منو

تاتو یا نقاشی روی بدن

ایدز از آرایشگاه تا منزل مسکونی
این روزها بسیاری ازخانم هاوآقایان را می بینیم که درصورت وبدنشان تاتودارند.با تاتو ابرو, به ابروها مدل می دهند ویادم ابروها رابالامی برند.بعضیهاهم ازبدنشان نقش ونگارهای مختلف تاتومی کنندغافل ازاینکه اینگونه مواد رنگی که درپوست داردمی کنندچه عوارضی می تواند داشته باشد.
عوارض تاتو :
عوارض تاتوباموادرنگی می تواندسبب ایجادReloid (به اصطلاحگوشت اضافی) سبب عفونت درمحل,حساسیت,sarroidosis,گوانولوم واسکارنماید.عفونت میتواند سطحی باشد به شکل زرد زخم وتبخال منتشرو یاعمقی تربه شکل سلولیت.
آلرژی می تواند به موادرنگی ایجاد شود که معمولا با رنگهای که ترکیبات جیوه (دررنگ قرمز)است بیشتردیده میشود.تاتوهمچنین میتواند سبب انتقال انواع بیماریهای واگیردارازجمله Alps(ایدز) وهپاتیت شود. ازعوارض دیگرتاتواین که درصورتی که شخص نیازبه عکس برداری با MRI داشته باشد, تاتودرمحل می تواند به دلیل وجودفلزات سنگین ماننداکسیدآسن با اینگونه تصویربرداریها تداخل نماید وتشخیص را دچارمشکل نماید.
باگذشت زمان رنگ تاتوکم رنگ ترمی شودویاکلا می کندوازقهوه ای به قرمزویا ازمشکلی به کمبودی می گراید ویا به دلیل تغییرات مد روزوتصمیم به پاک کردن ویا ا زبین بردن آ ن می گیرد که معمولا به همان فردی که تاتوا نجام داده مراجعه می نماید.این افرادمعمولابا رنگ های هم رنگ, پوست محل تاتوشده رامجددا تاتومی کنندوبه اصطلاح آن رنگ قبلی را پاک می کنند.این درحالی است که رنگهای قبلی درپوست موجودمی باشندورنگ جدیدکه هم رنگ پوست است فقط رنگ های قبلی رابه عمق می فشاردوجایگزین آن می شود. دربعضی موارد دیده می شود که یک خانم جوان در زیرا برویش 4- 3 -2خط ابروی متعدد روی هم انبا شته ومواد رنگی هم رنگ پوست پاک شده که ظاهری ناخوشایندایجادمی کند.
هشدارها:
متاسفانه دربعضی موارد به دلیل عدم آ گاهی افراد غیرحرفه ای ویا عدم اطلاعات کافی بهداشتی وطبی, مراجعه کنندگان به افراد که تاتوانجام می دهند فقط به حرف این که برای اویک سوزن استریل بازکنندخیالشان راحت میشودکه هیچ خطرانتقال ایدزوهپاتیت برای آنان وجودندارد.درصورتی که اگرافرادآرایشگرویاکسی که تاتو راانجام میدهد ازیک ظرف رنگ برای افرادمختلف استفاده کند به دلیل اینکه باید مرتب سوزن رادررنگ بزندمیتواندازطریق ظرف ماده ی رنگ, بیماری رابه دیگر افرادانتقال دهد. بنابراین باید برای هرفرد یک ظرف استریل ویا حداقل ضدعفونی شده ویک سوزن استریل ویک جفت دستکش استریل استفاده شود.
توصیه :
اخیرا طی یک بررسی که در دا نشگاه علوم پزشکی اصفهان ا نجام شده است دیده شده که افرادی که تاتوی ابروانجام داده اندتعدادپیازهای موی ابروکاهش یافته است واین می تواندبه دلیل ترمایی باشدکه موقع تاتوبه فوکول داردمیشودوخون ریزی که درفولیکول حاصل می شودسبب فیبروزوازبین رفتن دائمی مو می شود.
حتی الامکان ازانجام تاتودرابروهاخودداری شود وفقط درموارد بسیارشدید کاهش موی ابرو,آلوپسی آرئتا, دست به این کاربزنند وهمچنین بهتراست این کارزیرنظرفردی باشدکه بارعایت اصول کامل بهداشتی انجام شودودارای مجوزبهداشتی نیزباشد ودرصورت نیازبه ازبین بردن تاتوحتما به پزشک متخصص پوست مراجعه شودتادرصورت امکان بااستفاده ازانواع لیزر,تاتوراازبین ببرند.
جهت از بین بردن تاتولیزر Q-Switch N-D yag مناسب ترین دستگاه است که می تواند بدون آسیب به پوست ذرات رنگ را در زیر پوست تبدیل به ذرات بسکوچک یار تری نماید که بعدا توسط بدن جذب شده و از بین میرود .بسته به میزان رنگ موجد در پوست و عمق آن این روش درمانی باید با به صورت هر 1 یا 2 ماه تکرار شود تا به مرور از بین برود. گاه بدلیل میزان زیاد رنگ یا جوهردرتاتو ممکن است تعداد جلسات لیزر زیاد شود و حتی به 10 جلسه برسد . ولی معمولا اکثرا بین 2 تا 5 جلسه لیزر نیاز دارند.به این صورت هیچ اثری از جای زخم یا تاتو باقی نخواهد ماند.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

ثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پی آر اف (PRF) چیست؟

PRF (فیبرین غنی از پلاکت) یک فرم پیشرفته PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) است که برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. پی آر پی فاقد گلبول‌های سفید، فیبرین و سلول‌های بنیادی است که در بازسازی بافت نقش دارد اما در پی آر اف موجود است.پی آر اف هم در زیبایی و هم در ریزش مو استفاده می‌شود. ادامه مطلب

15 اشتباه رایج در مورد زگیل تناسلی

در ذهن ما تفکرات گوناگونی درمورد زگیل تناسلی (HPV) وجود دارد که در بیشتر موارد اشتباه است مثل همیشه HPV منجر به سرطان می‌شوند، HPV را تا آخر عمر خواهیم داشت، اگر همیشه از کاندوم استفاده کنیم نمی‌توانم HPV داشته باشم، عفونت HPV همیشه با علائم همراه است یا واکسن می‌تواند زگیل را درمان کند و غیره. ادامه مطلب

زانتالاسما چیست؟

زانتالاسما نوعی چربی نرم، زرد و چربی است که معمولا در اطراف چشم شکل می‌گیرد. روش تشخیص آن معاینه است. روش‌های درمانی آن متعدد است که شامل یکسری عوارض امکان دارد ‌باشد. ادامه مطلب

پلانتار درماتوز نوجوانان

پلانتار درماتوز نوجوانان یا درماتیت کف پای نوجوانان یک بیماری مزمن در کف پای کودکان است.عواملی مثل تغییرات آب و هوا جساسیت ژنتیکی تعریق بیش از اندازه باعث این بیماریست. درمان های متعددی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است. ادامه مطلب

روش اس وی اف ژل (SVF Gel) چیست؟

یکی از موثرترین و پرطرفدارترین روش‌های جوان‌سازی، تزریق چربی است. اس وی اف ژل (SVF Gel) جدیدترین روش تزریق چربی می‌باشد که دارای تراکم بالای سلول های بنیادی است.در این روش التهاب و تورم بسیار کم و بافت هرچه سریع‌تر ترمیم می‌شود. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد