منو

هایفو تراپی

جوان بودن و نداشتن چین‌ و چروک از پایه‌های زیبایی محسوب می‌شود. استحکام پوست و قوام آن به داربست زیرین آن که شامل الیاف کلاژن و الاستین است و نیز صفحات غشائی زیر پوست می‌باشد، بستگی دارد. این الیاف در اثر عوامل محیطی مانند نور آفتاب، استرس‌ها، آلودگی هوا، دخانیات، تغذیه ناسالم و غیره دچار خوردشدگی و پارگی می‌شوند و بدین ترتیب نمود بیرونی آن افتادگی پوست و شلی وچروک آن می‌باشد.
به گفته دکتر ملکی؛ روش‌های درمانی متعددی تاکنون جهت رفع چین ‌و چروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرارگرفته است که از موثرترین آن‌ها شاید جراحی لیفتینگ صورت را بتوان نام برد. این روش یک جراحی نسبتا دشوار و بزرگ محسوب می‌شود و معمولا به دلیل دشواری آن، عوارض و دوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی که می‌گذارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است و در حال حاضر فقط برای افتادگی‌های شدیدتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.


جراحی  لیفتینگ صورت

در همین راستا تکنولوژی‌های همچون لیزر و RF (رادیو فرکانسی) چند سالی است که پا به میدان گذاشته و با گذر از لیزر CO2 که دوره بعد از درمان طولانی داشت، به لیزرهای فرکشنال و پس از آن RFهای، مونوپولار و فرکشنال سوزنی رسیده که در نوع خود پیشرفت خوبی محسوب می‌گردند. اساس کار همه این دستگاه‌ها تخریب ساختار قدیمی کلاژن و تحریک کلاژن‌سازی جدید از راه ایجاد گرمای موضعی در بافت می‌شود.
ولی مشکلی که در هایفوتراپی موجود می‌باشد این است که انرژی دستگاه برای رسیدن به داربست کلاژن و الاستین زیرپوست باید از سطح پوست يعنى اپی‌درم گذر کند. دوم اینکه کلاژن در دمای خاص در حدود 70 تا 60 درجه تخریب و بازسازی می‌شود که رساندن حرارت در این دما به آن موجب تخریب سطحی پوست هم می‌شود و بنابراین سطح پوست بیمار دچار قرمزی و زخم خواهد شد و این خود از عوارض مهمی است که باعث می‌شود تعداد زیادی از بیماران از انجام این روش‌ها خودداری کنند زیرا ظاهر آن‌ها نشان می‌دهد که روی صورتشان کاری انجام شده است.
در تکنولوژی جدید هایفوتراپی (HIFU: high intensity focused ultrasound) امکان کشیدن پوست و جوانسازی صورت (خط خنده، ابرو، چروک پیشانی، غبغب و شلی گردن) به روش غیر جراحی فراهم شده است.

کاربردهای هایفوتراپی

نحوه کار دستگاه هایفوتراپی (دابلو) چگونه است؟

اگر کاغذ را جلوی نور خورشید بگیرید اتفاقی نمی‌افتد ولی اگر از یک ذره‌بین استفاده کنید می‌توانید با کانونی کردن نور، امواج نور را در یک نقطه بسیار کوچک متمرکز کنید و با ادامه این کار آن نقطه داغ و داغ‌تر می‌شود و با تداوم تمرکز بر روی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نور خورشید می‌تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفوتراپی (دابلو) نیز دقیقا با همین روش، امواج اولتراسوند را در لایه‌های زیرین پوست کانونی و متمرکز کند.

نحوه نفوذ هایفو تراپی در عمق پوست

چگونه ممکن است هایفوتراپی (دابلو) به عمق پوست نفوذ کند بدون این که هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود؟

اصولا ارزش و اهمیت هایفوتراپی در همین ویژگی منحصربه‌فرد است که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می‌ماند. علت این پدیده این است که انرژی این امواج آن‌چنان بالا نیست که بتواند در نقطه برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شوند، اما وقتی این امواج در عمق پوست با یکدیگر تلاقی نمود و کانونی شوند می‌توانند اثر یکدیگر را تشدید و تقویت نمایند و کانونی شدن امواج اولتراسوند در عمق 1.5 تا 4.5 میلی‌متری پوست باعث ایجاد حرارت 65 تا 70 می‌گردد و این حرارت باعث منعقد شدن موجود در آن نقطه می‌شود.
برای درک بهتر مکانیسم هایفوتراپی بهتر است به دستگاه مایکرو ویو اشاره کنیم البته امواج مایکرو ویو به صورت مداوم (چندین و چند دقیقه) ماده غذایی را هدف قرار می‌دهند اما در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولتراسوند به هریک از نقاط هدف فقط کسری از ثانیه است و نقاط مجاور بعدی بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفوتراپی هدف شلیک قرار می‌گیرند به همین دلیل سطح بیرونی کاملا سالم و بدون عارضه باقی می‌ماند، چراکه تمام اتفاقات زیر پوست رخ می‌دهد.

هایفوتراپی


اثرات هایفوتراپی (HIFU) چگونه است؟

دکتر مریم ملکی گفت: معمولا بیمار در همان لحظه انجام HIFU, کشیده‌تر شدن پوست را احساس می‌کند ولی نتایج بعد از 2 ماه بهتر مشخص می‌شود و رودند بهبودی طی 6 ماه آینده نیز ادامه دارد و فرد شاهد اثرات بیشتری در زمینه سفت شدن و لیفت شدن صورت و گردن خواهد بود. جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر در این زمینه به گالری تصاویر هایفوتراپی مراجعه کنید.

هایفوتراپی در اصفهان


چه کسانی کاندید مناسبی برای هایفو هستند؟

افرادی که تمایل دارند همیشه جوان بمانند، می‌توانند از این روش از سن 30 سالگی که شروع شل شدن پوست است بهره‌مند شوند. اصولا شلی و افتادگی خفیف تا متوسط نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی به همراه آر اف فرکشنال و HIFU استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری به دست آید. همچنین افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند و نگران شل شدن صورت و گردن هستند می‌توانند ازاین روش استفاده کنند.


مزایای هایفوتراپی

این تکنولوژی نسبت به جراحی لیفت صورت دارای مزایای بسیاری می‌باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

مزایای هایفوتراپی


سوالات متداول هایفوتراپی

1- آیا روش هایفو (HIFU) هیچ خطری ندارد؟
اولتراسوند از 50 سال قبل تاکنون در حیطه پزشکی کاربرد داشته است. تکنولوژی هایفو با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات و نیز تاثیرات این دو با هم متفاوت است. لذا از ایمن بودن این روش مطمئن باشید.
2- ماندگاری اثرHIFU چقدر است؟
بسته به میزان شلی و نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و غیره، لیفت ناشی ازهایفو ( HIFU) حدود یک تا دو سال باقی می‌ماند. افرادی که تمایل دارند نتیجه ماندگارتر داشته باشند می‌توانند هر 1- 2 سال یکبار این روش را تکرار کنند تا همیشه جوان بمانند.
3- چه تغییراتی را پس از انجام هایفو(HIFU) مشاهده می‌کنیم؟
با انجام یک جلسه HIFU کشیده شدن ابروها، گونه‌ها، خط فک مشاهده می‌شود. عمق خط خنده کاهش می‌یابد، افتادگی گوشه لب‌ها کمتر می‌شود، خطوط پنجه کلاغی دور چشم صاف‌تر می‌شوند، همچنین شلی گردن و غبغب اصلاح می‌شود، افتادگی‌های خط فک و گوشه دهان كاهش می‌یابد و فرد احساس کشیده‌تر شدن و جوانى را تجربه می‌‌كنند.

جوانسازی پوست با هایفو

4- چه کسانی نمی‌توانند از روش هایفو استفاده کنند؟
- خانم‌های باردار
- داشتن زخم یا تبخال فعال در محل مورد درمان
- وجود پروتز فلزی یا استنت قلبى
- بیماران صرعی
5- آیا پس از هایفوتراپی واقعا هیچ عوارضی بروز نمی کند؟
معمولا به جز مختصر قرمزی که طی یک ساعت از بین می‌رود وگاها مختصر تورم که آن‌ هم طی چند ساعت محو می‌شود، اتفاق دیگری نمی‌افتد. در بعضی موارد ممکن است پوست ناحیه به لمس حساس شود که آن‌ها یکی ‌دوروزه خوب می‌شود.
6- مدت زمان هر جلسه چقدر است؟
به ناحیه‌ای که هایفوتراپی انجام می‌شود بین 30 تا 60 دقیقه می‌باشد. این روش کاملا راحت و بدون درد است و حتى حين انجام هایفوتراپی بیمار در حالت نشسته قرار می‌گیرد.
7- آیا هایفوتراپی برای پوست تیره هم قابل انجام است؟
بله خوشبختانه هر تیپ پوستی می‌تواند ازروش هایفو استفاده کند. (برخلاف لیزر)
8- متقاضیان کشیدن پوست به روش هایفو تراپی به چند جلسه هایفو نیاز دارند؟
فقط یک جلسه برای افرادی که شلی وافتادگی خفیف تا متوسط دارند کافی است. ولی اگر فردی تمایل دارد که به دلیل شلی بیشتر هایفوتراپی را تکرار کند می‌تواند بعد از 6 ماه، یک جلسه دیگر هایفوتراپی انجام دهد.
9- آیا هایفو درد دارد؟
اصولا‌ روش هایفو به دلیل عمق نفوذ زیاد و سوزاندن لایه‌های عمقی درد قابل تحملی دارد و چنانچه بدون درد باشد، باید شک کنید که احیانا یا فردی که با دستگاه کار می‌کند از مهارت کافی برخوردار نیست و یا به جای استفاده از کاتریج‌های کارخانه، از کارتریج‌های شارژ شده و تقلبی استفاده می‌شود که در نهایت بی‌نتیجه خواهد بود.


لیفتینگ صورت با هایفو

هزینه هایفوتراپی

هایفو نیاز به خریداری کارتریج‌های مختلف دارد که تعداد مشخصی بیمار با آن درمان می‌شود و سپس کارتریج‌ها باید تعویض شوند، این کارتریج‌ها گران‌قیمت هستند و برخی از کلینیک‌ها برای اینکه هزینه کارتریج جدید را نپردازند اقدام به شارژ کردن کارتریج‌های مصرف شده می‌کنند که تقریبا هزینه‌ای ندارد. باید توجه داشت که این شارژ کارتریج، هیچ اثر درمانی ندارد و نوعی گول زدن بیمار است. با کارتریج‌های شارژ شده تقریبا هیچ دردی احساس نخواهید کرد، در حالی که با کارتریج خریداری شده از کمپانی، شما درد را در عمق پوست احساس می‌کنید، البته این درد قابل تحمل است. پس حواستان به کلینیک‌هایی که با هزینه کم اقدام به انجام هایفو می‌کنند باشد. قیمت هایفو بر اساس تعداد شات مصرف شده از کارتریج‌ها، تجربه و کار پزشک، نتیجه و نوع دستگاه تعیین می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

تزریق فیلرویزیت آنلاینبوتاکسلیزر موهای زائدثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
لیکن پلان مویی یا لیکن پلانوپیلاریس

بیماری لیکن پلان یک بیماری التهابی بوده که با ریزش مو دائمی و پیشرونده در سر مشخص می‌شود. استرس،مصرف سیگارو آلودگی هوا از علل شایع بروز این بیماری است. درمان ریزش مو در مبتلایان به لیکن پلان با ریزش موی عادی متفاوت است. علایم آن موها به آسانی کنده می‌شود و خارش و غیره است. ادامه مطلب

ملانونیشیای طولی ناخن

تغییر رنگ سیاه یا تیره در ناخن را ملانونیشیا می‌نامند که معاینه درموسکوپی یا بیوپسی گاهی لازم است برای علل و گزینه‌های درمان . یکی از تهدیدهای این بیماری ملانوم یا یا سرطان پوست در ناخن است. یکی از علائم ملانوم رنگ تیره در پوست و مرز ناخن مربوطه شود، که به آن علامت هاچینسون می‌گویند. ادامه مطلب

کاربرد اسکالپ سر در کم‌ مویی

انجام پیوند مو، همیشه به آسانی امکان پذیر نیست، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای درمان کم پشتی و کاهش موها میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر یا میکرواسکالپ است. اسکالپ به معنی پوست سر می‌باشد که طی فرایندی، پیگمنت (رنگدانه) از طریق سوزن‌های ریزی به پوست سر تزریق می‌شوند. ادامه مطلب

پروفایلو چیست؟

این ژل یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن و در کل به جوانسازی کمک می‌کند. خواصی همچون مدت اثر طولانی، سازگاری بالا با پوست و غیره دارا می‌باشد. پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک، که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که باعث آبرسانی و حجم‌دهی به آن می‌شود، است. ادامه مطلب

تزریق ژل در لب

لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می شود. تزریق ژل در لب برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت مفید است. استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب کاهش ماندگاری هیالورونیک اسید و در نتیجه ژل خواهد شد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد