منو

نکاتی در مورد اپی لیدی

درسالهای اخیر، روشها و وسایل پیشرفته تری به بازار آمدهاند اما استفادهاز اپیلیدیهای خانگی و همینطور اپیلاسیون و لیزر، روشهای قطعیتریبرای از بین بردن موهاست.

اپیلیدی،دستگاهی است که در شکلها و مدلهای مختلف ارائه شده و میتواند موهایزائد را از ریشه جدا کند. طبیعتا این روش کمی دردناک هم است ولی بعد ازاستفاده مداوم از آن، این درد کمتر هم میشود.

علاوهبر این، با استفاده از این دستگاه به مرور ضخامت موها کمتر و رشدش کندترخواهدشد. استفاده از این وسیله هم بسیار آسان است؛ آن را به برق میزنید وروی قسمتی که مو دارد میکشید تا موها را از ریشه درآورد. در ادامه برخیاز معایب و مزایای اپیلیدی را برای شما توضیح میدهیم.

مزایا:

رشد موها بین ۲تا ۴هفته کندتر میشود. موهای جدید نسبت به موهای قبل نرمتر و نازکتر میرویند. درد آن در مقایسه با اپیلاسیون (کندن مو با موم یا وکس) کمتر است.

دستگاهاپیلیدی را یک بار تهیه میکنید و میتوانید تا مدتها از آن استفادهکنید اما اصلاح با موم یا وکس به تنهایی سخت است و اگر به مراکز اپیلاسیونهم بروید، باید هزینهای بپردازید. علاوه بر آن، همیشه در دسترس نیست.

معایب:

استفاده از این دستگاه برای اصلاح موهای ضخیم دردناک است. توصیه میشود در نواحیای که ممکن است حساس باشند؛ (مثل زیربغل) استفاده نشود. به سختی میتوان بخشهایی از بدن مثل پشت پاها یا ران را با دستگاه اپیلیدی اصلاح کرد. بعد از استفاده از این دستگاه، پوست ملتهب و قرمز میشود و در برخی موارد جوش میزند. موها باید به حدی بلند باشند که دستگاه بتواند آنها را بگیرد. هنگام استفاده از این دستگاه ممکن است برخی موها زیر پوست برود.

نکتههای کلیدی:
برای اینکه اپیلیدیتان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیههای زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب کنید: هنگامی که تصمیم به خرید اپیلیدی گرفتید، تحقیق کنیدکدام مارک کارکرد بهتری دارد. میتوانید در این زمینه به سایتهایشرکتهای تولیدکننده مراجعه یا با دوستانتان که قبلا از این وسیله استفادهکردهاند، مشورت کنید.

دستورالعمل استفاده را بخوانید: بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه کردن به آنمیتوانید روش استفادهاش را متوجه شوید اما سعی کنید حتما دستور استفادهاز آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش آشنا شوید. بهخصوص دستگاههایی کهچند تیغه و کارکردهای متفاوت دارند.

یک منطقه را امتحان کنید: برای اولین بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید کهپوست ضخیمتر و کمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردناز این قسمت کمکم به درد عادت میکنید و میتوانید به قسمتهایی که پوستنازکتری دارند برسید.

آرام انجام دهید: سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکهدردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. سعی کنید اپیلیدی رادر فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگهدارید.

درزمان مناسب استفاده کنید: بهترین زمان استفاده از دستگاه اپیلیدی،عصرهاست زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتانایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.

ازمرطوب کننده استفاده کنید: توصیه میشود بعد از استفاده از اپیلیدی از یکمرطوبکننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود وحساسیت هم ایجاد نشود.

صبرکنید: موهای روییده را مدتی تحمل و از اصلاح موهایی که کاملادرنیامدهاند، اجتناب کنید. موهایی که کاملا درنیامدهاند، به سختی بادستگاه کنده میشوند و باعث ایجاد زخم،فرو رفتن مو در پوست و التهاب خواهندشد.

یادتان باشد که این وسیله، شخصی است: فراموش نکنید اپیلیدی وسیلهای شخصی است ونباید آن را با هیچکس، حتی نزدیکترین افراد خانواده، شریک شوید و بعد ازهر بار استفاده نیز حتما آن را با یک ماده ضدعفونیکننده تمیز کنید چون ممکن است این بار تصمیم بگیرید موهای یک قسمت دیگر از بدنتان را بزنید واگر دستگاه را تمیز نکنید، باعث عفونت و ایجاد زخم در پوستتان میشود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

رزرو ویزیت حضوریبوتاکستزریق فیلرلیزر موهای زائدپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد