منو

زیبایی بینی بدون جراحی

زیبایی بینی بدون عمل جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروزه همه به دنبال روش‌های کم‌‌خطر و با عوارض کم‌تر و هزینه کم‌تر هستند و با توجه به عوارض جراحی‌های بینی، پزشکان در پی راه‌های ساده‌تر برای رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند، درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک‌های صورت ایجاد کرده است و بسیاری را از انجام جراحی‌های غیرضروری و یا انجام لیزرهای زمان‌بر و پرهزینه رها کرده است. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در سال ۱۳۸۹ پس از حضور در کنگره ایمکس پاریس و آشنایی با این روش جدید، در شهر اصفهان شروع به استفاده از این روش برای بیماران خود کرد.

زیبایی بینی و اصلاح کجی با تزریق ژل

شکل 1 زیبایی بینی و اصلاح کجی با تزریق ژل

استفاده از این روش می‌تواند جلوی بسیاری از جراحی‌های غیرضروری بینی را بگیرد. در مطالعه‌هایی كه انجام شده است بیش از نیمی از جراحی‌‌های بینی واقعا غیرضروری بوده و می‌توان با این روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح كرد و جلوی بسیاری از هزینه‌ها و عوارض را گرفت.

۱- روش کار چگونه است؟

در این روش پس از بی‌حس کردن بینی با کرم بی‌حس‌کننده، مقدار مناسبی از فیلر (filler) که می‌تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و یا اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد، با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق می‌شود. این تزریق برای رفع قوز بینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق می‌شود تا برجستگی قوزبینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق می‌شود و نوک آن را جمع‌تر کرده و بالاتر می‌برد. هم‌چنین اگر بینی دچار ناصافی، غیرقرینگی یا تورفتگی است می‌توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست نمود و ظاهری متناسب ایجاد کرد. تزريق ژل در نواحی مختلف بينی می‌توان فرم بينی را روتوش كرد و به آن تغيير شكل داد. به این ترتیب ايرادهای بينی کم‌تر دیده می‌شود.

۲- چرا تزریق ژل هیالورونیک در بینی بهتر از سایر انواع ژل‌هاست؟

با وجود ماندگاری بیشتر ژل هیدروکسی کلسیم اپتات، دکتر مریم ملکی تزریق ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید را در بینی ترجیح می‌دهد. دلیل این موضوع وجود آنزیم حل‌کننده اسید هیالورونیک است که پزشک را قادر می‌سازد در صورت تزریق اتفاقی ژل به داخل رگ خونی، از بروز عوارض جبران ‌ناپذیر جلوگیری کند. همچنین هیالورونیک اسید کمترین واکنش پوستی را نسبت به سایر انواع پرکننده‌های مصنوعی دارد.

علت ترجیح دادن تزریق ژل هیالورونیک نسبت به سایر انواع ژل‌ها

شکل 2 علت ترجیح دادن تزریق ژل هیالورونیک نسبت به سایر انواع ژل‌ها

۳- اگر از فرم بینی پس از تزریق رضایت نداشتم چکار کنم؟

ژل اسید هيالورونيک این مزیت را دارد که علاوه بر اين كه قابل خارج كردن است آزیم حل‌کننده ژل دارد. حلال اسید هیالورونیک آنزیمی است به نام هیالاز و اگر فردى از فرم بينى خود، پس از تزريق ناخشنود بود می‌تواند آن‌را با آنزیم هیالاز حل كند و به حالت اول برگردد.

۴- اگر پس از تزریق تصمیم به جراحی بینی گرفتم چه کنم؟

اگر پس از تزريق ژل در بينى بيمار بخواهد عمل جراحى كند هیچ مشکلی ندارد و پس از حل کردن و از بين بردن ژل با آنزیم هیالاز می‌تواند عمل جراحى را انجام دهد.

۵- آیا با تزریق ژل بینی بزرگ‌تر نمی‌شود؟

این تزریق و اصلاح ناهمواری‌ها در بینی اگر چه مقداری حجم به بینی اضافه می‌کند ولی جالب است بدانید که به دلیل متناسب شدن ظاهر بینی خطای دید ایجاد می‌کند و نه تنها بینی بزرگ‌تر نشان داده نمی‌شود بلکه کوچک‌تر هم نمود می‌کند.

۶- آیا می‌توان بینی را بدون عمل کوچک کرد؟

همان طور که می‌دانید اگر فردی ناگهان دچار کاهش وزن شود و صورتش لاغر شود، در ظاهر بینی فرد بزرگ‌تر از قبل جلوه می‌کند، در اين فرد در واقع اندازه بینی بزرگ نشده ولی نسبت به اندازه صورت که لاغر شده است بزرگ‌تر جلوه می‌کند. در حقیقت، تناسب‌ها تغییر کرده است. حال اگر در فردی، بينى چندان بزرگ نباشد و فرد مايل باشد بدون عمل جراحى بينى، ظاهر بينى را كوچک‌تر نشان دهد می‌تواند با تزريق چربى یا تزریق ژل در گونه‌ها و گاه در چانه، به اين نتيجه دست يابد، به این ترتیب تناسب بینی روی صورت بهتر خواهد شد.

روش‌های کوچک کردن بینی بدون عمل

شکل 3 روش‌های کوچک کردن بینی بدون عمل

۷- ميزان ماندگارى تزریق ژل در بینی چگونه است؟

ميزان ماندگارى ژل در بينى بسيار طولانى‌تر از ماندگارى همان ژل در لب است، به طور مثال بعضى از ژل‌هاى هيالورونيک كه در لب بيشتر از شش ماه دوام ندارد ممکن است در بينى تا سه سال هم دوام آورد. اگر از انواع ژل‌های يک‌‌ساله هيالورونيک استفاده شود گمان می‌رود در بينى تا ٥ سال نیزماندگار باشد. علت ماندگاری بالای ژل در بینی به دلیل این است که بینی حرکتی ندارد ولی لب مرتب با حرف زدن، خندیدن و غذاخوردن در حال حرکت است.

۸- چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی هستند؟

رینوپلاستی غیرجراحی

شکل 4 رینوپلاستی غیرجراحی

۹- چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی نیستند؟

۱۰- تفاوت‌های جراحی بینی و روش‌های غیر جراحی

  1. بی‌هوشی و عوارض بی‌هوشی را ندارد.
  2. نیاز به استراحت ندارد.
  3. درد پس از عمل وجود ندارد.
  4. چسب روی بینی یا پانسمان نياز نيست.
  5. نتيجه اين روش بلافاصله قابل رويت است.

۱۱- عوارض تزریق فیلر در بینی

قرمزی، کبودی، تورم و احساس خارش از عوارض تزریق فیلر در بینی است، اما این عوارض در مقایسه با عوارض عمل جراحی بسیار ناچیز و قابل چشم‌پوشی است و همچنین پس از دو تا سه روز بهبود می‌یابند. جهت کاهش ایجاد کبودی از محصولات رقیق‌کننده خون مانند ویتامین E و C، آسپرین و مسکن‌های حاوی بروفن استفاده ننمایید. از عوارض جدی این روش که متاسفانه به آن کم‌تر اشاره می‌شود، تزریق ژل در رگ‌ خونی بینی و بسته شدن رگ و به دنبال آن نکروز (مرگ بافت) پوست و یا ورود ژل به رگ چشم و کوری است. البته عارضه کوری بسیار نادر است و تاکنون چندین مورد در جهان بیشتر گزارش نشده است. در واقع با انتخاب پزشک متخصص حاذق و با تجربه، می‌توان گفت این روش کاملا بدون عارضه انجام می‌شود. ناگفته نماند افرادی که قبلا عمل جراحی بینی انجام داده‌اند به دلیل دستکاری بافت زیر پوست بیشتر در معرض این عوارض هستند و پزشک باید دقت کافی داشته باشد و از میکروکانولا به جای سوزن جهت تزریق استفاده کند. میکروکانولا وسیله‌ای است که بر خلاف سوزن نوک تیز ندارد و احتمال سوراخ کردن رگ و وارد شدن ژل به رگ را ندارد.

عوارض تزریق فیلر در بینی

شکل 5 عوارض تزریق فیلر در بینی

۱۲- انجام این روش چقدر طول می‌کشد؟

نتایج ناشی از این روش فورا بروز پیدا می‌کند و همچنین کل این فرآیند زیر یک ساعت زمان می‌برد.

۱۳- مراقبت‌های پس از تزریق چگونه است؟

۱۴- هزینه تزریق ژل بینی چگونه است؟

بسته به نوع و برند ژل انتخابی، میزان آن و پزشک یا کلینیک مورد نظر قیمت می‌تواند متفاوت باشد ولی هزینه تزریق ژل در بینی بسیار کم‌تر از هزینه جراحی بینی خواهد بود.

15- سایر روش‌های غیرجراحی زیبایی بینی چگونه است؟

الف- لیفت بینی با نخ

یکی دیگر از روش‌های لیفت بینی استفاده از نخ‌های قایل جذب است که در زیر پوست بینی به‌صورت سرپایی بدون دوره نقاهت، قرار داده می‌شود. نخ پوست را تحریک می‌کند تا بافت همبند و کلاژن بیشتری در آن منطقه ایجاد کند. از این رو، به محض جذب و ناپدید شدن نخ‌ها، کلاژن موجود به ادامه نتایج کمک می‌کند. با گذشت زمان، متوجه بهبود در ظاهر خود خواهید شد. نخ‌ها به طور معمول 1 تا 2 سال دوام دارند. اگر چه به دلیل رشد کلاژن جدید، اثرات مدت‌ها پس از آن نیز قابل مشاهده است. در صورت ادامه جلسات جهت حفظ نتایج و شارژ آن‌ها پس از اولین جلسه، نتایج می‌توانند دائمی باشند. کاربرد نخ بیشتر در افرادی که بینی بلند و نوک افتاده دارند کاربرد دارد. در برخی از افراد ممکن است، دکتر ملکی از هر دو روش تزریق ژل توام با گذاشتن نخ جهت کسب نتیجه بهتر استفاده کند.

لیفت بینی با نخ

شکل 6 لیفت بینی با نخ

ب- پلکسر بینی

متاسفانه برخی از این افراد با تبلیغات عوام‌فریبانه عده‌ای را ترغیب به انجام پلکسر، جهت کوچک کردن بینی می‌کنند، در حالی ‌که دستگاه پلکسر تاثیری مختصری روی جمع کردن پوست بینی دارد و روی کوچک کردن غضروف بینی که در عمق پوست قرار گرفته و عامل اصلی شکل و فرم بینی است، نمی‌تواند تاثیرگذار باشد، به‌علاوه ماندگاری این اثر مشخص نیست و ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد. در پایان دکتر مریم ملکی می‌افزاید، به دلیل تاثیر اندک پلکسر در کوچک کردن بینی و غیرقابل پیش‌بینی بودن نتیجه و ماندگاری، این روش را توصیه نمی‌شود.

کوچک کردن بینی بعد از دو جلسه پلکسر

شکل 7 کوچک کردن بینی بعد از دو جلسه پلکسر

ج- لیزر بینی

یک روش نیمه تهاجمی است که با لیزر انجام می‌شود. لیزر سی او دو با توان بالا و شدت زیاد طی یک جلسه درمان، قادر است ضخامت پوست بینی را در افرادی که بینی گوشتی دارند کم کند. از عوارض عمده این روش، قرمزی پوست است که ممکن است چندین هفته ادامه داشته باشد. این روش سرپایی و بدون بی‌هوشی انجام می‌شود و تا یک هفته نیاز به پانسمان دارد. نتایج این روش دائمی است.

د- بوتاکس بینی

تزریق بوتاکس در عضله کوچک زیر بینی می‌تواند نوک بینی را برای مدت چند ماه بالا ببرد، این روش بسیار راحت و سریع است و نیازی به هزینه زیاد و دوره نقاهت ندارد و در کنار تزریق ژل به بینی می‌تواند انجام شود‌. این روش مانند روش بوتاکس اخم، نیاز دارد که هر سه تا شش ماه یک‌بار تکرار شود.

بوتاکس بینی

شکل 8 بوتاکس بینی

در پایان دکتر ملکی می‌افزاید، این روش را دست کم نگیرید زیرا با در دسترس بودن انواع ارزان قیمت ژل‌های چینی و افزایش مصرف این مواد توسط افراد غیرمتخصص که با وعده هزینه کم‌تر و تبلیغات در مجلات و شبکه‌های مجازی و بدون شناخت دقیق از ساختار طبیعی و غیرطبیعی بینی اقدام به تزریق می‌نمایند، ما شاهد بیماران زیادی هستیم که دچار عوارض ناشی از این روش شده‌اند. تزریق نادرست امکان ایجاد حالت نامتقارن یا ناهموار روی بینی دارد که سبب نارضایتی فرد می‌شود.

برای دیدن تصاویر قبل و بعد به گالری تصاویر مراجعه کنید.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

تزریق فیلرویزیت آنلاینلیزر موهای زائدبوتاکسثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
لیکن پلان مویی یا لیکن پلانوپیلاریس

بیماری لیکن پلان یک بیماری التهابی بوده که با ریزش مو دائمی و پیشرونده در سر مشخص می‌شود. استرس،مصرف سیگارو آلودگی هوا از علل شایع بروز این بیماری است. درمان ریزش مو در مبتلایان به لیکن پلان با ریزش موی عادی متفاوت است. علایم آن موها به آسانی کنده می‌شود و خارش و غیره است. ادامه مطلب

ملانونیشیای طولی ناخن

تغییر رنگ سیاه یا تیره در ناخن را ملانونیشیا می‌نامند که معاینه درموسکوپی یا بیوپسی گاهی لازم است برای علل و گزینه‌های درمان . یکی از تهدیدهای این بیماری ملانوم یا یا سرطان پوست در ناخن است. یکی از علائم ملانوم رنگ تیره در پوست و مرز ناخن مربوطه شود، که به آن علامت هاچینسون می‌گویند. ادامه مطلب

کاربرد اسکالپ سر در کم‌ مویی

انجام پیوند مو، همیشه به آسانی امکان پذیر نیست، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای درمان کم پشتی و کاهش موها میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر یا میکرواسکالپ است. اسکالپ به معنی پوست سر می‌باشد که طی فرایندی، پیگمنت (رنگدانه) از طریق سوزن‌های ریزی به پوست سر تزریق می‌شوند. ادامه مطلب

پروفایلو چیست؟

این ژل یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن و در کل به جوانسازی کمک می‌کند. خواصی همچون مدت اثر طولانی، سازگاری بالا با پوست و غیره دارا می‌باشد. پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک، که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که باعث آبرسانی و حجم‌دهی به آن می‌شود، است. ادامه مطلب

تزریق ژل در لب

لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می شود. تزریق ژل در لب برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت مفید است. استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب کاهش ماندگاری هیالورونیک اسید و در نتیجه ژل خواهد شد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد