منو

تزریق چربی در صورت

تزريق چربى یک روش طبیعی، موثر، کم عارضه و ماندگار درجوانسازی صورت است که می‌تواند به صورت سرپايی و بدون بیهوشى انجام شود و طى يک تا دو جلسه به نتايج شگفت‌انگیز دست پیدا کرد»
به گفته دکتر مریم ملکی تزریق چربی به ‌منظور جوان‌سازی و زیبایی برای تمام افراد و با هر سنی قابل انجام است و کاربرد آن در موارد زیر است:

  1. لاغرى صورت و کاهش چربی و ایجاد چین ‌و چروک به دلیل افزایش سن در نواحی مختلف صورت مثل خط خنده، خط اخم، پلک و اطراف چشم گونه و شقیقه‌ها
  2. پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه و زیر چشم
  3. برجسته‌سازی لب‌ها، گونه‌ها، چانه
  4. پر کردن اسکار یا جای زخم فرورفته
  5. کشیده‌تر شدن پوست، به دلیل پر کردن صورت و کاهش افتادگی و شلی پوست، زاويه‌سازى و برجسته کردن فک و چانه

تزريق چربى علاوه بر فرم‌دهی و حجم‌دهى به‌ صورت و جوانسازی کلى باعث کاهش منافذ پوست، شفافيت، روشن‌تر شدن پوست و کاهش چروک ريز نيز می‌شود. حتى در افرادى هم که لاغر نيستند و صورت پر و يا چاق دارند هم تزريق چربى می‌تواند نتايج جوان‌سازی بسيار خوبى ايجاد کند.

کاربردهای تزریق چربی

شکل 1: کاربردهای تزریق چربی

مزایای تزریق چربی

چربی از بدن خود فرد گرفته می‌شود و صد در صد طبیعی است و احتمال واکنش آلرژیک و پس زدن پیوند وجود ندارد. مقدار کافی از آن در اکثر افراد برای تزریق در نواحی مورد نیاز وجود دارد. تقریبا از چربی زیر پوست در هر نقطه‌ای از بدن می‌توان بدین منظور استفاده کرد ولی نواحی پهلوها، ران‌ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاوم‌تری دارد.

دوام آن از بسیاری از فیلرهای قابل‌جذب (هیالورونیک اسیدها) بیشتر است. عوارض آن کم است و در ايران به دلیل افزايش نرخ ارز، هزینه آن نسبت به تزريق ژل کمتر بوده و می‌توان آن را هر چند بار که لازم است تکرار کرد.

چربی بعد از تزریق خون‌رسانی می‌شود و با بدن مانند پیوند پوست يکى می‌شود و به اصطلاح جوش می‌خورد و جزئی از بافت بدن می‌گردد و بنابراین امکان جابه‌جایی و یا حرکت در زیر پوست را ندارد. می‌توان آن را یکبار تهیه و به ‌منظور تزریق در دفعات بعدی در یخچال به مدت ۶ ماه نگهداری کرد.

معایب تزریق چربی

به نقل از دکتر مریم ملکی متخصص پوست، مو و زیبایی، نتایج تزریق چربی کاملا وابسته به تکنیک انجام آن دارد و اگر پزشک در این امر تجربه کافی نداشته باشد نتایج ماندگار نخواهد داشت و پس از یکی دو بار کاملا از بین خواهد رفت.
دوره نقاهت آن معمولا 2 هفته می‌باشد که در این 1 تا 2 هفته تورم وجود دارد. همچنين نتيجه تزريق چربى مانند تزريق ژل کاملا قابل حدس زدن نيست که واقعا چه حجمى از چربى ممکن است براى جوان‌سازی يک صورت نياز باشد و ممکن است بين ٣٠ تا ٧٠ درصد چربى تزريق شده در بافت زنده بماند.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

به گفته دکتر مریم ملکی ابتدا محل برداشت چربی ضدعفونی می‌شود و تحت شرایط استریل، بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و با استفاده از سرنگ‌های مخصوص که به سر آن‌ها کانولاهای مناسب وصل شده و از طریق سوراخ کوچکی چربی‌های زیر پوست با فشار کم کشیده شده و چندین بار با سرم شستشو داده می‌شود تا خون و سایر مواد از آن جدا شود. بعضی از پزشکان از سانتریفیوژ جهت جداسازی کامل سرم‌ها از بافت چربی استفاده می‌کنند. چربی آماده شده به داخل سرنگ‌های یک سی‌سی کشیده می‌شود و آماده تزریق می‌شود.
صورت ضدعفونی شده و بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. سپس به سر سرنگ یک سی‌سی کانول‌های مخصوص وصل شده و تزریق چربی به محل مورد نظر انجام می‌شود.
این عمل به‌صورت سرپایی در مطب انجام می‌شود. اکثرا با بی‌حسی موضعی و گاهی با بیهوشی خفیف انجام می‌پذیرد. طول مدت عمل یک تا سه ساعت بوده که به وسعت محل عمل و مقدار تزریق بستگی دارد.

تزریق چربی در صورت

شکل 2: قبل و بعد تزریق چربی صورت پس از پنج سال

توصیه‌های پس از عمل تزریق چربی

ماندگاری چربی چه مدت می‌باشد؟

ماندگاری چربی را در محل تزریق به‌دقت نمی‌توان مشخص کرد. در هر بار تزریق درصدی از سلول‌های چربی زنده می‌مانند و ماندگار خواهند بود. ماندگاری چربی در نواحی از صورت که کمتر حرکت می‌کند مانند گونه‌ها، زیر چشم و چانه بیشتر است و در نواحی‌ از بدن که دائما در حرکت می‌باشند مانند لب و اطراف دهان کمتر است. معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می‌شود، اگر چه میزان جذب متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکان‌پذیر نمی‌باشد. در بسیاری از بیماران ممکن است حدود ۵۰% از چربی تزریق شده در طی چند ماه اول جذب شود.

به نقل از دکتر مریم ملکی از آنجایی که همه سلول‌های چربی تزریق شده زنده نمی‌ماند این تمایل وجود دارد که تزریق بیش از حد مورد نیاز انجام شود تا بعد از گذشت چند هفته نتایج نهایی مطلوب‌تر به دست آید. در ضمن تزریق پیش از اندازه در یک ناحیه باعث می‌شود که خون‌گیری در آن ناحیه مختل شود و چربی تزریق شده نکروز شده و از بین برود بنابراین به پزشک خود اصرار نکنید که بیش از آنچه که خود صلاح می‌داند در یک جلسه به شما چربی تزریق نماید.

اکثر بیمارانی که تزریق چربی انجام می‌دهند اگر چه میزان جذب چربی در افراد مختلف متغیر بوده و غالبا پیشگویی آن امکان‌پذیر نمی‌باشد؛ اما در بسیاری از بیماران ممکن است حداقل نیمی از چربی تزریق شده در طی چند ماه اول جذب شود. تقریبا در تمامی بیماران مقداری از چربی تزریق شده به‌طور دائم باقی می‌ماند هر چند این مقدار از بیماری به بیماری دیگر متفاوت بوده و ممکن است برای برطرف کردن کامل چین و چروک و افتادگی پوست تزریق دوم و در بعضی موارد تزریق سوم لازم باشد.

به تجربه ديده شده تزريق چربى بعد از گذشت سه ماه تا شش ماه ممکن است همچنان دچار کاهش حجم شود، اين کاهش حجم، ممکن است مربوط به اين باشد که سلول‌های چربى به دلیل جابه‌جايی دچار استرس شده (درست مانند پيوند مو) و به ناچار جهت زنده ماندن کمتر فعاليت می‌کنند و بعد از جاگير شدن و وسکولارايزيشن دوباره رشد طبيعى و ذخیره ترى‌گليسيريد را از سر می‌گیرند و چاق می‌شوند. به همين علت است که معمولا براى تصميم اينکه آيا دوباره نياز به تکرار عمل تزريق چربى هست يا نه بايد شش ماه تا یک سال صبر کرد.

اين چربى تزريق شده که معمولا از بدن و نواحى مقاوم به رژيم گرفته می‌شود با چربى واقعى خود صورت متفاوت است و وقتى به صورت تزريق می‌شود، خصوصيات همان ناحيه را دارد يعنى سريع چاق می‌شود و سخت لاغر می‌شود و با افزايش وزن ممکن است رشد کند و با کاهش وزن هم کمى لاغرتر شود. بنابراين تزريق چربى را که همان تزريق سلول زنده است، نمی‌توان با تزريق ژل که يک ماده مصنوعى است مقايسه کرد.

همچنین اخیرا مشاهده شده است که اگر همزمان با تزریق چربی لیزر فرکشنال co2 روی ناحیه تزریق شده انجام شود نتایج جوان‌سازی به مراتب بیشتر خواهد شد.
اخیرا‌ً به منظور رفع جذب اولیه ۲۰ تا ۷۹ درصدی چربی که به صورت غیر قابل پیش بینی رخ می‌داد، روش اس وی اف ژل ابداع شده که در مقاله تزریق چربی به روش اس وی اف ژل توضیحات کامل داده شده است.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

بوتاکسرزرو ویزیت حضوریتزریق فیلرلیزر موهای زائدپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
بیماری گال یا جرب چیست؟

بیماری گال (جرب یا Scabies) یک بیماری پوستی مسری همراه با خارش شدید است که این خارش جوش های ریز قرمزرنگی را در پوست ایجاد می کند. گال پوسته دار یا نروژی نوعی گال است که در افراد دچار نقص ایمنی، سالخوردگان و غیره رخ دهد ومناطق وسيعی از بدن پوسته‌ پوسته و دلمه دار می شود. ادامه مطلب

9 مزیت ویتامین کا2 (K2) که سلامت و زیبایی را بهبود می بخشد

9 فایده ویتامین K2 که کمتر به آن توجه شده، تنظیم قندخون، سلامت جنسی و باروری، سلامتی قلب و کلیه، استخوان و دندان، جلوگیری از سرطان و غیره است. افرادی که ویتامین D مصرف می کنند بدون K2 نمی توانند از همه مزایای ویتامین D بهره بگیرند. منابع غذایی ویتامین K2 در غذاهای تخمیری و حیوانی یافت می شود. ادامه مطلب

مزوژل چیست و چه کاربردی دارد؟

مواد مزوژل حاوی مواد بازسازی کننده و تغذیه کننده پوست مثل هیالورونیک اسید و غیره هستند که به صاف شدن، شفاف شدن و افزایش قوام پوست کمک می کنند. مزایا آن آبرسانی کردن ناحیه حساس اطراف چشم، کمک به کاهش هاله تیره دور چشم، تغذیه و آبرسانی و غیره است.عوارض مزوژل ناچیز و گذرا است. ادامه مطلب

مورفه آ چیست؟

اسکلروز سیستمیک با اسکلرودرمی منجر به آسیب مستقیم و فیبروز و درگیری ریه ها، قلب، کلیه ها یا دستگاه گوارش می‌شود، در مورفه‌آ سفت شدن قسمت‌های محدودی از پوست است. اسکلرودرما انواع مختلف مورفه‌آ و اسکلروز سیستمیک را در بر می گیرد. درمان مورفه آ موضعی و سیستمیک است. ادامه مطلب

بیماری سودوزانتوما الاستیکوم چیست؟

سودوزانتوما الاستیکوم اختلال ارثی نادر است که شامل تخریب الیاف الاستین که مناطق دیگری از بدن به غیر از پوست صورت را تحت تاثیر قرار دهد. پوست برخی نواحی بدن شل و افتاده شده و پاپول هاو پلاک های زردرنگ قرینه در نواحی گردن، زیربغل، کشاله ران و ناحیه چین آرنج و پشت زانو بروز می کند و درمان قطعی ندارد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد