منو

جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

با افزايش سن تغييرات شلى و افتادگى نه تنها در صورت بلکه در ساير اندام‌ها کم و بيش ديده می‌شود.
در ناحيه تناسلى شل شدن ناحيه پوپيس، لاغرى و يا افزايش حجم چربى در اين ناحيه ممکن است ديده شود که هر دو می‌تواند اعتمادبه‌نفس فرد را کم کند و روابط زناشوییرا تحت تاثير قرار دهد.
در دوران بارداری، تغییرات هورمونی سبب هیپرتروفی و تورم لبیاماژورا (لب‌های خارجی) و لبیا مینورا (لب‌های داخلی) می‌گردد. همه آسیب‌های که در اثر بارداری وز ایمان مخصوصا زایمان‌های مکرر یا چند قلوزائی به ناحیه حساس تناسلی وارد می‌شود که برگشت‌پذیر نبوده و ممکن است آثار شلی، بزرگی، تیرگی به‌صورت ماندگار در این ناحیه باقی بماند.
به‌تدریج با شروع يائسگى هورمون‌های استروژن و پروژسترون کم می‌شود و روند پيرى سيرى سریع‌تر به خود می‌گیرد. جوان‌سازی ناحیه تناسلی در راستای اصلاح این‌گونه مشکلات می‌باشد.
به گفته دکتر ملکی بزرگ شدگی لبیاماژورا و مینورا (لب‌های خارجی و داخل) علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری، از نظر عملکرد نیز مشکلاتی را به دنبال دارد، مانند ایجاد درد در هنگام نزدیکی و یا اختلال در ادرار کردن و همچنین به دلیل نگه‌داشتن رطوبت زیاد در این ناحیه، عفونت‌های قارچی مکرر را نیز به دنبال خواهد داشت. این‌گونه افراد در انجام بعضی فعالیت‌های ورزشی مانند دوچرخه‌سواری و اسب‌سواری نیز دچار مشکل خواهند بود. افزایش وزن نیز در خانم‌ها سبب تجمع چربی در ناحیه عانه شده که خود در هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ احساس نارضایتی ایجاد می‌کند. در ادامه انواع روش‌های جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان شرح داده شده‌اند.


روش‌های جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان

کوچک کردن لبه‌ها (لابیاپلاستی)

در این روش لبه‌های خارجی و لبه‌های داخلی را به‌صورت قرینه کوچک می‌کنند که در شکل ظاهری ناحیه تناسلی تاثیر به سزایی دارد و علاوه بر آن باعث رفع عارضه‌هایی نظیر عفونت ادراری نیز می‌شود. عمل لابیاپلاستی بدون خونريزى است و به‌صورت سرپایی و بدون بيهوشى انجام می‌شود.


لیپولیزر یا لیپوساکشن ناحیه عانه یا مونس پوبیس

در افرادی که تجمع چربی در ناحیه عانه دارند، چربی توسط کانولا به روش لیپوساکشن و یا لیپولیزر خارج می‌شود و ويژه افرادى است که به دليل چاقى يا تجمع چربى در اين ناحيه دچار برجستگى و بزرگى عانه شده‌اند. اين عمل سرپایی انجام می‌شود و گاهى اوقات به دليل افتادگى و شلى امکان دارد با يک برش عرضى در خط مايو (همان خطى که عمل سزارين انجام می‌شود) پوست عانه هم به بالا کشيده شود.


لیپولیزر یا لیپوساکشن ناحیه عانه


لیفت عانه با جراحی

شیوع بالای چاقی و کاهش وزن زنان منجر به شکایت رایج از بزرگى و چاقى و برجستگى عانه و برخى موارد حتى شل شدن و افتادگى عانه یا مونس پوبیس می‌شود. حتى در خانم‌هایی که شکم بسيار بزرگ و افتاده دارند، به دنبال عمل کوچک کردن شکم ممکن است از بزرگى نامتناسب و افتادگى عانه رنج ببرند.
اين موارد به‌طور هم‌زمان با خارج کردن چربی با لیپوساکشن و برداشتن پوست با جراحى درمان می‌شود، خط برش به‌صورت افقى در زير شکم داده می‌شود، درست همان‌جایی که معمولا براى عمل سزارين برش داده می‌شود. این تکنیک مشکلات حين رابطه جنسی، ناراحتى و بهداشت نامناسب را از بین می‌برد و در عین حال باعث افزایش اعتماد به نفس فرد در روابط زناشویی می‌شود.

تزریق چربی در واژن

در روش تزریق چربی در افرادی که در سنین بالاتر دچار از دست رفتن چربی در ناحیه لب‌های خارجی شده‌اند، چربی تزریق می‌شود. این چربی از ناحیه شکم و یا پهلوها کشیده می‌شود.


جوانسازی واژن در اصفهان


تزريق ژل به واژن

یکی دیگر از روش‌های زیباسازی و جوان‌سازی واژن تزریق ژل به لب‌های خارجی و بزرگ واژن است که باعث رفع چین و چروک، حجيم شدن و روشن شدن پوست نواحی واژن می‌شود. برخی از مزایای جوان‌سازی با تزریق ژل عبارتند از:


تزریق ژل به واژن

تنگ کردن واژن با لیزر

به گفته دکتر ملکی؛ گشادی و شل شدگی بافت واژن نیز از جمله علائم و نشانه‌های ناخوشايند دستگاه باروری بانوان می‌باشد. تاکنون جهت ترميم تغییرات ظاهرى ناحیه ولو و واژن که در اثر عوامل ارثی، بارداری یا ناشی از افزایش سن می‌باشد، از جراحى استفاده می‌شد؛ اما اخیرا از روش‌های ليزرى نوينى براى درمان مشکلات ياد شده در ناحیه ولو و واژن استفاده می‌شود که روشی امن و غیرتهاجمی است و منجر به بازسازی مخاط واژن به‌طور سرپایی می‌شود. نتایج روش تنگ کردن واژن با لیزر بسیار عالی بوده و بانوان به فاصله یک ماه بعد از یک جلسه درمان، به میزان زیادی آرامش و رضایت را به دست خواهند آورد.

تنگ کردن واژن با لیزر


ليزر موهای زائد واژن

در ناحیه تناسلی بانوان می‌توان از لیزر مو زائد جهت رفع دائمی موهای زائد واژن استفاده نمود. به این ترتیب از ایجاد جوش و فولیکولیت بعد از اصلاح نیز جلوگیری می‌شود. این روش بدون هیچ عارضه و خطری ندارد.

لیزر موهای زائد واژن (لیزر بیکینی)


روشن‌سازی واژن با لیزر

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر یکی از از روش‌های پرکاربرد جوانسازی واژن می‌باشد. در این روش لبه‌های تیره و شل شده ناحیه تناسلی و همچنين پوست ولو و اطراف آن و کشاله ران را می‌توان ليزر کرد و علاوه بر جوان‌سازی و بهبود چين و چروک، کاهش شلى و بهبود کيفيت پوست، رنگ پوست را تا چند درجه می‎توان روشن‌تر کرد.
از ليزر فرکشنال، تيکسل و لیزر کیوسویچ جهت رفع تیرگی در ناحیه کشاله ران و عانه می‌توان استفاده کرد و تیرگی که با دارو قابل‌درمان نیست را کاهش داد و پوست اين ناحيه را روشن و لطيف ساخت.


روشن‌سازی واژن و کشاله ران

عوارض و خطرات عمل جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان

این‌گونه اعمال اگر توسط پزشک متخصص که در این امر مهارت و تجربه کافی داشته باشد انجام شود، روش ايمن و بی‌خطری است. مخصوصا که به‌صورت سرپائی انجام می‌شود و خطرات بیهوشی را به دنبال ندارد.
به گفته دکتر مریم ملکی عوارض این‌گونه عمل‌های جراحی مانند هر عمل جراحی دیگر شامل: تورم، درد، کبودی، خونریزی، عفونت و دیر جوش خوردن زخم است که پزشک برای جلوگیری از ایجاد این‌گونه عوارض تدابیری را قبل و بعد از عمل برای بیمار در نظر می‌گیرد مانند مصرف آنتی‌بیوتیک، مسکن‌ها و پیگیری بعد از عمل.

هزینه جوانسازی ناحیه تناسلی

هزینه عمل جوان‌سازی ناحیه تناسلی براساس عمل‌های مورد نیاز فرد محاسبه می‌شود. برای مثال برخی از افراد نیاز به لیزر یا تیکسل دارند و برخی ممکن است جراحی لابیاپلاستی و یا تزریق چربی نیاز داشته باشند که در روز معاینه لیست اعمال مورد نیاز توسط پزشک مشخص و هزینه تعیین می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

ثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پلانتار درماتوز نوجوانان

پلانتار درماتوز نوجوانان یا درماتیت کف پای نوجوانان یک بیماری مزمن در کف پای کودکان است.عواملی مثل تغییرات آب و هوا جساسیت ژنتیکی تعریق بیش از اندازه باعث این بیماریست. درمان های متعددی وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است. ادامه مطلب

روش اس وی اف ژل چیست؟

یکی از موثرترین و پرطرفدارترین روش‌های جوان‌سازی، تزریق چربی است. با وجود طبیعی بودن این روش و این که احتمال واکنش‌های حساسیتی پایین است، دارای دوره نقاهت نسبتا طولانی می باشد. روش جدیدتری به نام اس وس ژل که در ایران برای اولین بار، از بهمن ماه ۱۳۹۸ توسط دکتر مریم ملکی در کلینیک پوست و لیزر هور اصف ادامه مطلب

درمان‌های سریع و راحت برای جوان‌‌تر شدن چهره

روش‌های جوان‌سازی چهره شامل, تزریق بوتاکس, تزریق ژل, رفع چین و چروک‌های دور چشم و پیشانی, زاویه‌سازی صورت, رینوپلاستی و لیفت صورت می‌باشد. ادامه مطلب

انواع کرم های لایه ‌بردار

افزایش سن و خشکی پوست شرایطی را ایجاد می‌کنند که سلول‌های پوستی مُرده نتوانند به‌راحتی از پوست جدا شوندو تجمع این سلول‌های زائد بر روی پوست می‌تواند حالت زبری و خشنی به پوست بدهد .استفاده منظم و دقیق از کرم های لایه‌بردار پوستی می‌تواند به جداسازی سلول‌های پوستی مُرده کمک کند. ادامه مطلب

لیزر جنسیس

لیزر جنسیس جدیدترین و بی عارضه ترین لیزر در جوانسازی پوست, روشن کردن پوست, رفع منافذ پوست, کاهش اسکار, درمان جوش, کاهش چین و چروک و درمان کک و مک میباشد که تاثیرات خود را در ماه اول از شروع درمان نشان میدهد.و در انواع پوست و تمام فصول قابل انجام است . ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد