منو

تزریق ژل در لب

زیبایی لب‌ها از دیرباز خصوصا در میان خانم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. زیبایی لب‌ها علاوه‌بر افزایش جذابیت چهره، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس خواهد شد و در اکثر مواقع در توسعه جاذبه‌های جنسی و بهبود روابط عاطفی و شخصی افراد نیز بسیار موثر است. لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می‌شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می‌شود. تزریق ژل در لب می‌تواند برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. به گفته دکتر مریم ملکی در صورتی که تزریق ژل در لب توسط پزشک متخصص با تجربه و با ژل‌های معتبر انجام شود و همچنین با فرم صورت هماهنگی داشته باشد، می‌تواند تاثیر چشم‌گیر و بسزایی در ظاهر و جذابیت صورت فرد داشته باشد.

تزریق ژل در لب

شکل 1 تزریق ژل در لب

فرم طبیعی لب

در حالت طبیعی لب تحتانی معمولا از لب فوقانی کمی بزرگ‌تر و حجیم‌تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب‌ها شبیه هم هستند. می‌توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می‌باشد. همچنین لب تحتانی کمی جلوتر از لب فوقانی قرار گرفته است.
لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده‌اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می‌شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می‌دهد.

تناسب لب فوقانی به لب تحتانی

شکل 2 تناسب لب فوقانی به لب تحتانی

روش تزریق ژل در لب

نحوه تزریق تزریق ژل در لب بسیار مهم است و اگر به درستی انجام شود ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی را برای شما به ارمغان می‌آورد. روش تزریق ژل در نتیجه و همچنین کاهش عوارض بسیار مهم است.
پزشک معالج باید شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. همچنین به انواع تکنیک‌‌های جدید این روش که کاملا آشنا باشد. پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضدمیکروبی یا الکل تمیز می‌شود سپس بوسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌ ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از ژل در یکی‌ از لایه‌های زیرپوستی تزریق می‌شود.

تزریق ژل‌های دائمی در لب ممنوع است

در لب فقط مجاز به استفاده از ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید (HA)، ساده‌ترین و طبیعی‌ترین ماده موقت هستیم و نباید از سایر انواع ژل در لب استفاده شود. ژل‌های هیالورونیک در لب معمولا بین ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارند. در بهترین شرایط ممکن است بیشتر از یک سال هم ماندگاری داشته باشند. ماندگاری ژل بسته به خصوصیات هر فرد متغیر است. بدن بعضی افراد ژل را زودتر جذب می‌کند، عموما دوام ژل‌های لب نسبت به سایر نقاط مثل گونه‌ها مقداری کمتر است زیرا لب همواره در حال حرکت است و این امر موجب جذب زودتر ژل می‌شود. به همین دلیل ممکن است در برخی از افراد هر۶ ماه یک‌بار نیاز به ترمیم وجود داشته باشد.

اگر از ژل لب رضایت نداشتید

اگر به هر دلیلی از ژل هیالورونیک اسید رضایت نداشتید به راحتی می‌توان آن را از بین برد. از آن‌جا که اسید هیالورونیک (HA) دائمی نیست، پزشک می‌تواند آنزیم حل‌کننده‌ای مخصوص به نام هیالورونیداز تزریق کند و به سرعت ژل را از بین ببرد.

چه عواملی ماندگاری ژل را کم می‌کند؟

استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب از بین رفتن اثر و ماندگاری هیالورونیک اسید خواهد شد.

تزریق ژل در لب چقدر زمان می‌برد؟

تزریق ژل لب حدودا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. اکثر افراد می‌توانند بلافاصله به کار و زندگی عادی برگردند. نتیجه تزریق ژل در لب معمولا بلافاصله قابل مشاهده است. لب در ابتدا کمی متورم می‌شود باید چند روز صبر کرد تا نتیجه نهایی پدیدار شود.

دوره نقاهت تزریق ژل در لب

در آغاز انجام تزریق ژل احساس سفتی و فشار می‌کنید و پس از تزریق کمی سوزش در لب وجود دارد پس از آن پزشک لب‌های شما را ماساژ داده و به مدت ۱۰ دقیقه یخ روی آن قرار می‌دهد. پس از آن می‌توانید به کارهای روزمره برسید. ممکن است کمی ورم به همراه داشته باشد که کاملا طبیعی است.

روش‌های بی‌حس کردن

شما می‌توانید انتخاب کنید که قبل از تزریق ژل لب از کرم بی‌حسی موضعی استفاده شود، یا با تزریق بی‌حسی (مانند دندانپزشکی) آن ناحیه را بی‌حس کنند. از بین راه‌های کاهش درد ما کرم بی‌حس‌کننده را ترجیح می‌دهیم. وقتی از داروهای بلوک‌کننده عصبی استفاده می‌کنیم شکل حرکت کردن لب‌ها تغییر می‌کند و تا چند ساعت معلوم نمی‌شود که لب‌تان به چه شکلی در آمده است. این مشکل را با کرم‌های بی‌حسی نداریم.

اگر برای یک جشن یا رویداد مهمی آماده می شوید.

اگر دوست دارید برای مراسم‌های مهم از جمله جشن عروسی، تولد یا مهمانی خاصی، لب‌های خود را با تزریق ژل فرم‌دهی کنید بهتر است چند هفته قبل این کار را انجام دهید. این به شما کمک می‌کند تا در روز جشن لب‌های شما بهبود یافته و کاملا زیبا و طبیعی به‌نظر برسد.

انواع مدل‌های تزریق ژل لب

این روزها بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا لب‌های خود را شبیه به سلیبریتی‌ها، چهره‌های داستانی و حتی بازیگران خاص در بیاورند. انواع مدل‌های تزریق ژل لب به شرح زیر است:

 1. مدل لب عروسکی یا باربی
 2. مدل لب روسی
 3. لب مدل چاک‌دار
 4. لب مدل گرد
 5. لب مدل قلوه‌ای
 6. مدل سه دکمه‌ای
 7. لب مدل صدف
 8. لب مدل هالیوودی
 9. لب مدل کمان
 10. تزریق ژل لب طبیعی

توجه داشته باشید که برخی از این مدل‌ها ظاهر فرد را بسیار زننده و غیرقابل تحمل می‌کنند. حتی اگر هم چنین مدل‌های را انتخاب می‌کنید آن را به دست دکتر متخصص بسپارید تا نهایت یک تزریق ژل لب مدل نچرال داشته باشید.

تزریق ژل در چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل در لب

ده روز قبل از تزریق، از داروهای ضد درد مانند بروفن، ژلوفن و نوافن، همچنین روغن ماهی و ویتامین E اجتناب کنید، عدم رعایت این نکته باعث کبودی و خونریزی حین و بعد از تزریق خواهد شد.

اگر کسی سابقه تاول تب‌خالی داشته باشد باید یک روز قبل از تزریق از داروهای پیشگیری کننده استفاده کند. تزریق می‌تواند باعث افزایش تاول‌های تب‌خالی شود.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل در لب

برخی از کبودی‌ها و خونریزی‌ها در محل تزریق طبیعی است و انتظار می‌رود کبودی پس از پنج تا هفت روز محو شود. بهتر است هیچ برنامه بزرگ (مثل یک عروسی یا یک رویداد مهم) برای حداقل سه روز آینده نداشته باشید چون احتمال کبودی، ورم و سفتی لب وجود دارد. کرم‌ها و قرص‌های خوراکی وجود دارد که کبودی شما را با سرعت بیشتری محو می‌کنند. همچنین پزشک می‌تواند در صورت لزوم از لیزر برای از بین بردن کبودی استفاده کند.

عوارض ژل در لب

شکل 3 عوارض احتمالی تزریق ژل در لب

پس از تزریق ژل در لب تا یک روز از ورزش کردن خودداری کنید. به ویژه باید از فعالیت‌هایی که موجب افزایش جریان خون در صورت شما می‌شوند؛ مانند ماساژ صورت، دوش آب گرم و سونا اجتناب کنید.

چه فرمی و کجای لب تزریق کنیم؟

حتما لازم نیست که در کل لب ژل تزریق کنید، شما می‌توانید انتخاب کنید که در کدام قسمت‌ها از لب بیشتر تمایل دارید که ژل تزریق شود، تصمیم با شماست این که می‌خواهید هر دو لب، فقط لب پایین و یا وسط لب بالا را تزریق کنید با شماست. اما پزشک با تجربه بالایی که در این زمینه دارد بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند.

چه مقدار ژل تزریق کنیم؟

این موضوع به خواسته‌ شما و وضعیت لب‌های‌تان بستگی دارد. برای بیشتر افراد یک سرنگ کافی است؛ البته در صورتی که بخواهید ظاهر طبیعی و نچرال لب‌ها را حفظ کنید. یک سرنگ به اندازه‌ای ژل دارد که بتوانیم لب‌ها را پر کنیم و شکل آن‌ها از حالت طبیعی خارج نشود. حتی برای دفعات اول بهتر است که نصف سرنگ را تزریق کنیم و سپس برای تزریق نصف دیگر سرنگ، یک یا دو هفته بعد به کلینیک مراجعه کنید. این‌طوری حفظ ظاهر طبیعی لب‌ها راحت‌تر است. برای بیشتر افراد دو سرنگ بیش از اندازه است ولی اگر بخواهید خیلی لب‌های خود را برجسته کنید، ممکن است بیش از یک سی‌سی نیاز باشد.

شما می‌توانید تزریق ژل را مرحله به مرحله انجام دهید.

اگر به دنبال تغییرات ظریف و تدریجی لب هستید و نمی‌خواهید یک‌باره لب‌های شما تغییر قابل توجهی داشته باشد می‌توانید طی دوره‌های مشخص به میزان آن اضافه کنید. پزشک شما با توجه علم زیباشناختی چهره در صورت نیاز مقدار آن را برای شما تدریجی افزایش خواهد داد.

فرم نهایی لب پس از تزریق ژل

میزان حجم ژل تزریق شده، سطحی یا عمقی تزریق کردن آن، انتخاب نوع برند ژل استفاده شده، شکل و فرم اولیه لب فرد، میزان شلی یا سفتی لب فرد، سلیقه و تجربه پزشک و سلیقه بیمار، همه در نتیجه و فرم نهایی لب پس از تزریق ژل تاثیرگذار هستند.

محل‌های تزریق ژل در لب

شکل 4 نواحی تزریق ژل در لب

انتظار نداشته باشید لب‌های شما دقیقا مانند یک عکس شود. فرم لب‌های هر فرد در تعیین نتیجه تزریق ژل بسیار تاثیرگذار است. شما می‌توانید عکس پیشنهادی را به پزشک خود نشان دهید، چند تصویر نمونه لب از آن چه مورد نظرتان است را تهیه و به پزشک نشان دهید. این تصاویر به پزشک کمک خواهد کرد تا لب‌های شما را به طوری که شما دوست دارید فرم‌‌دهی کند. اما در نهایت فرم لب‌های شما و جنس پوست شما و نحوه کار پزشک است که تعیین‌کننده نتیجه است. همچنین باید انتظار داشته باشید که به ‌تدریج با گذشت زمان نه همه در یک زمان به نتایج طبیعی دست پیدا کنید.

سفتی و توده در لب‌ها که گاهی اوقات دیده می‌شود، در نتیجه پرکننده‌ای است که بیش از حد به سطح تزریق شده و معمولا طی چند روز از بین می‌رود و می‌تواند تصحیح شود. غیر قرینگی‌های مختصر با حرکت لب و گذشت چند هفته خودبه‌خود محو می‌شود.

عوامل موثر در فرم نهایی لب پس از تزریق ژل

شکل 5 عوامل موثر در فرم نهایی لب پس از تزریق ژل

احساس وجود ژل در لب

شما بعد از تزریق ژل احساس کاملا طبیعی خواهید داشت. شاید گمان کنید که پس از تزریق ژل در لب حس شما دچار مشکل شود این درست نیست و پس از برطرف شدن تورم شما احساس کاملا عادی مثل گذشته خواهید داشت.

تزریق ژل در سایر نواحی

توجه داشته باشید که از ژل هیالورونیک اسید، علاوه‌بر لب‌ها برای حجم دادن گونه‌ها، چانه و مدلینگ زاویه فک، رفع چین‌ و‌ چروک‌های عمیق در ناحیه خط خنده و گودی زیر چشم نیز استفاده می‌شود. ممکن است پزشک شما با توجه به تجربه زیباشناختی که دارد پیشنهاد کند که هم‌زمان با تزریق ژل لب در چانه هم ژل تزریق کنید تا هماهنگی و هارمونی صورت بهتر حفظ شود.

توصیه نهایی:

 1. حتما از مارک‌های معتبر تزریق ژل لب برای تزریق خود استفاده کنید و نزد یک پزشک متخصص مجرب انجام دهید.
 2. تزریق ژل لب، فقط باید نزد پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. تجربه پزشک در حیطه تزریق بسیار مهم است. برای اجتناب از اشتباه و پشیمانی، در انتخاب بهترین متخصص پوست دقت کافی داشته باشید. پزشکان با تجربه اغلب سال‌ها در این زمینه فعالیت داشته‌اند. مطمئنا شما دوست ندارید یک فرد کم تجربه تزریق ژل لب شما را انجام دهد. از آن جایی که مراکز زیادی در این رابطه با قیمت‌های مختلف وجود دارند بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که به تکنیک‌های جدید تزریق و آناتومی صورت کاملا آشنا باشد.
 3. ممکن است برخی هزینه‌ بسیار کمتری برای تزریق ژل دریافت کنند. با توجه به این که عامل اصلی تاثیرگذار در هزینه‌ نهایی، برند و مقدار ژل تزریق شده است، هزینه‌ها نباید تفاوت فاحشی داشته باشند. اگر جایی هزینه‌ بسیار کمی دریافت می‌کند یعنی احتمالا از مواد مصرفی با کیفیتی استفاده نمی‌کند.
 4. هزینه‌ تزریق ژل در آرایشگاه‌ها و مکان‌های غیرمجاز دیگر مسلما ارزان‌تر است. تزریق ژل در لب در اماکن غیرمجاز یا استفاده از ژل‌های بی‌کیفیت که در مورد قبلی اشاره کردیم خطرات بسیار زیادی دارد. عوارضی مانند انسداد عروقی و نکروز پوستی، عفونت، پس‌زدن ژل، خوب پخش نشدن ژل و غیره.
 5. بهتر است به تزریق ژل به عنوان یک عمل زیبایی که خطرات جدی و مهمی دارد نگاه کنید. چون اگر تزریق به درستی صورت نگیرد می‌تواند خطرات حادی داشته باشد. یکی از خطرات انسداد عروقی نام دارد. در این عارضه‌ی نادر، ژل تزریق شده عروق خونی را مسدود می‌کند. اگر خون به بافت‌های لب نرسد بافت‌ها می‌میرند و بخشی از لب از بین می‌رود (نکروز پوست).

بهترین مارک ژل لب کدام است؟

در کلینیک تخصصی پوست و لیزر هور از بهترین ژل‌های معتبر در بازار ایران استفاده می‌شود. رایج‌ترین و استاندارترین ژل‌ها برای تزریق به لب، ژل‌های هیالورونیک اسیدی برند ژوودرم از نوع اولتراپلاس و وولبلا هستند. بعد از این دورستیلن، تئوسیال و استایلح محبوب‌ترین‌ها هستند. سایر برندهای ژل که کیفیت خوبی هم دارند شامل آیدیا و نورامیس هستند.

هزینه تزریق ژل در لب

هزینه هر فرد در روز معاینه نسبت به نوع، قیمت و تعدادژل مورد نیاز محاسبه می‌گردد.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رزرو ویزیت حضوریبوتاکستزریق فیلرلیزر موهای زائدپی آر اف
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
راه های درمان چاقی صورت

برخی از افراد از چاقی صورت خود در ناحیه گونه ها یا غبغب رنج می‌برند که از روش های تزریق بوتاکس، مزتراپی، هایفو، آراف، بوکال فت و لیپوساکشن برای رفع چاقی صورت به نسبت اثرگذاری می‌توانند استفاده کنند. دلیل چاقی بیش از حد صورت رژیم غذایی نامناسب، کمبود ورزش، پیری یا شرایط ژنتیکی است. ادامه مطلب

کرم پودر دائم (BB Glow) و عوارض آن

BB Glow یا مزووایت یک روش زیبایی است که از میکرونیدلینگ برای خال‌کوبی کرم BB، به عنوان نوعی آرایش نیمه دائم استفاده می کند. مزیت های این روش درخشندگی، روشن‌سازی پوست، آراستگی بدون نیاز به آرایش، تا حدی کوچک‌تر شدن منافذ و غیره است. اما عوارضی مثل سرطان، اسکار، آلرژی و غیره دارد. ادامه مطلب

چگونه از عوارض ایزوترتینوئین (راکوتان) پیشگیری کنید

از نظر برخی ایزوترتینوئین (راکوتان) یک داروی پر کاربرد برای بیماران مبتلا به آکنه ولگاریس متوسط تا شدید مقاوم به درمان است. از جمله عوارض راکوتان نقص مادرزادی، حساسیت به نور، ترک و حشکی لب، درماتیت یا اگزما، کم پشتی موها، درد عضلانی و غیره است. راه هایی برای مدیریت این عوارض وجود دارد. ادامه مطلب

سندرم خود زشت پنداری

بیماری بادی دیسمورفیک (body-dysmorphic disorder یا BDD) یا سندرم خود‌‌ زشت پنداری، یک اختلال روانی است که در آن فرد احساس می کند اندام او دارای نقصی است که باید آن را پنهان کند. علل زیستی، ژنتیکی، روانی، کمال گرایی و غیره از علل آن است. دارو، روان درمانی و خانواده درمانی راه های درمان آن است. ادامه مطلب

بوکال فت یا برداشتن چربی داخل دهان

برخی مردم از چاق بودن لپ های خود که به دلیل اضافه وزن یا به دلیل عوامل ژنتیکی است، ناراضی هستند. اکثر افراد به دنبال زاویه دار کردن صورت از طریق تخلیه چربی های دهانی که اصطلاحا تخلیه بوکال فت گفته می شود هستند. مزایا این جراحی گونه های برجسته، کانتور و زاویه دار شدن صورت و غیره است. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
م ع :

من همه خدماتی توی کلینیک خانم دکتر ملکی استفاده کردم و چیزی که برام خیلی اهمیت داره اینه که دلسوز بیمار هستند و الکی چیزی رو تجویز نمیکنند حتی اگر بدونند موقت و کوتاه مدت اون روش پوست بیمار رو بهبود میده و میتونن رضایت موقتی بیمار رو جلب کنند و همین موضوع باعث شده سالهااااست که هرکار پوستی بخوام انجام بدم فقطو فقط خانم دکتر ملکی و اطمیناندداشتن به پزشک مهمترینه

مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد