منو

سوالات متداول لیزر موهای زائد

آیا درمان با لیزر ارزشش را دارد؟

باید بدانید که در واقع لیزر موهای زائد نمی‌تواند صد در صد موهای شما را از بین ببرد اما همین کافی است که بدانید موهای سرسخت و زبری که مدت‌ها از وجودشان رنج می‌بردید بسیار کم می‌شوند و اگر چیزی از آن‌ها باقی بماند جز موهایی نازک و غیرقابل روئیت چیزی نیست. به گفته دکتر ملکی، با لیزر موهای زائد دیگر نگران تمیز کردن و شیو کردن روزانه و تحمل درد و هزینه‌های اپیلاسیون نیستید و از پوست صاف و لطیف و بدون مو لذت خواهید برد. همه چیز برای همیشه تمام می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد یک روش ایمن است؟

آنچه که در درمان با لیزر مو به شما یک نتیجه دلخواه و ایمن می‌دهد انتخاب یک کلینیک مجهز و به‌روز با متخصصین خوب و باتجربه است. در کلینیک پوست و موى هور این مسئله بسیار زیاد حائز اهمیت است و با استفاده از بهترین و به‌روزترین تجهیزات لیزر، با کمترین عوارض، آماده خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز هستند. دستگاه لیزر کوترا HR داراى تاییدیه FDA است و با خیال راحت می‌توانید موى زائد خود را به ما بسپارید.

لیزر کوترا HR

شکل 1 ایزر کوترا HR

آیا موی من برای لیزر موهای زائد مناسب است؟

افراد با موهای تیره و پوست روشن بهترین متقاضیان رفع موهای زائد با لیزر به شمار می‌روند؛ چون موهای بور، خاکستری، سفید و بلوند نمی‌توانند نور لیزر را به‌خوبی جذب ‌کنند. تفاوت رنگ یا کنتراست مو و پوست مهم است. افراد با پوست تیره یا سبزه کنتراست کافی برای جذب پرتوهای لیزر با فولیکول مو را ممکن است نداشته باشند بنابراین واکنش هر فرد به رفع موهای زائد با لیزر متفاوت است و برخی به تعداد درمان‌های بیشتری نیاز دارند. به گفته دکتر ملکی موهایی که مجددا پس از لیزر می‌رویند، نازک‌تر و ظریف‌تر از قبل از درمان هستند. گاهی اوقات نمی‌توان موهای زائد را به‌طور کامل با لیزر از بین برد.

آیا درسته که بعضی پوست و موها به لیزر سخت پاسخ می‌دهند؟

موهای تیره نسبت به لیزر به بهترین شکل پاسخ می‌دهند و خیلی زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند اما موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، قرمز خیلی سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره نیز نسبت به پوست‌های روشن سخت‌تر نتیجه می‌دهند اما غیرممکن نیستند و ممکن است تعداد جلسات بیشترى نیاز داشته باشند. دستگاه لیزر الکس کوترا HR موجود در کلینیک هور تمامی تنظیمات براى پوشش تمام طیف‌های پوست و مو را دارا می‌باشد.

برخى مراکز با قیمت‌های اندک لیزر می‌کنند؟ آیا لیزرشان نتیجه خوب هم می‌دهد؟

معمولا اکثر مراکز لیزر موى غیرمجاز با خرید دستگاه‌های ارزان‌قیمت چینى و تبلیغات عوام فریبانه، سعى در جذب افراد به این‌گونه مراکز دارند و با تعیین قیمت‌های بسیار پایین افراد را وسوسه می‌کنند که کل بدن را لیزر کنند. اپراتورهای ناشى و ناکارآمد با دستگاه‌های نامرغوب و غیراستاندارد، بدون دقت و بدون اینکه شناختى بر انواع پوست داشته باشند اقدام به انجام لیزر می‌کنند و اصولا در عرض بیست دقیقه تا نیم ساعت ادعا می‌کنند که کل بدن را لیزر می‌کنند.

لیزر کل بدن چقدر زمان می‌برد؟

براى لیزر کل بدن در ابتدا باید علامت‌گذاری و خط‌کشی انجام شود که قسمتى از آن حین کار جا نیفتد و با دقت انجام شود. اصولا لیزر پاها و ران به‌تنهایی حدود ٢٥ تا 30دقیقه زمان نیاز دارد و سایر نواحى بدن نیز، اگر بخواهیم دقیق لیزر کنیم، حداقل یک ساعت زمان می‌برد و در کل با وقتى که براى آماده‌سازی و خط‌کشی نیاز است حدود دو ساعت یا بیشتر وقت می‌خواهد.

آیا لیزر اطراف چشم مشکلى دارد؟

با اینکه اکثر مردم گمان می‌کنند که لیزر کارى ساده است اما خطرات و عوارض خاص خود را دارد، بزرگ‌ترین این خطرات برای چشم‌های شماست. مهم نیست در کدام کلینیک یا مطب اقدام به لیزر موهای زائد خود می‌کنید مهم این است که حتما از عینک مخصوصی که پزشک در اختیار شما می‌گذارد استفاده کنید و اگر پزشک یا متخصص لیزر آن را فراموش کرد شما حتما این مورد را با آن‌ها گوشزد کنید. لیزر موى زیر ابروها را توصیه نمی‌کنیم، چراکه به چشم‌ها خیلى نزدیک است و می‌تواند براى چشم‌ها خطرناک باشد.

عینک مخصوص لیزر

شکل 2 عینک مخصوص لیزر

آیا لیزر مو می‌تواند موهاى زیر پوستى و جوش‌ها و لکه‌های آن را هم از بین ببرد؟

بله، یک لیزر خوب قادر است حتى موهاى زیر پوستى را هم از بین ببرد. جوش‌ها و موهای زیر پوستی باعث بد فرم شدن و لکه‌‌‌‌‌‌لکه شدن پاها و یا صورت می‌شوند، این موارد تنها با انجام درست لیزر مو، همه با هم درمان خواهند شد. حتى اگر دچار تیرگى و چروک خفیف ناحیه زیر بغل و بیکینى ناشی از موهاى زائد هستید، لیزر می‌تواند علاوه بر حذف موها، رنگ و قوام پوست این نواحى را بهبود بخشد.

چرا لیزر موى زائد باید چندین جلسه تکرار شود؟

هر تار مو طی سه مرحله رشد می‌کند ولی تنها در فاز رشد فعال (فاز آناژن) است که تراکم ملانین به‌ اندازه‌ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می‌کند، می‌رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک‌سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز می‌باشد.

تعداد جلسات و فواصل بین جلسات چگونه است؟

لیزر موى زائد معمولا 4 تا 6 جلسه به فاصله ماهی یک‌بار برای صورت و به فاصله 2 ماه یک‌بار برای بدن تکرار می‌شود. براى صورت معمولا با انجام 4 تا 6 جلسه تعداد موها خیلی کمتر می‌شود. این به دلیل تفاوت در الگوى رشد مو بین صورت و اندام است. فاز آناژن همان زمانى است که موها رشد می‌کنند و بلند می‌شوند، این فاز در صورت یک ماه طول می‌کشد ولى در اندام دو ماه یا حتى بیشتر طول می‌کشد.

متاسفانه برخى مراکز غیراستاندارد براى جذب مشترى و فریب افراد، جلسات لیزر موى بدن را هرماه تکرار می‌کنند، این کار اشتباه است و باعث اتلاف وقت، هزینه و شاید عوارض بیشتر می‌شود و باید توجه داشته باشید که هر کس توصیه به لیزر ماهیانه براى بدن می‌کنند از علم و دانش کافى در این زمینه برخوردار نیست.

آیا فقط پزشک متخصص پوست باید این کار را انجام دهد؟

بله. بهتر است لیزر موهاى زائد زیر نظر متخصص پوست انجام شود، زیرا دانش کافى در زمینه بافت‌شناسی، پوست و مو، سیکل رشد مو در هر ناحیه از بدن و شناخت کافى از انواع مختلف دستگاه‌های لیزر را دارد. به گفته دکتر مریم ملکی متخصص پوست، مو و زیبایی، عدم آگاهى کافى از انواع تیپ‌های پوستى و فازهاى مختلف رشد مو در نواحى مختلف بدن و همچنین عدم آشنایی با انواع دستگاه‌های لیزر مو، باعث می‌شود عوارض ناشى از لیزر مو و همچنین میزان عدم پاسخ به لیزر در دست این‌گونه افراد بالاتر باشد.

تفاوت انوع لیزرها در چیست و از کجا بفهمیم کدام دستگاه مناسب‌تر است؟

در کل براى از بین بردن موى زائد دو سیستم وجود دارد: دستگاه‌های لیزری و سیستم‌های غیر لیزری. دستگاه‌های غیر لیزری، سیستم‌های نوری هستند که ipl نام دارند. این دستگاه‌ها مناسب هستند اما قدرت‌شان به اندازه لیزر نیست. در واقع از آنجایی که سیستم‌های لیزری گران‌ قیمت هستند، سیستم ipl طراحی شد که دسترسی به آن آسان‌تر و هزینه‌هایش کمتر است اما در عین حال عوارض و احتمال سوختگی پوست و بازگشت مو با آن بیشتر است.

سیستم‌های لیزری انواع مختلفی دارند ازجمله الکساندرایت و دایود و ان دى یگ (N-D YAG) با مکانیسم‌ها و طول موج‌های مختلف که هریک برای نوع به خصوصی از پوست مثل سبزه، روشن، سفید، تیره و غیره کاربرد دارند؛ به عبارت دیگر لیزری که برای پوست روشن استفاده می‌شود، شاید مناسب پوست سبزه نباشد و بالعکس. انتخاب نوع لیزر با پزشک است و پزشک باید با تمامی این لیزرها آشنایی داشته باشد. اصولا بهترین لیزرهاى دنیا ساخت کشور امریکا هستند. برترین تکنولوژى لیزر موهاى زائد در دستگاه الکس سرد کوترا HR به کار برده شده است و هم اکنون در کلینک هور موجود می‌باشد.

تفاوت سیستم‌های غیر لیزری و لیزری

شکل 3 تفاوت سیستم‌های غیر لیزری و لیزری

آیا لیزر موهای زائد روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر می‌گذارد؟

خیر. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام می‌شود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی‌گذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی‌متر است بنابراین کلا به بافت‌های زیری نمی‌رسد که بتواند مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به‌صورت گرما آزاد می‌شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی‌کند بلکه فقط تا لایه‌های سطحی پوست نفوذ می‌کند.

آیا انجام این لیزر در بارداری ممنوع است؟

در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در دوران شیردهی مشکلی ندارد.

آیا ممکن است بیماری‌های واگیردار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر منتقل شوند؟

بله ممکن است، ولى با رعایت اصول بهداشتى و ضدعفونی کردن سر دستگاه این احتمال به صفر می‌رسد. بیشتر از انتقال ویروس زگیل از فردى به فرد دیگر، احتمال افزایش تعداد زگیل‌ها در همان شخص به دنبال لیزر وجود دارد؛ بنابراین کسی که به این بیماری‌ها مبتلاست باید حتما پزشک را از آن آگاه کند و استفاده از لیزر را تا بعد از درمان بیماری به تعویق بیندازد.

آیا قبل از لیزر باید معاینه شوم؟

براساس صحبت‌های دکتر مریم ملکی، سرنگ پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر موثر است. به همین خاطر پزشک معالج شما در جلسه اول نوع آن را تشخیص می‌دهد تا در طول درمان بهترین نتایج را بگیرد. همچنین از نظر سلامت پوست مخصوصا در ناحیه تناسلى معاینه قبل از لیزر توسط پزشک و یا اپراتور با تجربه لازم و ضرورى می‌باشد. همچنین در صورت نیاز ممکن است آزمایشات هورمونى و یا انجام سونوگرافى از تخمدان‌ها نیاز باشد.

آیا لیزر دردناک است؟

میزان درد در افراد مختلف، متفاوت است. درد آن در حد متوسط است و شدید نیست. می‌توان از پماد بی‌حس کننده استفاده کرد تا دردناک نباشد.

مراقبت‌های قبل از لیزر مو چیست؟

حداقل ٤ هفته قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد نباید در معرض شدید نور آفتاب قرار گرفته باشید و این یعنی حمام آفتاب و برنزه کردن قبل از لیزر مو ممنوع است، پوستى که با برنزه کردن چه با نور آفتاب، اسپرى برنزه کننده و یا سولاریوم تیره‌تر شده باشد براى لیزر مو مناسب نیست و امکان سوختگى پوست با لیزر زیادتر می‌شود.

برای لیزر موهای زائد نیاز نیست که بگذارید موهای بدنتان بلند شوند و فقط باید قبل از درمان بدنتان را با تیغ بتراشید. اگر به تازگی برای از بین بردن موهای بدنتان از وکس و یا اپیلاسیون و یا بند استفاده کرده‌اید، فعلا نمی‌توانید به سراغ لیزر بروید. لیزر به وجود فولیکول نیاز دارد و وکس و اپیلاسیون و بند، چون مو را از ریشه در می‌آورد فولیکول مو را از بین می‌برد. براى هر جلسه لیزر، ٢٤ ساعت قبل از لیزر بدن خود را با تیغ اصلاح کنید.

چه کسانی نباید از لیزر مو استفاده کنند؟

خانم‌های باردار و کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و همچنین افرادى که به خاطر شغل‌شان مجبور هستند ساعات طولانی در آفتاب باشند و یا افرادى که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند، باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند و از لیزر موهاى زائد استفاده نکنند.

آیا آقایان هم می‌توانند لیزر مو انجام دهند؟

بله آقایان هم می‌توانند از لیزر مو در قسمت‌های خاصى استفاده کنند. البته باید توجه داشت که موهاى صورت و بدن آقایان وابسته به هورمون‌های مردانه است و به دلیل وجود این هورمون‌ها موها به‌طور کامل حذف نمی‌شوند ولى بسیار نازک‌تر و کرکى می‌شوند.

لیزر ریش

اگر می‌خواهید همیشه خط ریش مرتبى داشته باشید می‌توانید لیزر کنید. همچنین می‌توانید با لیزر بخش زیر چانه و پایین صورت‌تان را از شر حساسیت و جوش ناشی از اصلاح با تیغ خلاص کنید.

لیزر گوش و بینی

آقایان با موهای زائدی در ناحیه گوش و بینی خود مواجه هستند که معمولا این موها ضخیم و زبر هستند و در ظاهر فرد تاثیر گذاراند و ساعت‌های طولانی برای از بین بردن موهای زائد این نواحی صرف می‌کنند. با انجام چند جلسه لیزر درمانی می‌توان برای همیشه از شر موهای زائد داخل و خارج گوش و داخل و خارج بینی راحت شد.

لیزر پشت کمر

معمولا آقایان در ناحیه پشت بدن خود با حجم زیادی از موهای زائد مواجه هستند که برای عده‌ای آزاردهنده است. در بین مردان لیزر موهای زائد پشت بدن بسیار پرکاربرد است و شامل پشت گردن، بالای بازوها و پشت بدن تا زیر خط کمر می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پی آر افبوتاکسثبت سوالات پزشکیلیزر موهای زائدتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
لیکن پلان مویی یا لیکن پلانوپیلاریس

بیماری لیکن پلان یک بیماری التهابی بوده که با ریزش مو دائمی و پیشرونده در سر مشخص می‌شود. استرس،مصرف سیگارو آلودگی هوا از علل شایع بروز این بیماری است. درمان ریزش مو در مبتلایان به لیکن پلان با ریزش موی عادی متفاوت است. علایم آن موها به آسانی کنده می‌شود و خارش و غیره است. ادامه مطلب

ملانونیشیای طولی ناخن

تغییر رنگ سیاه یا تیره در ناخن را ملانونیشیا می‌نامند که معاینه درموسکوپی یا بیوپسی گاهی لازم است برای علل و گزینه‌های درمان . یکی از تهدیدهای این بیماری ملانوم یا یا سرطان پوست در ناخن است. یکی از علائم ملانوم رنگ تیره در پوست و مرز ناخن مربوطه شود، که به آن علامت هاچینسون می‌گویند. ادامه مطلب

کاربرد اسکالپ سر در کم‌ مویی

انجام پیوند مو، همیشه به آسانی امکان پذیر نیست، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای درمان کم پشتی و کاهش موها میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر یا میکرواسکالپ است. اسکالپ به معنی پوست سر می‌باشد که طی فرایندی، پیگمنت (رنگدانه) از طریق سوزن‌های ریزی به پوست سر تزریق می‌شوند. ادامه مطلب

پروفایلو چیست؟

این ژل یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن و در کل به جوانسازی کمک می‌کند. خواصی همچون مدت اثر طولانی، سازگاری بالا با پوست و غیره دارا می‌باشد. پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک، که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که باعث آبرسانی و حجم‌دهی به آن می‌شود، است. ادامه مطلب

تزریق ژل در لب

لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می شود. تزریق ژل در لب برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت مفید است. استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب کاهش ماندگاری هیالورونیک اسید و در نتیجه ژل خواهد شد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد