منو

لیزر جنسیس

لیزر جنسیس Genesis یک روش منحصربه‌فرد در جوان‌سازی است که روند طبیعی کلاژن‌سازی پوست را تحریک می‌کند، اثرات ناشی از افزایش سن و تماس بیش از حد با نور خورشید را خنثی می‌کند و پوستی درخشان و شفاف و صاف‌تر برای شما ایجاد می‌کند. در ادامه دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان به توضیحات بیشتر در این رابطه می‌پردازد.
لیزر جنسیس از انواع لیزر غیرتهاجمی است که به کمک آن می‌توان رنگ پوست را یکدست و روشن کرد، همچنین چین و چروک‌های ظریف پوست را کاهش داد و اسکارها، منافذ باز پوستی و جوش فعال را درمان کرد. این لیزر گرما تولید می‌کند، با ایجاد گرما در پوست سبب می‌شود تا تولید کلاژن پوست تحریک شود، همچنین با کم کردن رنگدانه‌های پوست باعث روشن شدن آن می‌شود و بدین ترتیب قوام و رنگ پوست به حالت طبیعی و سالم باز می‌گردد.

جوانسازی پوست با لیزر جنسیس

از لیزر جنسیس می‌توان در درمان روزاسه ، آکنه و اسکارهای آکنه بسیار استفاده کرد، مخصوصا که برخلاف سایر لیزرهای فرکشنال اربیوم و سی او تو (CO2) هیچ اثری از زخم، قرمزی یا تورم روی پوست به جا نمی‌گذارد. این لیزر معمولا نیاز به 3 تا 5 جلسه درمان است و مزیت بزرگ آن همین است که بعد از انجام، دوره نقاهت ندارد و حتی می‌توانید بعد از انجام لیزر به سر کار خود بروید.

رفع اسکار آکنه با لیزر جنسیس

این لیزر کاربردهای مختلفی در جوانسازی و رفع مشکلات پوستی دارد که برخی کاربردهای آن عبارت‌اند از:

لیزر جنسیس


آیا لیزر جنسیس برای پوست‌های تیره کاربرد دارد؟

به گفته دکتر ملکی، همان‌طور که می‌دانید بسیاری از لیزرها را در پوست تیره نمی‌توان به‌راحتی انجام داد یا در فصل تابستان که آفتاب بیشتر است انجام نمی‌دهند، چون احتمال عوارض و تیرگی پس از التهاب دارد. در مورد لیزر جنسیس می‌توان گفت که برای تمام انواع پوست قابل انجام است، حتی پوست‌های خیلی تیره و حتی در تابستان؛ به عبارت دیگر از آنجا که این نوع لیزر غیرتهاجمی است و گرما را در عمق پوست ایجاد می‌کند، می‌تواند برای تمامی انواع پوست‌ها مفید باشد.

درمان تیرگی پوست با لیزر جنسیس

نحوه کار لیزر جنسیس

لیزر جنسیس نوعی لیزر غیرتخریبی «ان دی یگ» است که با پروب دستگاه با پوست تماس ندارد ولی با برخورد پرتوهای لیزر با پوست تولید گرما می‌کند. این گرما در عمق پوست ایجاد می‌شود و تولید طبیعی کلاژن را تحریک می‌کند. کلاژن تولید شده سبب سفت شدن و بهبود قوام پوست، کم شدن چین‌های پوستی و صاف شدن اسکارها می‌شود. لیزر جنسیس باعث شکسته شدن رنگدانه‌های پوستی می‌شود و از این طریق رنگ پوست و لکه‌های پوستی روشن‌تر می‌شود.
همچنین منافذ پوستی نیز طی اعمال این لیزر بر پوست بسته می‌شوند و پوست سطحی صاف‌تر و یکدست‌تر پیدا می‌کند. گرمای تولید شده توسط این لیزر سبب کشته شدن باکتری‌های سطح و زیر پوست شده و مانع عود آکنه می‌شود. قبل از انجام لیزر جنسیس نیاز به مراقبت و کار خاصی نیست، فقط باید محل لیزر را کاملا تمیز کنید و وقتی محل لیزر کاملا تمیز و ترجیحا شسته شد، می‌توانید لیزر را شروع کنید.

نحوه کار با لیزر جنسیس


چند جلسه درمان با لیزر جنسیس نیاز است؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به چند جلسه لیزر جنسیس است. معمولا سه تا پنج جلسه لیزر با فاصله یک تا سه هفته انجام می‌شود. برای برخی از افراد با مشکلات شدیدتر ممکن است تا نُه جلسه لیزر نیز انجام شود. دکتر مریم ملکی با استفاده از روش‌های تلفیقی تعداد جلسات را به حداقل می‌رساند.


از لیزر جنسیس برای کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

از لیزر جنسیس برای جوان‌سازی پوست صورت و برطرف کردن مشکلات پوست گردن، صورت و قفسه سینه استفاده می‌شود. جوان‌سازی دست‌ها هم با این لیزر قابل انجام است. می‌توان برای دیگر نواحی بدن که دچار پیری زودرس پوست شده‌اند هم از این روش استفاده کرد.


آیا لیزر جنسیس درد دارد؟

لیزر جنسیس دردناک نیست و حتی برای انجام آن نیازی به استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی هم نیست. ممکن است نوعی حس گرم شدن پوست به همراه حالت سوزن سوزن شدن در حین درمان داشته باشید که اصلا ناراحت‌کننده نیست.درمان آکنه با لیزر جنسیس

انجام لیزر جنسیس چقدر طول می‌کشد؟

انجام لیزر در حدود ده دقیقه تا یک ربع طول می‌کشد. خوشبختانه این نوع لیزر هیچ نوع اثرات ظاهری پوستی ایجاد نمی‌کند و بعد از لیزر می‌توانید به سر کار خود برگردید.


ماندگاری لیزر جنسیس چقدر است؟

نتایج و فواید لیزر جنسیس با گذشت زمان خود را نشان می‌دهد و بیشترین اثرات در مدت 6 ماه قابل مشاهده خواهد بود. در مورد اسکارها، لیزر جنسیس می‌تواند اثرات دائمی داشته باشد و سبب بهبود همیشگی اسکارها شود؛ اما از نظر جوان‌سازی تکرار جلسات درمانی توصیه می‌شود (فراموش نکنید که زمان توقف‌ناپذیر است و هر لحظه که می‌گذارد، یک لحظه پیرتر می‌شوید). بر اساس وضعیت بدن، اثرات لیزر می‌توانند تا بیش از یک سال هم دوام داشته باشند.

رفع قرمزی و منافذ باز پوست با جنسیس


مراقبت‌های بعد از لیزر جنسیس

بعد از انجام لیزر جنسیس کرم ترمیم‌کننده روی پوست شما مالیده می‌شود و ممکن است محل لیزر مختصری قرمز شده باشد که موقتی است و به‌ سرعت از بین می‌رود. استفاده از کرم ضد‌آفتاب را فراموش نکنید، پس از آن می‌توانید با خیال راحت به سر کارتان برگردید و نگران نباشید؛ کسی متوجه انجام لیزر روی پوست شما نمی‌شود.


عوارض لیزر جنسیس

از آنجا که لیزر جنسیس تکنولوژی جدید لیزر غیر‌تهاجمی است، خطرات و عوارض جانبی چندانی ندارد. دکتر مریم ملکی می‌افزاید، در استفاده از این لیزر مانند هر روش دیگری، عوارض فقط در موارد بی‌احتیاطی و یا در دست افراد ناشی رخ می‌دهد، هرگز کارهای تخصصی پوست و زیبایی خود را به دست افراد غیرحرفه‌ای و یا در اماکن غیرمجاز مانند آرایشگاه‌ها نسپارید.

درمان جوش با لیزر جنسیس در اصفهان

اسکارآکنه پس از یک جلسه لیزر جنسیس


مزایای لیزر جنسیس

لیزر جنسیس با دیگر لیزرهای پوستی متفاوت است و مزیت‌های خاصی دارد که آن را از بقیه روش‌های لیزر متمایز می‌کند، سه مزیت اصلی آن نسبت به دیگر لیزرها عبارتند از:
1. دکتر مریم ملکی گفت: مقالات متعددی که در چند سال اخیر به چاپ رسیده‌اند، نشان داده‌اند که در اثر برخورد پرتوهای لیزر جنسیس به پوست، این گرما سبب فعال شدن سلول‌های «فیبروبلاست» می‌شود و این سلول‌ها کلاژن تولید می‌کنند. کلاژن نوعی پروتئین است که در بخش میانی پوست به میزان زیاد وجود دارد و سبب قوام و سفتی پوست می‌‎شود. وقتی در پوستی که آسیب‌دیده یا پیر شده است، کلاژن سازی صورت می‌گیرد، به نظر می‌رسد که پوست از نو متولد شده است. چین ‌و چروک‌ها کم، پوست سفت‌تر، صاف‌تر و افتادگی آن کم می‌شود و جوان‌سازی در پوست روی می‌دهد.
2. لیزر جنسیس نیازی به صرف زمان برای برطرف شدن اثرات لیزر ندارد. اگر شما با لیزر دی‌اکسید کربن فراکشنال جوان‌سازی کنید، حداقل برای ۵ تا ۷ روز گرفتار پوست‌تان هستید، باید به شدت از کرم‌های ترمیم‌کننده استفاده کنید، از نور خورشید جدا دوری کنید و مراقب پوست‌تان باشید. پوست شما در این مدت یا حتی بیشتر قرمز است و ظاهر ناخوشایندی دارد؛ اما لیزر جنسیس این دردسرها را ندارد. لیزر کنید و بعد بلافاصله به سر کار بروید. اثری از قرمزی یا تورم یا مشکلات دیگر روی پوست‌تان نیست.
3. لیزر جنسیس چندین کار را همزمان انجام می‌دهد. علاوه بر این که گرما را به پوست می‌رساند و کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند و سبب جوانسازی پوست می‌شود، می‌تواند از قرمزی نابجای پوست کم کند، لک‌ها را کم‌رنگ نماید، سبب بهبود آکنه شود، منافذ را بسته‌تر کند، اسکارها را کمتر و پوست را شفاف کند.

درمان و بستن منافذ باز پوست با لیزر جنسیس


چه کسانی کاندیدای لیزر جنسیس هستند؟

اگر به دنبال روشی می‌گردید که بدون آن که نیاز به زمانی برای بهبودی یا مراقبت‌های خاص باشد و وضعیت پوست خود را بهتر کنید، لیزر جنسیس جواب شما است. در پایان دکتر مریم ملکی اضافه می‌کند که جهت سرعت بخشیدن به نتیجه و کم کردن رفت و آمد بیماران جهت انجام جلسات متعدد، می‌توان از روش‌های تلفیقی استفاده کرد. با توجه به این که مرکز تخصصی پوست و لیزر هور در اصفهان یکی از مجهزترین مراکز در کشور است و تقریبا همه دستگاه‌های مورد نیاز برای پوست و مو را دارا می‌باشد، این فرصت را به پزشک می‌دهد که با دست باز بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها را برای بیماران انتخاب کند و انجام دهد.


هزینه لیزر جنسیس

لیزر جنسیس به دلیل تکنولوژی نوین و برتری که در جوان‌سازی و درمان اسکار و تیرگی دارد و همچنین بدون عارضه بودنش، در مقایسه با سایر لیزرها مانند لیزر فرکشنال، نسبتا گران‌تر است. هزینه لیزر جنسیس برای هر بیمار بر اساس تعداد شات مورد نیاز محاسبه می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

ندا یحیی آبادی [ 1399-03-30 ]
درود برشما از تمامی خدماتی که به نظر و پیشنهاد خانم دکتر ملکی برای تیرگی و لک صورتم انجام دادم بسیار راضی و خوشحالم، من ۲۱خردادماه ۹۹ به مطب خانم دکتر ملکی مراجعه کردم و الان طی ده روز هشتاد درصد لک هام از بین رفتن. ممنونم از شما و گروه بی نظیرتون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ثبت سوالات پزشکیلیزر موهای زائدپی آر افتزریق فیلربوتاکس
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
لیکن پلان مویی یا لیکن پلانوپیلاریس

بیماری لیکن پلان یک بیماری التهابی بوده که با ریزش مو دائمی و پیشرونده در سر مشخص می‌شود. استرس،مصرف سیگارو آلودگی هوا از علل شایع بروز این بیماری است. درمان ریزش مو در مبتلایان به لیکن پلان با ریزش موی عادی متفاوت است. علایم آن موها به آسانی کنده می‌شود و خارش و غیره است. ادامه مطلب

ملانونیشیای طولی ناخن

تغییر رنگ سیاه یا تیره در ناخن را ملانونیشیا می‌نامند که معاینه درموسکوپی یا بیوپسی گاهی لازم است برای علل و گزینه‌های درمان . یکی از تهدیدهای این بیماری ملانوم یا یا سرطان پوست در ناخن است. یکی از علائم ملانوم رنگ تیره در پوست و مرز ناخن مربوطه شود، که به آن علامت هاچینسون می‌گویند. ادامه مطلب

کاربرد اسکالپ سر در کم‌ مویی

انجام پیوند مو، همیشه به آسانی امکان پذیر نیست، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای درمان کم پشتی و کاهش موها میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر یا میکرواسکالپ است. اسکالپ به معنی پوست سر می‌باشد که طی فرایندی، پیگمنت (رنگدانه) از طریق سوزن‌های ریزی به پوست سر تزریق می‌شوند. ادامه مطلب

پروفایلو چیست؟

این ژل یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن و در کل به جوانسازی کمک می‌کند. خواصی همچون مدت اثر طولانی، سازگاری بالا با پوست و غیره دارا می‌باشد. پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک، که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که باعث آبرسانی و حجم‌دهی به آن می‌شود، است. ادامه مطلب

تزریق ژل در لب

لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می شود. تزریق ژل در لب برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت مفید است. استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب کاهش ماندگاری هیالورونیک اسید و در نتیجه ژل خواهد شد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد