منو

لیزر آندولیفت چیست ؟

بر خلاف همه لیزرهای جوانسازی پوست که تاکنون از روی پوست انجام میشد، در لیزر آندولیفت، همان‌طور که از نامش پیداست، لیزر از زیر پوست تابانده می‌شود و برای جوانسازی و لیفت پوست استفاده می‌شود. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در زیر به توضیح این روش بسیار موثر در جوانسازی می‌پردازد.

مقايسه جراحی لیفت با لیزر اندولیفت

به گفته دکتر مریم ملکی، عمل جراحی لیفت صورت به معنی بالا کشيدن اجزا صورت مانند ابروها، گونه‌ها، خط فک، پيشانی و غیره است که با روش جراحی، برش بزرگی در جلوی گوش‌ها در پوست داده می‌شود و با بالا کشیدن لایه‌های زیرین پوست و سپس کشیدن پوست و برداشت پوست اضافی انجام می‌شود. ممکن است در این روش، برای هر یک از اجزا صورت عوارضی ایجاد شود که می‌تواند باعث به هم خوردن حالت طبیعی چهره شود. در حالی که لیزر اندولیفت روشی است که از طریق لیزر، بدون برش پوست، با تحریک شدید بافت کلاژن پوست، شروع می‌شود. اندولیفت بدون جراحی، خونریزی و بیهوشی بوده و با حداقل درد و عوارض همراه است.
احتمال و خطر آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از سایر روش‌های لیفت می‌باشد.

لیفت صورت با لیزر اندولیفت

روش کار با لیزر اندولیفت

روش کار به این‌گونه است که پس از بی‌حسی موضعی در سطح پوست که با کرم بی‌حس‌کننده و یا با تزریق انجام می‌شود، فیبر بسیار ظریف دستگاه اندولیفت، وارد زیر پوست می‌شود و از طریق آن پرتوهای لیزر به عمق پوست تابانده می‌شود و به این ترتیب لیزر مستقیم به درم (جایی که محل ساخت کلاژن است) می‌رسد و سطح پوست دچار زخم، سوختگی و التهاب نمی‌شود. در نتیجه، چون لیزر مستقیم به بافت هدف (درم) می‌رسد، نسبت به روش‌های لیزر که از روی سطح پوست انجام می‌شوند، تاثیر بسیار بیشتری در کلاژن سازی و جوان‌سازی ایفا می‌کند؛ بنابراین، لیزر اندولیفت روی هر رنگ پوستی قابل انجام است. معمولا روش لیزر آندولیفت را به‌عنوان جایگزین جراحی لیفت پیشنهاد می‌کنند و مزیت آن نسبت به جراحی لیفت این است که عوارض و خطرات عمل جراحی را ندارد.

روش کار لیزر اندولیفت

دکتر مریم ملکی اضافه می‌کند، لیزر اندولیفت می‌تواند روش درمانی مناسب و موثر، برای افرادی باشد که میزان افتادگی پوست کم تا متوسط دارند و یا برای افرادی که میزان افتادگی پوست بیشتری دارند و کاندید جراحی لیفت صورت هستند ولی تمایلی به انجام عمل جراحی ندارند، باشد. در روش آندولیفت با استفاده از یک فیبرِ نوری بسیار نازک به ضخامت (۲۰۰ تا ۳۰۰ میکرون)، گرمایش عمقی از طریق سوراخی بسیار ظریف، به زیر پوست منتقل می‌شود، این کار در مدت کمتر از دو ساعت بدون بیهوشی و به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.
این تکنولوژی با تحریک شدید کلاژن‌سازی نه تنها باعث لیفت پوست صورت و کاهش عمق خط خنده، کمک به زاويه سازی فک و سفت شدن بافت گردن و صورت می‌شود، بلکه قادر است در صورت لزوم، چربی اضافی در غبغب یا چربی تجمع کرده در قسمت پایین برخی افراد را نیز از بین برد و این مزیت بسیار مهمی است که نتیجه لیفت غبغب و یک سوم تحتانی صورت را دو چندان می‌کند.
نتیجه‌ی تابش لیزر اندولیفت شامل موارد زیر است:

روش کار لیزر اندولیفت


اثرات لیزر آندولیفت

لیزر آندولیفت بدون جراحی

ماندگاری لیزر آندولیفت

دکتر مریم ملکی تاکید می‌کند، در کل اثرات روش آندولیفت در کشیدن و لیفت پوست نسبت به سایر روش‌ها مثل هایفو و یا نخ لیفت بیشتر است ولی نسبت به جراحی لیفت کمتر است. از طرفی، احتمال آسیب‌دیدگی شاخه‌های عصب صورت در اندولیفت بسیار کمتر از جراح لیفت می‌باشد.
ضمن این که در آندولیفت هیچ برش و بخیه‌ای وجود ندارد. تنها یک جلسه درمانی کفایت می‌کند و دوام و ماندگاری اندولیفت نسبت به سایر روش‌های جوانسازی مانند هایفو یا لیفت با نخ، بسیار بیشتر است و حداقل زمان ماندگاری اندولیفت بین ۱تا ۳سال ولی اگر نیاز به لیفت بیشتری باشد می‌توانیم پس از یک سال تکرار کنیم.اندولیفت بیشتر بر روی صورت و گردن انجام می‌شود؛ اما از آن می‌توان برای لیفت پوست بازوها، پوست دور ناف، داخل ران، زانو و سلولیت هم استفاده کرد. همچنین در درمان برخی انواع اسکارهای عمیق آکنه نیز کاربرد دارد، مخصوصا در آقایانی که اسکار آکنه نسبتا عمیق دارند و به دلیل پوست تیره و یا مراجعه در تابستان امکان لیزر سی او دو نیست، در این افراد در واقع لیزر آندولیفت موثر است.
از زیر پوست با حرکت رفت و برگشت فیبر لیزر نوعی ساب‌سیژن لیزری هم انجام می‌دهد. می‌توان در کنار اندولیفت از سایر روش‌های جوان‌سازی پوست هم استفاده کرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. مثلا همزمان با اندولیفت از روش‌های دیگر جوان‌سازی مانند تزریق چربی، لیزر فرکشنال نیز می‌توان استفاده کرد و به نتایج بهتری دست یافت.
مراقبت‌های بعد از آندولیفت
1. برای کاهش میزان ورماز کمپرس آب یخ استفاده نمایید.
2. از آرایش صورت به مدت 24 ساعت پس از اندوليفت خودداری کنید.
3. در صورت تجویز دارو توسط پزشک، آن را سروقت و به‌طور کامل مصرف نمایید.
مزایای لیزر آندولیفت

عوارض لیزر آندولیفت

دوره نقاهت لیزر آندولیفت
دوره نقاهت این لیزر بسته به محل انجام، شدت انرژی لیزر و عمل‌های دیگر همزمان متفاوت است، از یک روز تا یک هفته ممکن است تورم کم تا متوسط داشته باشد.

رفع غبغب با لیزر اندولیفت


هزینه لیزر آندولیفت

هزینه این عمل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، از جمله محل لیزر و وسعت ناحیه، وجود چربی اضافی جهت تخلیه مثل غبغب، قیمت فیبر مصرفی دستگاه، تجربه پزشک. در کل کار با لیزر آندولیفت بسیار تخصصی و حساس است و فقط توسط عده بسیار اندکی از پزشکان انجام می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ثبت سوالات پزشکیپی آر افلیزر موهای زائدبوتاکسویزیت آنلاین
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
لیکن پلان مویی یا لیکن پلانوپیلاریس

بیماری لیکن پلان یک بیماری التهابی بوده که با ریزش مو دائمی و پیشرونده در سر مشخص می‌شود. استرس،مصرف سیگارو آلودگی هوا از علل شایع بروز این بیماری است. درمان ریزش مو در مبتلایان به لیکن پلان با ریزش موی عادی متفاوت است. علایم آن موها به آسانی کنده می‌شود و خارش و غیره است. ادامه مطلب

ملانونیشیای طولی ناخن

تغییر رنگ سیاه یا تیره در ناخن را ملانونیشیا می‌نامند که معاینه درموسکوپی یا بیوپسی گاهی لازم است برای علل و گزینه‌های درمان . یکی از تهدیدهای این بیماری ملانوم یا یا سرطان پوست در ناخن است. یکی از علائم ملانوم رنگ تیره در پوست و مرز ناخن مربوطه شود، که به آن علامت هاچینسون می‌گویند. ادامه مطلب

کاربرد اسکالپ سر در کم‌ مویی

انجام پیوند مو، همیشه به آسانی امکان پذیر نیست، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین راه‌ها برای درمان کم پشتی و کاهش موها میکروپیگمنتیشن اسکالپ یا به طور خلاصه اسکالپ سر یا میکرواسکالپ است. اسکالپ به معنی پوست سر می‌باشد که طی فرایندی، پیگمنت (رنگدانه) از طریق سوزن‌های ریزی به پوست سر تزریق می‌شوند. ادامه مطلب

پروفایلو چیست؟

این ژل یک پرکننده نیست و حجم‌دهی ندارد و به رفع چین و چروک صورت و لیفت آن و در کل به جوانسازی کمک می‌کند. خواصی همچون مدت اثر طولانی، سازگاری بالا با پوست و غیره دارا می‌باشد. پروفایلو ژل حاوی اسید هیالورونیک، که به طور طبیعی در پوست وجود دارد که باعث آبرسانی و حجم‌دهی به آن می‌شود، است. ادامه مطلب

تزریق ژل در لب

لب نیز مانند سایر نواحی صورت با افزایش سن، دچار کاهش حجم می شود. ارتفاع لب کاهش یافته و بر‌جستگی آن کم می شود. تزریق ژل در لب برای رفع این تغییرات و برگشت جوانی و زیبایی صورت مفید است. استفاده مداوم از آفتاب، سولاریوم و دخانیات سبب کاهش ماندگاری هیالورونیک اسید و در نتیجه ژل خواهد شد. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد