منو

روش های جوانسازی زیباسازی تناسلی بانوان

_ همینطور که اثر سن بر صورت تان خود را نشان می دهد،اندام های زنانه هم مشمول سن و سال قرار می گیرند. یکی از تفاوت های اساسی اینجاست که میلیون ها محصول برای کمک به حفظ جوانی صورت وجود دارد، اما واژن به حال خود رها می شود.
دراوایل دهه سوم زندگی ممکن است،چربی لب بیرونی و تپه ونوس (بافت چربی بالای لب ها)از بین برود. این مناطق شروع به از دست دادن حجم می کنند، درست مثل اتفاقی که برای صورت و سینه ها میافتد. همزمان تغییراتی هم داخل واژن ایجاد می شود و کم کم که به سمت یائسگی می روید پوشش واژن نازک م یشود و جریان خون آن کاهش یافته و ماهیچه های کف لگن هم تضعیف می شوند. همچنین تیرگی واژن ب دلیل موی زائد و استفاده طولانی از تیغ و عواملی دیگر که باعث تیرگی ناحیه تناسلی می شود از دیگرمشکلات واژن همچون خشکی، خارش، ترشحات، آتروفی و گشادی واژن است که با افزایش سن و غیره بوجود می ایدهمه این اتفاق ها می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. این موضوع می تواند افزایش عمل های جوان سازی را توجیه کند.

راه های مناسب برای زیبایی و جوان سازی واژن

1_جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان :

لابیاپلاستی ( labiaplasty ) یا عمل زیبایی واژن، در واقع عملی است که در آن لب های داخلی یا خارجی واژن را کوچک و قرینه سازی می کنند که سبب زیبایی ظاهری آن می شود. همچنین این عمل زیبایی باعث ارتقاء کیفیت رابطه جنسی آنها و لذت بیشتر می گردد. تعریف لابیاپلاستی کوچک کردن لبهای تناسلی به روش جراحی، را لابیاپلاستی می گویند. بسته به هر فرد، نوع عمل لابیاپلاستی می تواند کمی متفاوت باشد. در سالهای اخیر، میزان این جراحی بسیار شیوع یافته و احتمالا به دلیل رضایت بیماران از این روش زیبایی-درمانی است. لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. یعنی نیاز به بستری شدن شبانه ندارد. اگرچه با بی حسی موضعی قابل درمان است، عمل جراحی زیبایی برای افرادی با لبیاهای کوچک بزرگ کردن لبیاهای کوچک با تزریق چربی صورت می گیرد. در این روش علاوه بر برجسته شدن لبیاهای بزرگ در صورت بزرگی لبیاهای کوچک میتواند آنرا تا حدی مخفی نماید و ظاهر زیباتر و بسته تری به آلت زن بدهد. بزرگ بودن بیش از حد لبیاهای بزرگ می تواند بصورت یک بیماری اولیه یا ثانویه به کاهش وزن شدید (اضافه ماندن و شل شدن پوست روی لبیاها) باشد که اعمال جراحی تصحیح آنها کاملاً متفاوت بوده و در مورد اول ساکشن چربی های لبیا و در مورد دوم حذف پوستی اضافه لبیا ها به روش جراحی پلاستیک می تواند سودمند باشد. همه افراد قادر به انجام این عمل زیبایی واژن هستند به جز آنهایی که مبتلا به بیماریهای سیستمیک یا موضعی هستند.جديداً از ليزر بجاى جراحى در لابياپلاستى استفاده ميشود كه بسيار راحت تر و بدون درد و خونريزى است و نقاهت بيمار كوتاه تر و نيازى به بخيه نيست .

دلایل انجامانجام عمل لابیاپلاستی :

1- داشتن ظاهر زیباتر در ناحیه تناسلی
2-اصلاحی عدم تقارن لب های واژن (که یک مساله شایع و طبیعی می باشد)
3-درد لبهای تناسلی بدلیل سایش به لباس زیر و دوچرخه سواری و …
4-کاهش یافتن تحریک کلیتوریس ، بدلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی آن 5- دلایلی بهداشتی عمل لابیاپلاستی

2_ جوانسازی واژن با لیزر :

_ جوانسازی و بازسازی واژن

لیزر واژن روش قدرتمندی برای درمان مشکلات واژن همچون خشکی، خارش، ترشحات، آتروفی و گشادی واژن است. همچنین لیزرتنگ کردن واژن روشی بسیار ایمن، مطمئن، مؤثر و غیر قابل بازگشت جهت تنگ کردن واژن به شمار می آید. اغلب گشادی واژن بعد از زایمان های طبیعی و چند قلو زایی یا بر اثر افزایش سن و دیگر مشکلات واژن اتفاق می افتد که با استفاده از لیزر مونالیزا میتوان عضلات و بافت واژن را دوباره ترمیم نمود. با تنگ کردن واژن علاوه بر اینکه احتمال خطر آسیب را در زایمان بعدی خود کاهش میدهید، با ترمیم وجوانسازی واژنخود نیز میتوانید رابطه جنسی لذت بخش تری را تجربه کنید.
در روش لیزر برای تنگ کردن واژن ابتدا پروب لیزر وارد واژن می شود. داخل واژن همچون کانال استوانه ای شکل است که طول زیادی دارد و اشعه لیزر تنها بر روی بافت واژن متمرکز میشود. طی درمان تنگ کردن واژن با لیزر بیمار هیچگونه دردی احساس نخواهد کرد. برای تنگ کردن واژن پس از ورود پروب آن به داخل کانال واژن، انرژی لیزر سلولهای واژن را دوباره بازسازی میکند و با تحریک سلولها، سلولهای سالم دوباره تکثیر و تولید میشوند. همچنین اشعه لیزر می تواند موجب تولید کلاژن و الاستین شود که از اجزای اصلی بافت سالم به شمار میروند. به این ترتیب، بافت واژن مستحکم تر و تنگتر خواهد شد و انعطاف بیشتری نیز پیدا میکند.
نتیجه درمان تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ حتی پس از چند روز از اولین جلسه قابل مشاهده است، اما معمولاً برای دریافت نتیجه طولانی مدت و بهتر، انجام سه جلسه درمان تنگ کردن واژن توصیه می شود. با این حال، پزشک متخصص با توجه به شرایط و وضعیت جسمانی بیمار تعداد جلسات مورد نیاز را برای فرد تجویز خواهد نمود

_ مزایای تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا

انرژی مربوط به لیزر CO2 فرکشنال موجود در لیزر باعث تولید کلاژن می شود. کلاژن یکی از بخشهای سازنده بافت واژن است. همچنین کلاژن به عنوان یک عامل تقویت کننده برای تنگ کردن واژن و افزایش ترشحات آن محسوب می شود. با افزایش ترشحات واژن، درد، خارش، سوزش و درد در طی و بعد از رابطه جنسی در زنان کاهش می یابد. هدف کلی استفاده از لیزر برای تنگ کردن واژن، تولید کلاژن به منظور بازیابی و بهبود بافت واژن است. بعد از تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا، زنان مزایای متعددی را تجربه کردهاند مانند:

۹۰ درصد بهبود در سستی واژن
۸۵ درصد بهبود در خارش واژن
۸۴ درصد بهبود در سوزش واژن
۷۶ درصد بهبود در خشکی واژن
۷۲ درصد بهبود در مقاربت دردناک
۸۱ درصد بهبود در درد
لیزر بر اساس این نتایج، یک سیستم لیزری پیشگام در تنگ کردن واژن محسوب می شود. این لیزر منحصرا برای تحریک تولید کلاژن و تنگ کردن واژن طراحی شده است.
لیزر به بازسازی عملکرد واژن نیز کمک میکند. این کار موجب میشود که علائم مربوط به ضعف و خشکی واژن که مشکل بسیاری از زنان قبل و بعد از یائسگی است، کاهش یابد. تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا بر روی فاکتورهایی که باعث خشکی، شکنندگی و کاهش انعطاف پذیری ماهیچه ها می شود، تاثیرگذار است. بنابراین تنگ کردن واژن می تواند خارش، تحریک و درد که گاهی در حین مقاربت بیشتر می شود را کاهش دهد. این کار یک اقدام سودمند برای افزایش اعتماد به نفس و لذت جنسی است.

بیماران پس از تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا گزارش کردهاند که:

دوباره احساس یک زن واقعی را دارند.
درست مانند قبل از یائسگی، حس زنانگی بیشتری دارند.
عفونت ادراری و تورم کمتری دارند.
احساس بهبود در روابط جنسی و ارگاسم بهتری دارند.
از مزایای خاص این درمان، افزایش کیفیت و قابلیت انعطاف عضلات، افزایش جریان خون در واژن، تنگ کردن کانال واژن و جوانسازی بافت های سالم، آسیب دیده و تحریک شده است. همچنین لیزر مونالیزا میتواند به تنظیم pH واژن و کاهش عفونتهای ناشی از مقاربت جنسی، کمک کند.

_ تیرگی آلت تناسلی بانوان

یکی از مواردی که در بانوان باعث ایجاد نگرانی و فکرمشغولی آنها می شود تیره شدن رنگ پوست آلت تناسلی آنهاست. بیشتر نگرانی این افراد به دلیل کاسته شدن جذابیت جنسی آنهاست و این امر در بانوانی که پوست سبزه تری دارند بیشتر است. رنگ پوست آلت تناسلی در بانوان متفاوت است و می تواند صورتی، قرمز و حتی تیره باشد و حتی در طول زمان تغییر رنگ بدهد که این یک امر عادی و طبیعی به شمار می آید و نمی توان آن را به عدم رعایت بهداشت و عفونت نسبت داد. عوامل مختلفی باعث ایجاد تغییر رنگ می شوند که اغلب این موارد، خاص نیستند و جای نگرانی ندارند و قابل حل هستند.

_ عوامل ایجاد تیرگی آلت تناسلی زنان

عوامل ژنتیکی:سیاه شدن واژن بستگی به ژن هایی که فرد به ارث می برد، دارد. عوامل ژنتیکی مهمترین علت سیاه شدن پوست آلت تناسلی در خانم هاست. بالارفتن سن:بالا رفتن سن تغییراتی هورمونی در فرد ایجاد می کند که می تواند به تیره شدن آلت تناسلی بانوان منجر شود. تغییرات و اختلالات هورمونی : این امر میتواند براثر مصرف بعضی داروهای خاص رخ دهد. تهویه هوا، رطوبت و تعریق : پوشیده بودن این ناحیه از بدن باعث ایجاد عدم رسیدن هوای تازه، تجمع رطوبت و عرق در این ناحیه می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می گردد پوشیدن لباس تنگ و لباس زیر ساخته شده از مواد مصنوعی : لباس های پلاستیکی باعث ایجاد عدم تهویه کافی و درنتیجه سیاه شدن پوست آلت تناسلی می شود. همچنین برخی خانمها به مواد مصنوعی حساسیت دارند که این مورد هم دلیل دیگری برای تیرگی واژن است. (در مورد بهداشت لباس زیر چه می دانید؟) پیاده روی و راه رفتن زیاد:این امر باعث سایش مداوم پوست به همدیگر می شود که منجر به تغییر رنگ پوست می شود. استفاده مکرر از تیغ یا ژیلت یا استفاده از تیغ یا ژیلت کهنه : از بین بردن موهای زائد با استفاده از ژیلت، به مرور زمان موجب تیرگی پوست می شود. کمبود بعضی ویتامین ها و مواد معدنی در بدن تولید زیاد ملاتونین در واژن استفاده مکرر از پودر تالک بارداری : بارداری موجب تغییر رنگ پوست واژن می شود. در برخی از خانمها این فرایند برگشت ناپذیر است و پوست واژن تیره باقی خواهد ماند. چاقی : تیرگی پوست واژن در افراد چاق محسوس تر و شایع تر است. استفاده از برخی صابونها، کرم ها و شامپوهای بدن و سایر محصولات بهداشتی. برخی بیماری ها : از جمله سرطان معده، بیماری کوشینگ، بیماری آکرومگالی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات پوستی و کبدی و کم کاری یا پر کاری تیروئید. عفونتهای پوستی و قارچهای ناحیه واژن.
_ روشن سازی واژن :

به طور کلی تیرگی واژن یک عیب محسوب نمی شود ولی بعضی افراد به دلایل خاصی از جمله زیبایی علاقه مند به تغییر رنگ این ناحیه هستند. فرآیند روشن سازی یا سفید کردن پوست به این صورت است که کوشش می شود تا رنگدانه ملانین در این قسمت از پوست کاهش پیدا کند و این کار باعث رفع تیرگی در ناحیه واژن و مقعد بانوان می گردد. روش های زیادی برای تغییر رنگ آلت تناسلی به مورد دلخواه فرد وجود دارد.

مهمترین روشهایی که در این زمینه استفاده می شوند را می توانید در ادامه مشاهده کنید:
_ روشن سازی پوست ناحیه تناسلی با استفاده از لیزر:

این روش یکی از روش های خوب و کارامد جهت رفع سیاهی ناحیه شرمگاهی است که هم اکنون جزو جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا به شمار می آید. ماندگاری بالا و عدم نیاز به تکرار مجدد تا چند سال جزو مزایای این روش محسوب می شود. در اصل روشن سازی واژن با استفاده از لیزر بعنوان روش اول روشن سازی در دنیا به حساب می آید و معمولا 3 الی 5 جلسه زمان می برد. نتایج در جلسه اول کاملا مشهود خواهند بود.

_ روشن سازی واژن با استفاده از مراقبتهای خانگی :

این روشها معمولا به عنوان روش های پیشگیری از تیره شدن واژن استفاده می شوند تا بعنوان درمان سیاهی آلت تناسلی.

_رفع تیرگی واژن با استفاده از داروهای ترکیبی :

در این روش با استفاده از داروهای ترکیبی که بنابر درخواست پزشک توسط آزمایشگاه ساخته می شود، شخص مورد درمان قرار می گیرد. این روش کارایی بالایی داشته و با توجه به هزینه آن که حدود یک سوم لیزردرمانی است نتایج مطلوب تری برجای می گذارد.

_ رفع تیرگی واژن با استفاده از پمادها و ماسکهای تجاری :

استفاده از پمادهای تجاری موجود در بازار و یا ماسک های گیاهی و شیمیایی ، یکی از روشهای مراقبت از پوست است. این روش نیاز به تکرار مجدد دارد و بیشتر جزو روشهای مراقبت از پوست محسوب می شود . در حقیقت این روش ، باید بصورت هفتگی یا ماهیانه تکرار شود تا در بلند مدت اثر داشته باشد.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پی آر افمزوتراپیثبت سوالات پزشکیتزریق فیلرویزیت آنلاین
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
گرانولوم پیوژنیک

گرانولوم پیوژنیک یک تومور عروقی خوش‌خیم شایع است. این توده‌ها حاوی رگ‌های خونی هستندکه به جای تراوش چرک، دچار خونریزی می‌شوند. معمولا در دست، انگشت، صورت و گردن بیشتر رشد می‌کند. در زنان باردار به عنوان تومور حاملگی است. روش‌های درمان جراحی، الکتروکوتر، لیزر سی او دو، قلم نیترات نقره، کرایوتراپی. ادامه مطلب

روش‌های مختلف درمانی انواع زگیل

زگیل یک عفونت ویروسی در لایه فوقانی پوست یا غشاهای مخاطی است که مربوط به خانواده‌ای از ویروس‌ها به نام پاپیلوما است. روش‌های مختلف درمانی انواع زگیل عبارت‌اند از فریز کردن(کرایوتراپی)، کوتر، کورتاژ، جراحی، لیزر درمانی و غیره ادامه مطلب

لیپوم یا غده های چربی زیر پوست چیست؟

لیپوم یک تومور خوش‌خیم بافت چربی است که بصورت یک غده چربی زیر پوست که ظاهری برجسته و گنبدی شکل ، نرم و خمیری دارد و به راحتی با فشار انگشت قابل حرکت است، می‌باشد. این وضعیت در هر نقطه‌ای از بدن که در آنجا سلول‌های چربی وجود داشته باشد، می‌‌تواند ایجاد شود. درمان این بیماری عمل جراحی است. ادامه مطلب

انواع جای جوش

جوش می‌تواند از خود لک قرمزی،لک تیره، اسکار تورفته(آیس پیک، باکسکار، رولینگ) یا حتی اسکار برجسته برجا بگذارد. هدف نهایی برای درمان اسکار آکنه بهبود جای آکنه است و نه ناپدید شدن کامل آن. درصد بهبود بستگی به نوع اسکار و رنگ پوست فرد دارد. ادامه مطلب

خال اپیدرمال چیست؟

خال اپیدرمال یک اصطلاح است برای گروهی از ضایعات پوستی که لایه خارجی پوست یعنی اپیدرم را درگیر می‌کند که انواع آن خال سباسه، بکر،کمدونیکوس، وروکو می‌باشد که علائم مختلفی دارد. در سندرم خال اپیدرمال، علاوه بر خال اپیدرمال (سطحی) اختلالات داخلی به صورت ضایعات عصبی،چشمی و اسکلتی نیز دیده می‌شود. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
منیره سادات :

ممنونم از خانم دکتر عزیز و مهربونم ،ب خاطر شرایط کرونا ویزیت آنلاین داشتم و خیلی راضی هستم . ممنون ک تو این شرایط ویزیت انلاین و دارید تا افرادی ک مثل ما کیلومترها دورن بتونن استفاده کنند از تجربیات بسیار خوب خانم دکتر .

سارا شادمهر :

خیلی راضی بودم، ممنونم از خانم دکتر ملکی و باقری عزیز و باقی همکارانشون.

سيمين ح :

عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز سپاس از همه زحمات شما شما جزءاستثنا پزشكان متخصصي هستين كه براي بيمار خود وقت ميذارين و با دلسوزي و حوصله تمام مرحله تشخيص و تجويز را انجام ميدين خواستم اينجا از شما قدرداني كنم و براتون از خدا سلامتي وطول عمر را خواستارم.

مرضیه نامدار :

سلام خانم دکتر ملکی مهربون و عزیز.من چندماهی میشه صورتم پر از آکنه و لک های قهوه ای شده بود، در حدی که حاضر نبودم خودم رو تو آینه نگاه کنم یا بیرون برم.حقیقتا خداروشکر میکردم کرونا اومدو با ماسک باید بیرون برم یا دیگه قرار نیست مهمونی برم.که ده رو پیش اومدم پیش شما،برام محلول و دارو نوشتین و لیزر انجام دادین، صورتم پوسته ریزی کرد و لایه برداری شد.و خیلییی از لکه های قهوه ایم رفت ، جوش هام کم شد و چربی پوستم کنترل شد.یعنی انقدر ذوقشو دارم.باز اعتماد بنفسم برگشته.خیلیییی ماهییین.خیلییییی

ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد