منو

لیفت لب

لب بالای مردان عموما بلندتر بوده که این باعث می‌شود دندان‌های بالا اصلا دیده نشده یا تنها کمی دیده شوند؛ اما در زنان جوان فاصله بین قاعده بینی و لب بالا کوتاه‌تر بوده و در نتیجه مقدار بیشتری از دندان‌های بالا دیده می‌شوند. این یکی از ویژگی‌های عمومی چهره زنان است که در عین حال یکی از نشانه‌های جوانی صورت نیز می‌باشد، چرا که بالا رفتن سن لب بالایی، پایین افتاده و دندان‌ها را می‌پوشاند.
با بالا رفتن سن، علاوه بر نازک شدن قسمت صورتی لب‌ها، فاصله بین بینی و لب‌ها نیز افزایش می‌یابد که یکی از عمل‌های زیبایی برای رفع این مشکل لیفت لب می‌باشد. به‌ طور کلی لیفت لب به دو روش انجام می‌شود که در شکل زیر نمایش داده شده است و در ادامه به توضیح کامل هر یک از روش‌ها پرداخته شده است.

لیفت لب یا سانترال لب
تصویر 1: انواع روش‌های لیفت لب

لیفت سانترال لب

لیفت لب، لب بالا را کوتاه می‌کند و ورمیلیون یا بخش قرمز لب را افزایش می‌دهد. برای رسیدن به این هدف، یک برش افقى کوچک که به آسانی جای زخم آن پنهان می‌شود در زیر بینی اعمال می‌شود.
روش لیفت سانترال لب همان‌طورکه از نامش پیداست بالا کشیدن قسمت میانی لب بالا می‌باشد. به گفته دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو در اصفهان روش لیفت لب (سانترال لب) برای افرادی که فاصله لب با بینی زیاد است یا لب بالا باریک است روش مناسبی می‌باشد زیرا با این عمل فاصله لب بالا با بینی کاهش می‌یابد و همچنین قسمت میانی لب بالا به خارج و بالا کشیده می‌شود و در نگاه به فرد، لب بالا حجیم‌تر و گوشتی‌تر شده و در نتیجه فرد جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

لیفت لب
تصویر2: لیفت سانترال لب

روش عمل لیفت سانترال لب چگونه است؟

روش عمل ساده است و نیم ساعت تا یک ساعت زمان می‌برد. ابتدا پس ‌از اینکه فرد گزینه مناسبی برای این عمل شناخته شد و فرد از نحوه عمل و نتیجه آن آگاه شد، پس از گرفتن شرح‌حال و سابقه پزشکی بیمار و تشکیل پرونده بیمار، حال می‌توان پروسه لیفت سانترال لب را آغاز نمود.
ابتدا براى قسمت میانی لب بالا بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود و سپس از قاعده سوراخ بینی پایین‌تر به سمت لب علامت‌گذاری می‌شود. سپس این قسمت برداشته می‌شود و لبه‌های پایین و بالا با نخ بخیه ظریف به هم دوخته می‌شود. باید دقت کرد که بخیه در قاعده سوراخ بینی زده شود تا در دید نباشد. بعد از یک هفته بخیه‌ها کشیده می‌شود. باید مقداری که از پوست که برداشته می‌شود به ‌اندازه‌ای باشد که لب بیش از حد کشیده نشود تا در صحبت کردن فرد اثر منفی نگذارد.
مانند هر عمل دیگری باید این عمل به‌صورت استریل انجام شود و آنتی‌بیوتیک لازم تجویز شود تا خطر عفونت به حداقل برسد.
در این روش، برش پوست درست زیر بینی انجام می‌شود، به طورى که وقتى زخم بهبود می‌یابد، اسکار یا جای زخم در شیار طبیعی واقع در پایه بینی قرار می‌گیرد و بنابراین، اسکار به‌خوبی پنهان می‌شود. ازآنجا که عرض برش ایجاد شده پوست هم‌عرض بینى است، تنها بخش مرکزی (سانترال) لب بالایی لیفت می‌شود. گوشه‌های لب بالایی همانند قبل باقی می‌مانند این قسمت‌ها همراه با لیفت لب، بالا کشیده نمی‌شوند. این حالت در واقع لیفت لب سانترال را از لیفت لب به روش‌های معمول متمایز می‌نماید.

لیفت لب بدون بی هوشی
تصویر 3: نحوه عمل لیفت سانترال لب


افراد مناسب برای لیفت سانترال لب چه کسانی هستند؟

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت لب بیمارانی هستند که :

عوارض عمل لیفت سانترال لب چیست؟

به نقل از دکتر ملکی، همه انواع عمل‌های جراحی دارای خطرات و عارضه‌های احتمالی هستند. لیفت لب به ندرت عوارض جدى دارد. این خطرات عبارت از باقی ماندن جای زخم (اسکار)، باز شدن زخم، ناراحتی و درد موقت، خونریزی، کبودی، از دست دادن احساس، عفونت (در موارد بسیار نادر) و آسیب‌دیدگی سلول‌های عصبی و رگ‌های خونی (که یک خطر معمول در تمام انواع عمل‌های جراحی است) هستند. همچنین افرادی که قبلا تزریق ژل لب انجام داده اند، در هنگام جراحی لب تورم بیشتری را تجربه خواهند کرد .


لیفت گوشه‌های لب

لیفت لب کرنر یا لیفت گوشه‌ی لب نیز برای افرادی که اندوهگین به نظر می‌رسند، انجام می‌شود زیرا گوشه‌های بیرونی لب‌ها در این حالت دچار افتادگی شده و ظاهری اندوهگین به شخص می‌دهد. برش‌ها دقیقا روی لبه بیرونی لب‌های بالایی ایجاد می‌شوند.
یک ناحیه کوچک مثلثی از پوست در گوشه دهان برداشته می‌شود تا لب‌ها کمی جوان‌تر به نظر برسند. لیفت گوشه‌ی لب یک جایگزین مناسب برای بیمارانی است که به دنبال یک راه‌حل دائمی برای رفع شیارهای عمیق محل اتصال لب به پوست هستند. اگر شیارها عمیق و برجسته باشند، ممکن است عمل جراحی به طور صد درصد مشکل را رفع نکند، اما معمولا روش لیفت لب کرنر تا حدود زیادی این مشکل را از بین می‌برد.مشکل این عمل این است که امکان دارد جای بخیه کمی مشخص باشد و شاید برای محو شدن نیاز به لیزر باشد.

لیفت گوشه های لب با جراحی سانترال لب
تصویر 4: لیفت گوشه‌های لب

مراقبت‌های پس از جراحى لیفت لب

جهت مشاهده انواع نمونه کارهای لیفت لب، به گالری تصاویر لیفت لب مراجعه کنید.

سانترال یا یفت لب بدون بی هوشی

هزینه لیفت لب

دکتر مریم ملکی متخصص پوست و زیبایی در اصفهان، در انتخاب بیمار جهت انجام این عمل با حساسیت زیادی برخورد می‌کند و هر شخصی را مناسب برای این عمل نمی‌داند مخصوصا اگر خیلی جوان باشد. در صورت صلاحدید و تصمیم به انجام عمل هزینه بر حسب میزان سختی کار در روز معاینه تعیین می‌شود همچنین چون لیفت لب عمل زیبایی محسوب می‌شود، هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. عمل در کلینیک تخصصی پوست و لیزر هور انجام می‌شود.


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

نگارگرجي زاده [ 1399-02-22 ]
سلام و خداقوت خدمت خانم دكتر عزيز من راجع به ليفت لب ميخواستم سوال كنم كه تا چه مدت اثر بخيه ها روي پوست هست و ممكنه كه عفونت كنن بخيه ها؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ثبت سوالات پزشکی
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
درمان ‌های سریع و راحت برای جوان‌ تر شدن چهره

با بالا رفتن سن، خطوط و چین و چروک‌هایی بر روی پوست ظاهر می‌شود که ظاهر ناخوشایندی بر چهره فرد دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی افراد این است که دنبال روش‌ها و درمان‌هایی برای رفع این چین و چروک‌ها و جوانسازی چهره خود می‌باشند. امروزه با پیشرفت‌ علم روش‌های بسیاری برای جوانسازی چهره و زیبایی وجود دارد که ادامه مطلب

انواع کرم های لایه ‌بردار

افزایش سن و خشکی پوست شرایطی را ایجاد می‌کنند که سلول‌های پوستی مُرده نتوانند به‌راحتی از پوست جدا شوندو تجمع این سلول‌های زائد بر روی پوست می‌تواند حالت زبری و خشنی به پوست بدهد .استفاده منظم و دقیق از کرم های لایه‌بردار پوستی می‌تواند به جداسازی سلول‌های پوستی مُرده کمک کند. ادامه مطلب

لیزر جنسیس

لیزر جنسیس در جوانسازی پوست, روشن کردن پوست, رفع منافذ پوست, کاهش اسکار, درمان جوش, کاهش چین و چروک و درمان کک و مک کاربرد دارد . ادامه مطلب

لیزر آندولیفت چیست ؟

لیزر آندولیفت از زیر پوست تابانده می شود و در جوانسازی و لیفت پوست موثر است . برای رفع غبغب, درمان شلی پوست و کاهش چین و چروک از لیزرآندولیفت استفاده می شود ادامه مطلب

لیزر کربن پیل یا پیلینگ کربن

لیزر کربن پیل کاربردهای بسیاری در جوانسازی پوست از جمله رفع لک و تیرگی , روشن سازی واژن , رفع جای جوش و درمان منافذ پوست دارد ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
ژ الف :

با عرض سلام خدمت خانم دكتر عزيز .من حدود هفت سال پيش عمل ليپوليز شكم و پهلو انجام دادم و همزمان تزريق چربي به ناحيه صورت الان كه هفت سال ميگذره تزريق چربي در ناحيه صورت عالي بوده و ماندگار البته من در دو مرحله تزريق را انجام دادم عمل ليپوليز شكم و پهلو هم نتيجش چيزي شبيه معجزه بود براي من چون من اصلن اضافه وزن نداشتم و فقط شكم داشتم كه تمام راه ها را براي از بين بردنش امتحان كرده بودم و أنواع ورزش ها را امتحان كرده بودم .عمل ليپوليز خيلي عاليه به شرط اينكه بعدش خيلي مراقب رژيم و ورزش باشيم

هدا :

خانم دکتر دوست داشتنی و دلسوز، از ابتدای تعطیل شدن مطب به دلیل ویروس کرونا مرتب ازتون در مورد نحوه مراقبت و دارو های قابل استفاده برای جای بخیه هام سوال کردم و شما بدون وقفه و بادلسوزی همه موارد رو برای من توضیح دادید و راهنمایی کردید، سپاس فراوان بابت این همه حس مسئولیت پذیری و تعهدی ک به بیمارانتون دارید. امیدوارم هرچه زودتر ببینمتون

مریم :

سلام خانم دکترگل خیلی دوستتان دارم مرسی ازراهنمایی های خوبتون امیدوارم موفق باشیدوسپاسگزارم ازشما

حاجي :

خانم دكتر در استان اصفهان يكي از بهترينها هستن وجدان كاري بسيار بالايي دارن . در طول اين مدت كه به خاطر ويروس كرونا در قرنطينه هستيم با كمال دقت و حوصله به سؤالهاي بيماران جوابگو هستن انشاله موفق باشين

آرزو :

سلام من سانترال لب انجام دادم و خیلی راضی ام ممنونم از خانم دکتر ملکی با اخلاق و پرسنل خوبشون

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد