منو

از بین بردن و رفع غبغب

چربی زیر چانه معمولا مقاوم است و با ورزش کردن یا رژیم‌های غذایی به راحتی از بین نمی‌رود. اکثر افرادی که دارای چربی زیر چانه یا غبغب هستند، در مورد ظاهر زیبایی خود ناراضی هستند اما خوشبختانه امروزه با انواع روش‌های درمانی جراحی و بدون جراحی به راحتی می‌توان غبغب را از بین برد که در ادامه به توضیح کامل آن‌ها پرداخته شده است.


غبغب چیست؟

غبغب یعنی حالت برجستگی یا آویزانی زیر چانه که علت ایجاد آن در افراد مختلف، متفاوت است. بعضی‌ها که به‌طور ژنتیکی چاق هستند یا سر و صورت چاقی دارند ممکن است حتی در همان اوایل کودکی هم غبغب داشته باشند. بعضی دیگر که در سنین کودکی دچار این مشکل نبوده‌اند، اگر در دوران بزرگسالی چاق شوند، زیر ناحیه چانه آن‌ها چربی جمع شده و یک غبغب برجسته و چاق ایجاد می‌شود.
بعضی‌ها نیز به علت بیماری ممکن است دچار اشکال در توزیع چربی در نواحی مختلف بدن شوند. یکی از نواحی بدن که ممکن است چربی به‌طور غیرعادی در آن جمع شود، ناحیه زیر چانه است که این، غبغب را ایجاد می‌کند. بعضی‌ها هم به دلیل گردن کوتاه و چانه عقب، درجاتی از تجمع چربی در زیر چانه دارند و به نظر می‌آید که دارای غبغبی برجسته باشند.

غبغب

به گفته دکتر مریم ملکی برخى افراد با بالا رفتن سن ممکن است دچار فراز و نشیب‌های متعدد چاقی و لاغری در نواحی مختلف بدن‌شان به‌خصوص در ناحیه گردن شوند. ممکن است این حالت همراه با شلی پوست زیر چانه و گردن باشد. بعضی از افراد به علت افزایش سن دچار شلی پوست عضلات صورت و عضلات زیر گردن می‌شوند و پوست و عضلات زیر گرد‌ن‌شان آویزان می‌شود که این هم به اصطلاح ایجاد غبغب می‌کند.
اغلب بیمارانی که غبغب دارند معمولا در مورد زیبایی ظاهری و پیر به نظر رسیدن صورت خود ناراضی هستند. غبغب به دلایل ارثی و مسائل مربوط به رشد و افزایش سن به وجود می‌آید. غبغب ارثی که به دلیل تجمع چربی زیر چانه به وجود آمده باشد فقط با کاهش وزن و تمرینات ورزشی از بین نمی‌رود.
اکثر اوقات غبغب و چاقى صورت به دلیل کاهش و افزایش‌های متناوب وزن و از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست به وجود می‌آید. بیماران گزینه‌های متعددی برای درمان غبغب به‌منظور بهبود ظاهر ناحیه گردن و صورت خود پیش رو دارند.
روش‌های مختلفی برای رفع غبغب وجود دارد که متناسب با غبغب بیمار و نظر پزشک معالج یکی از آن‌ها انتخاب می‌شود که در تصویر زیر به انواع روش‌های از بین بردن غبغب اشاره شده است.

غبغب

تکنیک‌های رفع غبغب

اگر فرد داراى غبغب، دچار مشکل فک، به خصوص فک تحتانی نباشد؛ می‌توان با روش سرپایی و از طریق یک سوراخ دو سه میلی‌متری چربى غبغب را خارج کرد. در صورتی که شخص دچار مشکلات فک تحتانی باشد و چانه عقب و یا فک تحتانی آن کوچک باشد، باید قبل از اصلاح غبغب، مشکلات فک و چانه را اصلاح کرد که با اصلاح آن موارد، اگر غبغب بزرگ نباشد، به شکل و حالت طبیعی خود بر می‌گردد. مثلا این‌گونه افراد با تزریق ژل و یا چربى در چانه و اصلاح ظاهر چانه، سبب بهبود وضعیت غبغب شوند.
دکتر مریم ملکی گفت: افرادى که فقط مختصرى غبغب دارند و دچار شلى زیاد پوست نیستند و نسبتا جوان هستند می‌توانند از روش درمان دارویی که توسط مزوتراپى وارد زیر پوست می‌شود طى سه تا پنج جلسه به فاصله‌های دو یا سه ‌هفته‌ای استفاده کنند.

مزوتراپی غبغب


رفع غبغب بدون جراحی

این درمان غیر تهاجمی برای غبغب‌های افتاده از انرژی رادیو فرکانسی برای سفت کردن و از بین بردن پوست شل شده‌ی اطراف فک و گردن استفاده می‌کند. این روش شامل قرار دادن پوست در معرض پالس‌های امواج رادیویی کوتاه و قوی است که به اعماق لایه‌های زیر پوستی نفوذ می‌کند بدون این که به سطح پوست آسیب برساند.
بنا به گفته دکتر ملکی متخصص پوست و زیبایی، این کار باعث می‌شود الیاف کلاژن فرسوده در هم بشکند و تولید کلاژن‌های جدید و با کیفیت را در طول مدت ۴-۶ ماه تحریک کند. همچنان که منطقه‌ی تحت درمان به تدریج محکم شد، غبغب کاهش پیدا می‌کند. حُسن این روش این است که تمام این فرآیند بدون جراحی انجام می‌شود.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این فرآیند که باید به آن توجه شود این است که فقط برای غبغب‌ها و افتادگی‌های متوسط موثر خواهد بود یعنی در اوایل سالخوردگی.

رفع غبغب با لیزر


عمل جراحی برای رفع غبغب

بعضی از غبغب‌ها به‌راحتی و با ایجاد یک سوراخ سه میلی‌متری کوچک در پوست زیر چانه و خارج کردن چربی‌های اضافی از بین می‌روند. این روش بیشتر مناسب افراد نسبتا جوان است که چربى انباشته زیادترى در این ناحیه دارند و قوام پوست خوب دارند، اگر فرد مسن‌تر باشد و یا شلى پوست زیادترى داشته باشد باید علاوه بر خارج کردن چربی‌ها از لیزر نیز جهت تقویت و تحریک کلاژن‌سازی در زیر پوست استفاده کرد تا پوست خود را جمع کند و دچار افتادگى پوست نشود. در بیماران مسن‌تری که شلى شدید پوست غبغب و گردن دارند؛ عمل جراحى کشیدن یا لیفت گردن نیز مورد نیاز است.

روش انجام جراحی غبغب چگونه است؟

عمل رفع غبغب در 5 مرحله انجام می‌شود که مراحل آن به ترتیب عبارتند از:
1. این عمل زیبایی به‌صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می‌شود.
2. عمل با ایجاد یک تا سه سوراخ دو تا سه میلی‌متری در زیر فک آغاز می‌شود.
3. مطابق با شرایط هر فرد، چربی به‌صورت جذبی (ساکشن) خارج می‌شود.
4. در صورت شلى کم پوست از لیزر آندولیفت زیر پوست استفاده می‌شود.
5. در صورت شلى و آویزان بودن پوست از طریق یک برش عرضى زیر چانه، پوست و عضلات گردن کشیده و سفت می‌شود.

رفع غبغب با جراحی


دوران بهبودی و نقاهت رفع غبغب

رفع غبغب با جراحی

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحى لیفتینگ پوست گردن هستند؟

از بین بردن غبغب بدون جراحی

مزایای روش درمانى برای از بین بردن غبغب

مزایای ظاهرى روش درمان غبغب عبارت‌اند از:

هزینه رفع غبغب

عوارض برداشتن غبغب

معمولا در روش مزوتراپی عوارض خاصی جز مختصر تورم، درد و کبودی وجود ندارد ولی در برداشت غبغب به روش ساکشن ، لیزر و یا جراحی حتما باید در دست پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، در غیر این صورت می‌تواند عوارض خاصی ایجاد کند. این عوارض شامل ناهمواری سطح پوست در ناحیه، چسبندگی و اسکار است.


هزینه برداشتن غبغب

در ابتدا پس از معاینه پزشک روش مناسب برای شما مشخص می‌شود و بر حسب روش هزینه تعیین می‌شود. برای مزوتراپی بسته به قیمت دارو از جلسه‌ای ۲۵۰ شروع می‌شود. این روش معمولا برای غبغب‌ کوچک در نظر گرفته می‌شود و جلسات از سه تا پنچ جلسه است. هزینه برداشت غبغب به روش ساکشن، یا بدون لیزر نیز براساس حجم چربی و قیمت فیبر لیزر محاسبه می‌شود.
جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر به گالری تصاویر رفع غبغب مراجعه نمایید.

رع غبغب در اصفهان


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبطنظرات کاربران درباره این مطلب :

مهدیس خلیلی [ 1399-02-23 ]
برای رفع غب غب چیکار کنم و چطوری نوبت بگیرم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر موهای زائدثبت سوالات پزشکیبوتاکسپی آر افویزیت آنلاین
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
رفع شلی پوست - آراف فركشنال - آراف سوزنی

برای تحریک بازسازی کلاژن در پوست، روش ‌های مختلفی وجود دارد، از جمله لیزرها و آراف فرکشنال. مزایا آن عدم ایجاد تغییرات رنگدانه‌ای و ایجاد سوختگی، دوره نقاهت بسیار کوتاه ۲۴ تا ۴۸ساعته است. کاربردهای آراف فرکشنال شامل سفت کردن پوست، لیفت صورت، غبغب و خط فک، درمان چروک‌های پوستی، اسکار آکنه،‌ترک پوستی. ادامه مطلب

روش‌های درمانی پف و تیرگی زیر چشم

پف زیر چشم (puffy eyes) یا (Bags under eyes) که به نام ورم پری‌‌اربیتال هم شناخته می‌شود به تورم و پف‌کردگی بافت‌های اطراف چشم گفته می‌شود که به دلیل تجمع بیش از حد مایع یا چربی در پوست اطراف چشم اتفاق می‌افتد. درمان پف زیرچشم شامل استفاده از کرم دور چشم، مزوتراپی،جراحی پلک، تزریق ژل و غیره است. ادامه مطلب

اسکلروتراپی چیست؟

علت ایجاد واریس سن، بارداری، سابقه فامیلی و غیره است. تکنیک اسکلروتراپی یک روش درمانی است که برای درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی استفاده می‌شود. اسکلروتراپی سرپایی و در مطب پزشک انجام می‌‌شود. اسکلروتراپی به غیر از رگ‌های واریسی به حذف رگ‌های عنکبوتی قفسه سینه، رگ‌های آبی و رگ‌های کوچک استفاده می‌شود. ادامه مطلب

کاربردهای مختلف بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی تزریقی است که از باکتری سمیِ کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه می‌شود که بعضی از پیام‌های شیمیایی اعصاب را مسدود و باعث فلج‌شدن موقتی ماهیچه‌ها می‌شود. کاربردهای زیبایی آن رفع خط اخم، بالاتر بردن نوک بینی و غیره و کاربردهای درمانی آن درمان کمردرد، میگرن، شقاق مقعد، بزرگی پروستات و غیره است. ادامه مطلب

روش‌های مختلف جوانسازی

روش جوانسازی صورت بسته به میزان شلی و افتادگی، انتظارات بیمار، وضعیت اجتماعی و نوع پوست پس از معاینه مشخص می‌شود. کرم‌ها لایه‌برداری پوست، تزريق بوتاكس، مزوتراپى، ميكرونيدلينگ، ليزرهاى غيرتخريبى، ليزرهاى تخريبى، هايفو، تزريق فيلرها، تزريق چربى، نخ‌ها، كشيدن پوست با جراحى ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

مهسا :

این حجم از تعریف و تمجید یکم عجیب و غیر قابل باور نیست؟؟؟

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد