منو

لیفت با نخ صاف و خاردار PDO

همان ‌طور که می‌دانیم با بالا رفتن سن الیاف کلاژن شکسته شده و کاهش می‌‌یابد و این باعث ایجاد چروک و افتادگی در پوست می‌شود. کلاژن‌های پوست دائما در حال تخریب و ساخته شدن هستند، به همین علت ماندگاری دائمی ندارند. اساس لیفت با نخ بر تحریک کلاژن‌سازی استوار است. در روش‌های مختلف جوانسازی غیرتهاجمی مثل لیفت با نخ، هایفوتراپی و اندولیفت کلاژن‌سازی پوست تحریک می‌شود. کلاژن‌های جدیدی که ساخته می‌شوند به پوست حجم می‌دهند، کانتور صورت را اصلاح می‌کنند و کاری می‌کنند که چندین سال جوان‌تر شوید. دکتر مریم ملکی متخصص پوست و مو، در زیر به جزییات لیفت با نخ پی‌دی‌او (PDO) می‌پردازد.

لیفت نخ

شکل ۱ لیفت نخ

ماده تشکیل‌دهنده نخ لیفت چیست؟

در روش لیفت با نخ از نخ‌های خاصی استفاده می‌شود که ماده تشکیل‌دهنده آن‌‌ها محرک قوی ساخت کلاژن هستند. جدیدترین نخ‌ها قابل حل و استریل هستند که خطر عفونت را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. نخ (PDO) یا پلی‌دی‌اکسانون، نخ‌های قابل جذب و محکمی هستند که برای سال‌های سال در جراحی‌هایی همچون قلب مورد استفاده قرار گرفته‌اند بنابراین بی‌خطر بودن آن‌ها شناخته شده است.

ویژگی‌های نخ لیفت

شکل 2 ویژگی نخ لیفت

چگونگی اثر و ماندگاری لیفت با نخ

کشیدن پوست با قرار دادن نخ در زیر پوست یک روش بدون نیاز به جراحی، ایمن و کم‌تهاجمی است که پوستی کشیده‌تر، طبیعی و جوان‌تر را به ارمغان می‌آورد. این نخ‌ها در زیر پوست قابل رویت نمی‌باشند. زمانی که نخ‌ها در جای خود قرار گرفتند، فرایند کلاژن‌سازی ‌طبیعی پوست و سلول‌سازی با اثر جذب شدن نخ در بدن فعال می‌شود. نخ‌ها در امتداد مسیر‌های از پیش تعیین شده پوست صورت و گردن قرار داده می‌شوند و به مرور در این محل شروع به کلاژن‌سازی می‌کنند. به دلیل افزایش ساخت و تولید کلاژن توسط سلول‌های فیبروپلاست، سفتی پوست و افزایش ضخامت بافت زیر پوستی ایجاد می‌شود و در نهایت علاوه‌بر سفت شدن پوست، درجاتی از لیفتینگ و کشیده شدن نیز به ‌وجود می‌آید.

ویژگی‌های لیفت با نخ

شکل 3 ویژگی‌های لیفت با نخ

معمولا از هفته سوم پس از قرار دادن نخ در زیر پوست،تولید کلاژن جدید شروع می‌شود و در ماه سوم تغییراتی پوستی در فرد به ‌طور واضح مشاهده می‌‌شودو این تغییرات تا ماه هفتم افزایش یافته و در ماه نهم به حداکثر می‌رسد، این زمانی است که نخ تقریبا جذب شده و اثر تحریک تولید کردن کلاژن به پایان رسیده است. واقعیت این است که لیفت با نخ در مقایسه با جراحی‌های تهاجمی‌تر، ماندگاری بسیار کمتری دارد. جراحی لیفت ممکن است ۵ یا ۱۰ سال ماندگاری داشته باشد. ماندگاری تغییرات ایجاد شده در لیفت با نخ حدود ۱ تا ۲ سال می‌باشد.

البته ماندگاری روش‌های کم‌تهاجمی تا حد زیادی به شرایط سنی و وضعیت پوست شما بستگی دارد. پایداری درمان برای افرادی که دچار پیری شدید یا افتادگی‌های زیاد پوستی هستند، بسیار کوتاه است چرا که سلول‌های فیبروبلاست این افراد هم پیر و ضعیف هستند و توان کلاژن‌سازی کمتری نسبت به جوان‌ترها دارند. در مورد این افراد انتظار داریم که در عرض ۴ ماه ۶۰ درصد از اثرات درمانی از بین بروند.

انواع نخ‌های پی‌دی‌او

نخ‌های پی‌دی‌او دو نوع هستند:

  1. نخ‌های صاف
  2. نخ‌های خاردار

معمولا پزشک ترکیبی از هر دو نوع نخ را برای فرد انجام می‌دهد.

نخ‌‌های صاف پی‌دی‌او

  1. نخ‌های صاف پی‌دی‌او برخلاف نخ‌های کاگ (cog)، خار ندارند و گیر در پوست ایجاد نمی‌کنند و صرفا به دلیل خاصیت کلاژن‌سازی در نواحی که نیاز به سفت شدن پوست هست کار گذاشته می‌شوند.
  2. این نخ‌ها برخلاف نخ‌های کاگ لیفت آی ندارند.

روش انجام لیفت با نخ کلاژن‌ساز پی‌دی‌او به این ‌صورت می‌باشد که برای استفاده در جوانسازی این نخ‌های مو مانند، درون یک سوزن بسیار ظریف قرار دارند و به ‌وسیله سوزن در محل مورد نظر مانند گردن، چروک پنجه کلاغی اطراف چشم، چروک ریز اطراف دهان و زیر گونه‌ها قرار داده می‌شوند سپس سوزن از پوست خارج شده در حالی که نخ داخل پوست باقی می‌ماند. به‌ مرور شاهد کاهش چروک ریز، سفتی و شفافیت پوست خواهیم بود.

نخ‌های خاردار کاگ (COG)

  1. در این روش نخ‌های کاگ در نواحی میانی صورت یا پیشانی یا گردن تعبیه می‌شود.
  2. اثر لیفت و بالا کشیدن این نخ‌ها سریع و آنی می‌باشد.
  3. این نخ‌ها قابل جذب هستند و ماندگاری این روش یک تا دو سال می‌باشد.
  4. این نخ‌ها که به طور خاص برای لیفت به کار می‌رود، دارای خارهایی روی سطح نخ به نام کاگ است که جنس آن‌ها نیز از پی‌دی‌او و قابل جذب بوده اما هزینه بالاتری دارد و در همان جلسه اول لیفت صورت ایجاد می‌کند و با جذب نخ‌ها اثرات کشیده شدن و جوانسازی نیز انجام می‌شود.
  5. به دلیل خاردار بودن این نوع نخ در موقع کاشت فرد درجاتی از بالا کشیدن پوست صورت و گونه را حس می‌کند و شخص پس از انجام این روش لیفت کاملا محسوسی را همان موقع می‌بیند.

هر دو نوع نخ پس از حدود 7 ماه جذب می‌شوند به این صورت که توسط مراحل هیدرولیز به آب و دی‌اکسیدکربن تبدیل و جذب می‌گردند. به تجربه دیده شده که پوست صورت پس از دو ماه بعد از نخ‌گذاری شفاف‌تر و ساختار پوست محکم‌تر می‌شود. لیفت با نخ از ماه سوم به بعد که کلاژن‌سازی صورت می‌گیرد، جلوی افت بیشتر پوست را گرفته و لیفت ثانویه‌ای مثل نخ‌های پی‌دی‌او به مرور ایجاد می‌شود.

انواع نخ

شکل 4 انواع نخ

روش کار لیفت با نخ کاگ چگونه است؟

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برش یا بخیه‌ای روی پوست انجام نمی‌شود. به ‌جای آن متخصص پوست با قرار دادن نخ در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت بالا بیاید و کشیده‌تر و جوان شود. در واقع به ‌جای بریدن پوست اضافه، پزشک با استفاده از نخ‌های بخیه آن‌ها را جمع و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهید داشت.

ابتدا نواحی خاصی در صورت که احتیاج به لیفتینگ دارند مشخص می‌شوند و سپس تحت بی‌حسی موضعی و به صورت سرپایی ظرف کمتر از ۳۰ دقیقه لیفت با نخ انجام می‌شود. اکثر بیماران عمل را به خوبی تحمل می‌کنند و غالبا از کوتاه بودن زمان عمل و سهولت انجام آن متعجب می‌شوند. پزشک سوراخ بسیار کوچکی روی پوست ایجاد می‌کند و سوزن و نخ مخصوص لیفتینگ را وارد بافت زیرین پوست می‌کند. نخ مثل قلاب به لایه زیرین پوست افتاده صورت گیر می‌کند و پوست را به بالا می‌کشد و به این ترتیب پوستی صاف‌تر و جوان‌تر به‌دست می‌آید تا با اثر نیروی جاذبه و بالا رفتن سن مقابله شود.

لیفت صورت با نخ جایگزینی مناسب‌، راحت‌تر و کم تهاجمی نسبت به جراحی لیفت صورت است که صورت را بدون تحمیل عوارض جانبی مربوط به جراحی جوان و شاداب می‌کند. البته که نتیجه لیفت با نخ در مقایسه با جراحی کامل لیفت صورت که با برش وسیع پوست همراه است، ضعیف‌تر عمل می‌کند ولی با این حال روش مناسبی برای جوانسازی صورت در افرادی است که هنوز در ابتدای افتادگی پوست هستند یا کلا تمایلی به انجام جراحی وسیع صورت ندارند.

نخ کاگ

شکل 5 نخ کاگ

چند جلسه درمان نیاز است؟

در این روش در طی فقط یک جلسه درمان از نخ‌های پی‌دی‌او در جهت کشیدن پوست برای ثابت نگه داشتن موقعیت جدید پوست و بافت‌های صورت استفاده می‌شود.

مراقبت‌های قبل از کاشت نخ

بهتر است یک هفته قبل از کاشت نخ از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون خودداری شود. این داروها شامل آسپرین، بروفن، کورتون و ویتامین E می‌باشد.

دوره نقاهت، عوارض و مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ

تتیجه لیفت با نخ در چه حد است؟

نتایج لیفت با نخ طبیعی هستند. طبیعی بودن نتایج لیفت بیشتر به خاطر این است که در این روش نمی‌توانیم تغییرات بنیادی و جدی در پوست ایجاد کنیم. در جراحی لیفت در لیگامان‌ها، عضلات و بافت‌های زیر جلدی تغییرات عمده ایجاد می‌شود. این کارها را نمی‌توانیم در لیفت با نخ انجام دهیم. در این روش صرفا می‌توانیم با حفظ ساختار اصلی پوست، تغییراتی در انحنای سطحی صورت ایجاد کنیم. برای همین این روش جوانسازی را بیشتر به افراد جوان‌تر (بین ۳۵ تا ۵۰ سال) توصیه می‌کنیم.

لیفت با نخ کاگ برای چه افراد و چه مواردی توصیه می‌شود؟

اگر به دنبال بهبود قسمت تحتانی صورت خود باشید، کاندید خوبی برای لیفت با نخ هستید. در افراد بین ۴۰ تا ۵۰ سال اگر دچار افتادگی خفیف تا متوسط قسمت میانی و پایین صورت هستند، یعنی گونه‌ها کمی افتاده و شل شده یا پوست در نواحی خط فک آویزان شده کاشت نخ کاگ گزینه مناسبی است، به این ترتیب گونه‌ها بالا کشیده می‌شوند و خط فک مشخص و جوان‌تر می‌گردد. همچنین عمق خط خنده کم خواهد شد.

تفاوت لیفت صورت با نخ کاگ و جراحی لیفت

شکل ۶ تفاوت لیفت صورت با نخ کاگ و جراحی لیفت

لیفت با نخ برای چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

در افرادی که تمایل به بالا کشیدن ابروها دارند و جوان هستند، اثر قابل ملاحظه و ماندگاری ندارد و بی‌فایده است و بهتر است از روش تزریق بوتاکس برای لیفت مختصر ابرو استفاده شود.

آیا می‌توان لیفت با نخ را باز هم تکرار کرد؟

همان طور که گفته شد، کلاژن‌های جدید می‌توانند تا حداکثر ۲ سال پایداری داشته باشند و در این مدت اندک‌‌اندک تخریب می‌شوند. بعد از این که کلاژن‌ها تخریب شوند، اثرات لیفت با نخ یا سایر روش‌های لیفتینگ کم‌تهاجمی ناپدید می‌شوند. البته جای نگرانی نیست و می‌توانید دوباره برای تمدید اثرات همان درمان یا سایر درمان‌ها شامل هایفو یا آندولیفت را دریافت کنید.

از چه سنی می‌توان لیفت با نخ انجام داد؟

یکی از موارد کاربرد کاشت نخ پیشگیری از پیری زودرس، جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست و درمان چین‌وچروک پوست است، با وجود این‌ که روند طبیعی تولید کلاژن از سن ۳۰ سالگی رو به کاهش می‌رود ولی دکتر مریم ملکی کاشت نخ کاگ را از سنین بالاتر، مانند ۴۰ سال به بالا، پیشنهاد می‌کند و قبل از سن ۴۰ سالگی سایر روش‌های کلاژن‌سازی مانند تیکسل، هایفو، آراف فرکشنال و فیلرهای کلاژن‌ساز مانند الانسه را پیشنهاد می‌کند چرا که فیبروز ناشی از نخ‌های کاگ با تکرار انجام در طول سال‌ها می‌تواند در صورت نیاز به جراحی لیفت در سنین بالاتر کار جراح را دشوار کند. هر چند دکتر مریم ملکی کاشت نخ‌های صاف پی‌دی‌او در سنین کمتر از ۴۰ در صورت نیاز پیشنهاد می‌کند. بعد از کاشت نخ به مرور شاهد کاهش چروک و افتادگی در نواحی کاشت مانند اطراف گونه، خطوط فک و گردن، پیشانی و دور دهان خواهیم بود.

در روش لیفت و رفع چروک‌های پوست صورت و گردن با نخ، علاوه‌بر آن که لیفت کردن پوست با نخ از نظر هزینه و ماندگاری نسبت به روش‌های جراحی پلاستیک و جوانسازی با لیزر، بسیار کم‌عارضه‌تر است، مقرون به صرف‌تر نیز می‌باشد.

در نواحی از پوست که از این روش استفاده شده است، حالت کشیده شدن حس می‌شود، البته این حالت کشیدگی اگر با نخ کاگ انجام شده باشد در جلسه اول این کشیدگی خوب احساس می‌شود و در غیر این صورت اگر از نخ صاف پی‌دی‌او استفاده شده باشد، به مرور حداقل طی ۴ هفته به بعد، افتادگی صورت، گونه و چین‌وچروک‌ها با شروع جذب نخ‌ها کاهش ‌می‌یابد و ظاهری جوان و شاداب در صورت ایجاد می‌کند. اصولا نخ‌ها در زیر پوست جای داده و پنهان می‌شوند، قابل لمس نیستند و هیچ‌ گونه اثر زخم یا جای سوزن به جا نمی‌ماند.

در پایان دکتر مریم ملکی می‌افزاید انتظارات فرد باید قبل از انجام کار در نظر گرفته شود. نخ، هایفوتراپی و آندولیفت سه روشی هستند که جهت کشیدن صورت به بالا به کار می‌روند. اگر بخواهیم اثر لیفت بیشتری داشته باشیم می‌توانیم قبل از لیفت با نخ یک جلسه هایفو انجام دهیم. لیفت با نخ کشش دو برابر یا بیشتر از هایفو دارد و با تلفیق این دو روش در افرادی که افتادگی خفیف تا متوسط دارند بهترین نتیجه را ایجاد می‌کند.

هزینه لیفت با نخ

در کلینیک تخصصی پوست و لیزر هور در ابتدا فرد از نظر میزان افتادگی پوست صورت و گردن توسط متخصصان پوست کلینیک معاینه می‌شود و نوع و تعداد نخ مورد نیاز برآورد شده و پس از آن هزینه تعیین می‌شود. شما می‌توانید یک وقت مشاوره با یکی از پزشکان متخصص ما تعیین کنید تا مشخص کند که آیا عمل لیفت با نخ برای شما مناسب است یا خیر و هزینه کارتان نیز تعیین گردد.

لطفا از عکس‌های قبل و بعد بیماران در گالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس: اصفهان-خ چهارباغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی)

تلفن :03116662224


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

ویزیت آنلاینلیزر موهای زائدبوتاکسثبت سوالات پزشکیتزریق فیلر
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
رفع شلی پوست - آراف فركشنال - آراف سوزنی

برای تحریک بازسازی کلاژن در پوست، روش ‌های مختلفی وجود دارد، از جمله لیزرها و آراف فرکشنال. مزایا آن عدم ایجاد تغییرات رنگدانه‌ای و ایجاد سوختگی، دوره نقاهت بسیار کوتاه ۲۴ تا ۴۸ساعته است. کاربردهای آراف فرکشنال شامل سفت کردن پوست، لیفت صورت، غبغب و خط فک، درمان چروک‌های پوستی، اسکار آکنه،‌ترک پوستی. ادامه مطلب

روش‌های درمانی پف و تیرگی زیر چشم

پف زیر چشم (puffy eyes) یا (Bags under eyes) که به نام ورم پری‌‌اربیتال هم شناخته می‌شود به تورم و پف‌کردگی بافت‌های اطراف چشم گفته می‌شود که به دلیل تجمع بیش از حد مایع یا چربی در پوست اطراف چشم اتفاق می‌افتد. درمان پف زیرچشم شامل استفاده از کرم دور چشم، مزوتراپی،جراحی پلک، تزریق ژل و غیره است. ادامه مطلب

اسکلروتراپی چیست؟

علت ایجاد واریس سن، بارداری، سابقه فامیلی و غیره است. تکنیک اسکلروتراپی یک روش درمانی است که برای درمان واریس و رگ‌های عنکبوتی استفاده می‌شود. اسکلروتراپی سرپایی و در مطب پزشک انجام می‌‌شود. اسکلروتراپی به غیر از رگ‌های واریسی به حذف رگ‌های عنکبوتی قفسه سینه، رگ‌های آبی و رگ‌های کوچک استفاده می‌شود. ادامه مطلب

کاربردهای مختلف بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارویی تزریقی است که از باکتری سمیِ کلوستریدیوم بوتولینوم تهیه می‌شود که بعضی از پیام‌های شیمیایی اعصاب را مسدود و باعث فلج‌شدن موقتی ماهیچه‌ها می‌شود. کاربردهای زیبایی آن رفع خط اخم، بالاتر بردن نوک بینی و غیره و کاربردهای درمانی آن درمان کمردرد، میگرن، شقاق مقعد، بزرگی پروستات و غیره است. ادامه مطلب

روش‌های مختلف جوانسازی

روش جوانسازی صورت بسته به میزان شلی و افتادگی، انتظارات بیمار، وضعیت اجتماعی و نوع پوست پس از معاینه مشخص می‌شود. کرم‌ها لایه‌برداری پوست، تزريق بوتاكس، مزوتراپى، ميكرونيدلينگ، ليزرهاى غيرتخريبى، ليزرهاى تخريبى، هايفو، تزريق فيلرها، تزريق چربى، نخ‌ها، كشيدن پوست با جراحى ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

مهسا :

این حجم از تعریف و تمجید یکم عجیب و غیر قابل باور نیست؟؟؟

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد