منو

معرفی چند نوع کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب برای شما امری ضروری و مهم است. اما هنگام خرید این محصول مراقبتی پوست، باید به یک سری نکات توجه کنید تا بهترین ضد آفتاب مناسب پوستتان را انتخاب کنید. کرم‌های ضد آفتاب می‌توانند بدون رنگ و نامرئی باشند و یا رنگی و حا‌لت کرم پودری و در رنگ‌های طبیعی، بژ روشن و برنز داشته باشد. معمولا ضد آفتاب رنگی تاثیر سوئی روی پوست ندارند و بیشتر خانم‌هایی استفاده می‌کنند که می‌خواهند ظاهری زیباتر داشته باشند و تا حدودی لکه‌ها، کک‌مک‌ها و آثار جوش مثل تیرگی و یا قرمزی جای جوش را پوشش دهد.

در این مقاله دکتر مریم ملکی، از بهترین انواع کرم ضد آفتاب، مناسب برای انواع مختلف پوست، پوست چرب، پوست خشک، پوست مختلط و دارای آکنه و جوش تعدادی را به شما معرفی می‌کنند.

ضد آفتاب

تصویر 1: کرم ضد آفتاب

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست چرب

افرادی که دارای پوستی چرب و براق هستند، باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که پایه آن مبتنی بر آب باشد. این نوع ضد آفتاب‌ها یک حالت خشکی بر روی پوست ایجاد می‌کنند و به خاطر دارا بودن فرمولاسیون خاص، باعث ایجاد حس خنکی بر روی پوست می‌شوند. در صورتی که پوست ملتهب باشد، با استفاده از این نوع کرم ضد آفتاب، می‌توان به خنک کردن و آرام کردن پوست کمک کرد.

برای پوست‌های چرب بهتر است از ضد آفتاب‌های فاقد چربی استفاده نمود که چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:

_ ضد آفتاب‌های ایرانی فاقد چربی رنگی:

 1. ضد آفتاب پریم آکنکس با SPF60
 2. ضد آفتاب راسن با SPF30
 3. ضد آفتاب سان‌سیف آکنییک

ضد آفتاب سان سیف آکنییک

تصویر 2: کرم ضد آفتاب سان سیف آکنییک

ضد آفتاب‌های فاقد چربی بدون رنگ:

 1. ضد آفتاب پریم آکنکس با SPF60
 2. ضد آفتاب راسن با SPF30

_ ضد آفتاب خارجی فاقد چربی رنگی:

 1. ضد آفتاب ساسکین با SPF60
 2. ضد آفتاب‌های فلوکسیا
 3. ضد آفتاب سول اکتیو
 4. ضد آفتاب آنتى ‌لوپه
 5. ضد آفتاب ایزیدین

ضد آفتاب فاقد چربی بدون رنگ:

 1. ضد آفتاب هایسک اکسفولیاک
 2. ضد آفتاب فارماسریز

بهترین ضد آفتاب‌های مناسب پوست‌های معمولی و خشک

پوست‌های معمولی و خشک باید از کرم‌های ضد‌ آفتاب مخصوص پوست‌های معمولی و خشک استفاده کنند. اگر فردی در پوست صورت احساس خشکی دارد ولی با این حال جوش‌های زیرپوستی و یا جوش‌های ملتهب دارد باید حتما از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص پوست چرب استفاده کند چون با کرم‌های ضد آفتاب معمولی یا نرمال امکان افزایش شدت جوش صورت را خواهد داشت. اغلب مردم بر این باورند که کرم‌های ضد‌ آفتاب فاقد چربی که برای پوست‌های چرب استفاده می‌شود پوست را خشک می‌کنند در حالیکه این طور نیست.

بهترین مارک کرم ضد آفتاب مناسب پوست خشک

افرادی که دارای پوستی خشک هستند، به خاطر دارا بودن سطح پایین چربی، مستعد حساس شدن و خشکی پوست می‌باشند. افرادی که دارای چنین پوستی هستند، باید از کرم ضد آفتابی استفاده نمایند که در آن مرطوب کننده‌های متعددی مانند سیلیکون، لانولین و روغن به کار رفته باشد. به هنگام خرید کرم ضد آفتاب‌ مخصوص پوست خشک، حتما به SPF30 به بالا فکر کنید و حتما دقت کنید در آن از مرطوب کننده‌هایی که گفته شد، استفاده شده باشد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر مریم ملکی برای پوست‌های خشک می‌توان از ضد آفتاب‌های رنگی و بدون رنگ ایرانی و خارجی با SPFهای مختلف استفاده نمود. در ادامه چند نمونه از آن‌ها معرفی شده است که عبارتند از :

 1. ضد آفتاب ایرانی بدون رنگ: ضد آفتاب راسن مرطوب با SPF30
 2. ضد آفتاب ایرانی رنگی: ضد آفتاب راسن نرمال با SPF30

کرم ضد آفتاب مناسب انواع پوست

افرادی هستند که دارای پوستی مختلط بوده یعنی در ناحیه‌ای از پوست صورت دچار خشکی و در ناحیه دیگر مانند بینی و یا گونه‌ها پوستی چرب دارند، این چنین افراد بهتر است که از ضد آفتاب‌های مناسب برای پوست مختلط و یا از انواع ضد آفتاب‌های فاقد چربی استفاده نمایند.
برای آن که نواحی از پوست که خشک است، دچار التهاب و حساسیت نشود بهتر است که از یک کرم مرطوب کننده در آن نواحی استفاده کرده و بعد کرم ضد آفتاب مخصوص پوست مختلط را استفاده نمایند.
اگر پوستتان مختلط و دارای جوش است بهترین راه برای شما انتخاب ضد آفتاب‌هایی است که مناسب انواع پوست باشند.

در ادامه دو ضد آفتاب که مناسب برای انواع پوست و دارای آکنه است را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. کرم ضدآفتاب روزانه سان‌ سنس
 2. کرم تریو وایت اس نوروا

ضد آفتاب نوروا

تصویر 3: کرم ضد آفتاب تریو وایت اس توروا

ضد آفتاب سان سنس

تصویر 4: کرم ضد آفتاب روزانه سان سنس

ضد آفتاب مخصوص پوست های نرمال

بهتر است برای افراد دارای پوست نرمال از ضد آفتاب‌هایی که مخصوص اینگونه پوست‌ها تهیه شده است استفاده کنند که چند نمونه ضد آفتاب برای پوست‌های نرمال عبارتند از:

 1. ضد آفتاب رنگی ناندل
 2. ضد آفتاب رنگی ام کیو
 3. ضد آفتاب رنگی لافارر
 4. ضد آفتاب رنگی مدیلن

ضد آفتاب‌هایی با پوشش کرم پودری

اگر مایلید که بیشتر روز را از کرم پودر استفاده کنید بهتر است از کرم پودر یا کرم BB حاوی ضد آفتاب استفاده کنید، مانند:

 1. بی بی کرم ژورژیه
 2. بی بی کرم ساسکین

آیا استفاده از کرم پودر حاوی ضد آفتاب کافی است؟

این ایده‌ی خوبی است به شرط آن که در استفاده از کرم پودر خود دست و دلباز باشید و میزان زیادی از آن را روی پوست صورت بمالید. اگر سنگینی کرم پودر روی پوست را دوست ندارید، از همان کرم ضد آفتاب زیر کرم پودر خود استفاده کنید.

بهترین ضد آفتاب مخصوص کودکان

 1. ضد آفتاب سی گل کودکان
 2. ضد آفتاب سان سنس کودکان
 3. ضد آفتاب اون کودکان

بهترین ضد آفتاب‌های مخصوص آقایان

معمولا این ضد آفتاب‌ها فاقد چربی، بدون رنگ و سبک هستند مانند:

 1. ضد آفتاب سین‌ اسکین آقایان
 2. ضد آفتاب سی‌ گل آقایان

بهترین ضد آفتاب‌ها باید اینگونه استفاده شوند:

در پایان باید اضافه کرد که هرچند که انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست شما موضوعی مهم است، اما اگر روزانه، به‌طور مرتب و صحیح از آن استفاده نکنید کمکی به سلامت پوست شما نخواهد کرد، همچنین یک کرم ضد آفتاب همیشه باید به عنوان آخرین مرحله از روتین مراقبت از پوست شما باشد، بنابراین هر کرم مراقبتی دیگری، مثل کرم آبرسان یا مرطوب‌کننده‌ای که استفاده می‌کنید باید زیر لایه‌ی ضد آفتاب شما قرار گیرد.

تهیه و گردآوری مطلب: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی دکتر مریم ملکی متخصص پوست


اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

تزریق فیلرلیزر موهای زائدپی آر افبوتاکسرزرو ویزیت حضوری
خدمات کلینیک هور
دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.
فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان
نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :
آخرین تصاویر گالری
جدیدترین مطالب
پاپول پیزوژنیک پاشنه پا

پاپول‌های پیزوژنیک پاشنه پا ((Piezogenic pedal papules (PPPs)) در افراد سالم شایع است و بیشتر آن ها علامتی ندارند. ضایعات در اثر فشار ایجاد و باعث فتق چربی کف پا از طریق درم می ‌شوند. درمان این بیماری، اجتناب از ایستادن برای مدت طول، کاهش وزن، پوشیدن جوراب ‌های فشاری (جوراب واریس) و غیره است. ادامه مطلب

نیاسینامید niacinamide چیست؟

نیاسین و نیکوتین‌آمید (نیاسینامید) با هم متفاوت هستند. این دو ماده دو نوع مختلف از ویتامین B3 به‌ حساب می ‌آیند. مزایای نیاسینامید برای پوست شامل محافظت از پوست، سد چربی، برطرف کردن قرمزی و لک‌های پوستی، بستن منافذ باز پوست، درمان تیرگی پوست، آکنه و روزاسه، کاهش چین ‌و چروک‌ و غیره می باشد. ادامه مطلب

مراقبت ‌های روزانه یا روتین پوستی چیست؟

روتین پوستی، همان مراقبت ‌های پوستی است که افراد می توانند در خانه انجام دهند تا پوست شاداب و جوان تری داشته باشند. نوع پوست(خشک، چرب، حساس، مختلط،نرمال) خود را تعیین کنید و براساس آن انواع شوینده، تونر، سرم، مرطوب کننده، میسلار واتر و آبرسان مناسب پوست خود را انتخاب کنید. ادامه مطلب

مقایسه پروفایلو با دیگر پرکننده‌های پوستی

پروفایلو یک روش درمانی ملایم و ظریف است که (برای افرادی که می ‌خواهند فقط کمی جوان ‌تر شوند بدون تغییر چندان در چهره) در نقاطی از صورت تزریق و سپس خود به خود در کل بافت پوست صورت شما پخش می شود. پرکننده پوست به گونه ها، لب ‌ها و غیره تزریق تا برخی ویژگی ها را بهبود بخشد و باعث تغییر چهره می ‌شود. ادامه مطلب

مزایا و معایب روش های زاویه سازی صورت

در واقع عمل زاویه‌ سازی صورت (مادلینگ چهره)، یکی از عمل های زیبایی جهت رفع عیوب چانه و بهبود زوایا و تناسب‌ها در صورت، اصلاح ظاهر بینی، لب و دهان، رفع غبغب است. تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق بوتاکس، لیفت با نخ، پروتز، جراحی روش های انجام آن است که مزایا و معایبی دارند. ادامه مطلب

جدیدترین پیام های کاربران
مهسا :

سلام من تیکسل انجام دادم و خیلی راضیم مرسی از خانم دکتر عزیزو مهربون

نریمانی :

سرکارخانم دکتر کار طبابت با خرید و فروش املاک متفاوته؛لطفا اینقدر به شعور مردم فهیم اصفهان توهین نکنید،حداقل اینقدر تابلو از خودتون تعریف و تمجید نکنید؛به شخصه تا حالا از هیچ مراجعی رضایت از کار شما ندیدم،موفق باشید

راضیه صفری :

دیگه تمام گفتنی هارو همه تو بقیه نظرات گفتن و بنظر من همش هم درسته. دیروز برای اولین بار اومدم ویزیت شدم پیششون اخلاق و حوصله ی عالی و تازه نوبت دهیشون چقددددر نسبت به دکتر های دیگه با نظم و دقیق و راحت از طریق اینترنت بود و وقتی هم که حضوری اومدم مطب اصلا معطل نشدم خیلی عالی بود ممنون از خدمات خوبتون و ارزشی که برای زمان بیماراتون میذارین و معطلشون نمیکنید و انقدر ساده و عالی نوبت میدین.

مریم :

در یک کلام پزشک پوست بی نظیر و متبحر از سال ۹۵ بیمارشون هستم کل کارای پوستیم مطب ایشون انجام دادم و عااااالی بوده پوست چرب و جوش دار و پر از لک داشتم که عالی شده لیزر کیوسوییچ جنسیس فرکشنال میکرو مزوتراپی هم پیششون این مدت انجام دادم که خیلیییی راضی بودم جدیدا هم تزریق داشتم پیششون که دقیق و عااالی بدون هیچ کبودی و نکته مهم اینه که با یک نگاه میگن باید برا این پوست چه کاری انجام بشه

سارا عابدی :

من پیش خانم دکتر لیزر کک و مک انجام دادم خیلی راضیم هم از اخلاق و برخورد خودشون هم پرسنلشون مخصوصا خانم کریمی

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد