ليفت صورت در يك جلسه بدون جراحى
آيا ميدانيد كه ميتوان بدون جراحى و در عرض كمتر از يكساعت پوست صورت و گردن را با دستگاه دابلو ( هايفوتراپى) كشيد؟ جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد
براى اولين بار در اصفهان ليزر بانوان smaxel نصب مى شود
ليزر بانوان smaxel : جديدترين ليزر مخصوص بانوان دستگاه نوين ليزر جهت جوانسازى و كاهش شلى واژن درمان آتروفى واژن پس از بائسگى كاهش تيرگى پوست ناحيه تناسلى برطرف كردت درد مقاربتى رفع خارش و سوزش واژن لابياپلاستى برتريهاى اين روش: درمان سرپايي ( كمتر از نيم ساعت ) بدون درد و بى حسى بدون خونريزى بدون عوارض نتيجه بسيار رضايت بخش و سريع
مشاوره تلفنى
خواهشمندم در صورت نياز به مشاوره غير حضورى جهت انجام انواع ليزرها ، تزريق چربى ،پیوند مو ، ژل ، بوتاكس و ليپوليزر به شماره فقط از طريق پيامك مورد خود رامطرح كنيد LINE٠٩٣٠٨٥٥٨٣٠٠
مشاوره با دكتر ملكى از طريق ايميل
در صورت داشتن سوال با شماره هاى كلينيك تماس بگيريد ، فقط عزيزانى كه از شهرها ويا كشورهاى ديگر مايل به انجام عمل تزريق چربى ويا ليپوليز ليپوماتيك و يا هايفو هستند ، مى توانند عكسهاى رخ ونيمرخ خود را همراه با متن سوال خود به من ايميل كنند و در اسرع وقت پاسخ خود را دريافت كنند . : Drmaleki99@yahoo.com . جهت مشاوره پیوند مو، عکس و سوالات خود را به info@Hoor Hair.ir ارسال فرمایید
خدمات کلینیک تخصصی هور
بهترين و پيشرفته ترين دستگاه ها در اين مركز جهت برطرف كردن مشكلات بيماران نصب شده : لیزر پوست و موی زاید.لیزر لیپولیزر و ليپوماتيك جهت رفع چاقی موضعی. تزریق چربی جهت رفع لاغری پی آرپی جهت تقویت مو و جوانسازی پوست ، جراحى پف و افتادگى پلك ، هايفوتراپى (دابلو) . رفع کبودی دور چشم. مزوتراپی جهت شفاف سازی كاشت موی طبیعی و داراى رشد. . پاك كردن تاتوى ابروها .درمان لک . کک و مک . قرمزی جای جوش . لیزراسکار آکنه . تزريق ژل و بوتاكس
Hoor Laser Center
hair and skin advanced laser clinic Dr mariam maleki tel:+983136662224 Isfahan Iran
 
درمان بیماری لک و پیس (ويتيليگو) بخش اول


بخش اول

درمان بیماری لک و پیس (ويتيليگو)

این بیماری حدود 5 تا 100 ميليون نفر از جمعيت جهان و حدود 600 هزار نفر در كشورمان را درگير كرده است.

البته انتخاب اين بيماري به عنوان اولين قدم در تحقيقات پيوند سلول به پوست نه به جهت فراواني‌اش بلكه به دليل پاسخ‌دهي خوب آن نسبت به سلول درماني و اين‌كه مي‌تواند پايه علمي و تخصصي خوبي براي توسعه اين نوع درمان براي سوختگي‌هاي وسيع و اسيدپاشي‌ها در آينده قرار بگيرد، صورت گرفته است.

ويتيليگو چه نوع بيماري است و با چه عواملي ظاهر مي‌شود؟

اين بيماري كه با عنوان لك و پيس هم شناخته مي‌شود، به صورت لكه‌هايي كمرنگ‌تر يا بدون رنگ نسبت به پوست طبيعي ظاهر مي‌شود. اين بيماري كه بر اثر از دست رفتن موضعي و پيشرونده سلول‌هاي مولد رنگدانه و عملكرد ناقص ملانوسيت‌ها (سلول‌هاي رنگدانه پوست)‌ در توليد ملانين بروز مي‌كند 5/0 تا 2 درصد افراد جامعه و حدود 600 هزار نفر را در كشور درگير كرده است.

اولين نشانه‌هاي بيماري ظهور لكه‌هاي سفيد روي پوست است كه مي‌تواند در نواحي مختلف بدن چون دور چشم‌ها، دور دهان، آرنج‌ها، زانو، قوزك پا و انگشتان دست و پا و همين‌طور ناحيه پشت بدن ظاهر شود.

فراموش نكنيد اين لكه‌ها بدون خارش و آزار هستند و معمولا قطري بين 2 تا 3 ميلي‌‌متر تا چند سانتي‌متر را در برمي‌گيرند. اين بيماري سنين شيوع متفاوتي دارد، در سنين كودكي زير 10 سال يا در دهه دوم و سوم زندگي بروز پيدا مي‌كند.

آيا عامل اين بيماري به طور مشخص شناخته‌شده است؟

خير. محققان در اين خصوص نظريه‌هاي متفاوتي ارائه كرده‌اند، اما اصلي‌ترين نظريه در اين زمينه، خود ايمني عليه سلول‌هاي ملانوسيت است كه بر اثر حمله سلول‌هاي ايمني و از بين رفتن ملانوسيت‌هاهمان سلول هاي رنگدانه ساز ايجاد مي‌شود. در بدن اين بيماران آنتي‌بادي‌هايي توليد مي‌شود كه ملانوسيت‌هاي بدن خودشان را تخريب مي‌كنند. البته آفتاب‌سوختگي‌هاي شديد مي‌تواند به توسعه بيماري كمك كند. نظريه ديگري هم در اين خصوص، خودتخريبي ملانوسيت‌هاست.

البته ويتيليگو مي‌تواند جنبه ارثي هم داشته باشد. كودكاني كه يكي از والدين آنها به اين بيماري مبتلا هستند، بيش از ديگران در معرض ابتلا قرار دارند. در واقع 30 درصد بيماران، سابقه خانوادگي اين بيماري را دارند.

آيا لك و پيس درمان قطعي دارد؟

متاسفانه موارد لاعلاج اين بيماري زياد است. از ميان كل بيماران 70 تا 75 درصد با درمان‌هاي دارويي، نور درماني و ليزر درماني پاسخ مي‌دهند و 25 تا 30 درصدشان نيز با روش‌هاي متداول درمان مي‌شوند.

البته هدف اصلي در درمان‌هاي رايج ويتيليگو، بهبود وضعيت ظاهري پوست است و روند درمان هم نياز به زمان طولاني دارد كه معمولا 6 تا 18 ماه به طول مي‌انجامد، انتخاب نوع درمان هم به تعداد، محل و گستردگي ضايعات بستگي دارد.

معمولا در دارو درماني از كدام دسته از تركيبات دارويي براي از بين بردن لكه‌هاي سفيد سطح پوست استفاده مي‌شود؟

استروئيد موضعي مي‌تواند در برگرداندن رنگ به لكه‌هاي سفيد كمك كند، بخصوص اگر اين درمان در مراحل اوليه بيماري شروع شود. درمان بايد دست‌كم تا 3 ماه ادامه يابد تا بهبود قابل ملاحظه باشد.

آماري كه در دنيا وجود دارد گوياي موفقيت 30 تا 70 درصدي درمان بيماران با شيوه‌هاي سه‌گانه ذكر شده است. در حالي كه در روش ما آمار موارد موفق بالاتر و حدود 60 تا 80 درصد است

اين روش ساده‌ترين و كم‌عارضه‌ترين شيوه درماني است، اما اثربخشي آن به اندازه روش‌هاي درماني ديگر نيست، با اين حال در صورتي‌كه بيمار از پمادهاي قوي‌تري استفاده كند، شاهد بروز عوارضي در نواحي مورد استفاده خواهد بود. داروهاي استروئيدي در اين شيوه درمان با تحريك سلول‌ها باعث توليد رنگدانه بيشتر يا مهاجرت سلول‌ها از نقاط سالم به نواحي درگير بيماري مي‌شوند.

به نظر مي‌رسد با وجود آن كه استفاده از ليزر و نور درماني مي‌تواند به خودي خود عوارضي را براي شخص به همراه داشته باشد، در مواردي كه بيماري شكل گسترده‌تري به خود گرفته است، انتخاب ديگري براي درمان لكه‌هاي پوستي باقي‌ نمي‌ماند.

همان‌طور كه گفته شد شدت آسيب سلول‌ها و سطح ضايعات ايجاد شده در مواردي ما را ناگزير به استفاده از ليزرهاي كم‌توان يا استفاده از طيف نور ماوراي بنفش در روند درمان مي‌كند. مسلما بيماراني كه تحت اين نوع درمان‌ها قرار مي‌گيرند، بايد تحمل خوبي داشته باشند. هدف اصلي در نور درماني نيز افزايش رنگدانه است اما اين روش نيز وقتگير است و بيمار بايد مراقبت كافي را براي جلوگيري از عوارض اشعه كه گاهي هم شديد است داشته باشد. به علاوه قرار گرفتن بيمار در معرض نورآفتاب مي‌تواند عوارض درماني را تشديد كند.

در همين جا به روش ديگري هم كه البته هميشه به كار گرفته نمي‌شود، اشاره مي‌كنم. اين روش عبارت است از بي‌رنگ كردن باقيمانده پوست بدن تا با لكه‌هاي سفيد همرنگ شود. اين روش درماني براي بيماراني كه حداقل 50 درصد پوست آنها گرفتار است، توصيه مي‌شود. به علاوه روش‌هاي ديگري هم به صورت موقت مي‌توانند در اين بيماران موثر باشند كه همانا استفاده از پوشاننده‌هاي پوست با مواد آرايشي يا خالكوبي كردن منطقه درگير است تا همرنگ پوست شود، اما اين روش هميشه نتيجه خوبي به همراه ندارد.

به اين ترتيب براي حداقل يك سوم بيماراني كه به هيچ كدام از اين روش‌ها، پاسخ درماني مثبت نمي‌دهند، راهي جز سلول درماني باقي‌ نمي‌ماند، شيوه‌هاي معمولي سلول درماني در دنيا چه هستند؟

اولين شيوه براي برداشت سلول‌از نواحي سالم پوست كه تراكم بيشتري از سلول‌هاي رنگدانه‌اي دارند، روش تاول مكشي است.

در اين روش پزشك با استفاده از حرارت، مكش يا سرماي زياد روي پوست طبيعي داراي رنگدانه، تاول ايجاد مي‌كند. سپس سطح تاول را مي‌برد و به ناحيه بدون رنگدانه پيوند مي‌زند. از عوارض اين روش، ماندن جاي زخم و عدم افزايش رنگدانه است.

به بيان ديگر در اين روش گاهي ناگزيريم تا سطح تاول بزرگي را ايجاد كنيم تا تعداد زيادي از سلول‌هاي رنگدانه‌اي را جدا كنيم كه اين كار به نوبه خود زمانبر بوده و در عين حال ممكن است آن گونه كه انتظار داريم، موفق به ايجاد تاول در سطح پوست نشويم.

آيا نمي‌شود پوست قسمت درگير را با پوست قسمت سالم بدن جايگزين كرد؟

دقيقا روش دوم نيز با جداسازي يك لايه از پوست و انتقال آن به قسمت درگير بيماري صورت مي‌گيرد. در اين روش، با برداشتن قسمت درگير، پوست ساير نقاط بدن جايگزين‌ آن مي‌شود. البته علاوه بر گران بودن اين روش، عوارضي چون عفونت، عدم افزايش رنگدانه در محل و همچنين نبودن امكان پيوند پوست در محل‌هاي حساس از معايب اين روش محسوب مي‌شود.

گويا كامل‌ترين روش در اين ميان كشت سلول‌هاي ملانوسيت خود فرد در شرايط آزمايشگاهي و پيوند آن به فرد است؟

دقيقا همين‌طور است. در اين روش نمونه‌اي از پوست را كه داراي رنگدانه طبيعي است از بيمار گرفته و پس از طي يك سري شرايط آماده‌سازي به محل ضايعه منتقل مي‌كنيم.

اگر ضايعه كوچك باشد، سلول‌هاي جدا شده را به همان شكل به محل ضايعه انتقال مي‌دهيم ولي اگر گسترده باشد سلول‌ها را ابتدا در شرايط آزمايشگاهي تكثير مي‌دهيم. در واقع در آزمايشگاه سلول‌هاي ملانوسيت را به روش‌هاي آنزيمي در شرايط كاملا استريل جدا مي‌كنند و در مرحله بعد سلول‌هاي آماده شده توسط پزشك به منطقه بدون رنگدانه منتقل مي‌شود.

به بيان ديگر در شرايط آزمايشگاهي، سلول‌هاي جدا شده با انتقال به محيط‌هاي كشت خاص به آن مي‌چسبند و از آن تغذيه مي‌كنند. هر سلول تقسيم مي‌شود و وقتي به تعداد مورد نظر ما برسد، قابليت پيوند پيدا مي‌كند. اين روش تكثير حدود يك ماه و نيم تا 3 ماه طول خواهد كشيد.

عمل پيوند هم طي 24 ساعت انجام مي‌شود. اين شيوه درماني كه سلول درماني نام دارد در مركز سلول درماني پژوهشكده رويان راه‌اندازي شده است.

ظاهرا روش برداشت سلول در سلول‌درماني هم بيمار را با مشكلاتي روبه‌رو مي‌سازد؟

متخصصان در بيشتر مناطق دنيا كه از سلول‌درماني براي درمان ويتيليگو بهره گرفته مي‌شود، با استفاده از روش تراش پوست و ابزاري مخصوص، سطحي را كه بايد مورد پيوند قرار گيرد (بخش سفيدپوست)‌ مي‌تراشند يا با استفاده از ليزر يا نوردرماني برداشته مي‌شود. روش ديگر براي برداشتن سلول‌هاي بخش درگير پوست هم ايجاد تاول است كه پيش‌تر از آن صحبت كرديم كه نه‌تنها اين روش‌ها با عوارضي براي بيمار همراه هستند بلكه نياز به پانسمان‌هاي خاصي دارند كه متاسفانه اجازه واردات آنها را نداريم.

و در چنين شرايطي است كه پژوهشكده رويان موفق به ارائه روشي ابداعي براي حل اين مشكلات شده است؟

محققان پژوهشكده رويان موفق به ارائه شيوه‌هاي ابداعي در دنيا شده‌اند كه در آن ابتدا سلول‌هاي ملانوسيت از بيوپسي‌هاي (نمونه‌گيري‌ها) به دست آمده از نواحي سالم پوست آن دسته از بيماران مبتلا به ويتيليگو كه پاسخ قابل‌قبولي براي درمان‌هاي متداول نداده‌اند به روش آنزيمي تحت شرايط كاملا استريل جدا و به صورت داخل اپيدرمي تزريق مي‌شود.

 

 

 

 

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا – جنب مجتمع پارک – ساختمان گلستان – طبقه فوقانی بانک سپه – مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات پزشکی در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .

نظرات ارسالی

مهران : لطفا یه آدرس به من بدید ممنون میشم [ 1390-11-14 ]
حمیدرضا : سلام منم 10 ساله که این بیماری رو دارم. خیلی اذیتم کرده خیلیییی یه شعار دارم که میگم فقط یه ویتیلیگویی میتونه یه ویتیلیگویی رو درک کنه... [ 1391-06-29 ]
داود شاهی : با تشکر از اطلاعات مفید شما [ 1391-07-22 ]
احمد : من گرفتاراین مرض هستم امادرافغانستان به راحتی میتوان این دردرادواکردکه من این کارراکردم 17سال گرفتاراین مرض بودم امادرمان شد ساراخانم [ 1391-09-12 ]
بهنوش : سلام.منم 6یا7ساله این بیماری رو دارم.خوب میشه اماباز برمیگرده.نوردرمانی هم بهترین راخ درمانشه.ساراخانوم اینقدر نا امیدمون نکن. [ 1391-07-13 ]
emad : مرسی از اطلاعات خوبتون [ 1391-09-27 ]
danialsaeidi : دکتر عزیز سلام و آرزوی سلامت و طول عمر با برکت و عزت برای شما عزیزان مفید در جامعه لطفاً اگه مورادی که قابل دیدی اطلاعات پزشکی داشت به ایمیلم ارسال فرمایی . از خداوند برای شما طول عمر با برکت آرزومند [ 1392-04-17 ]
آرزو : سلام.من از 8 سالگی تا الان که 20 سالمه دارم تحملش میکنم... هیچ راهی هم پیدانکردیم برا درمانش... [ 1391-10-04 ]
رضا : به نظر من سلول درمانی هم خیلی جواب نمبده من این کار رو تورویان انجام دادم متاسفانه خیلی اذیت شدم ای کاش نتیجه میداد. [ 1391-10-16 ]
زهرا : سلام لطفا در مورد داروهای جدید در بازار اروپا وایران بیشتر توضیح دهید.ممنون [ 1391-12-07 ]
حسن : سلام به هما دوستان من 4 ساله که این بیماری رو دارم اما هیچ اقدامی نکردم ÷یشرفتش خیلی کنده اما ادامه دار اگه راه درمان نتیجه دار دارید بدید [ 1391-11-27 ]
فرشته : رویان دروغ میگه تزریقاش به درد خودش میخوره برا من یه ذره هم کاری نکرد فقط شعار دروغ [ 1392-04-01 ]
محمد : باسباس ازشما [ 1392-01-09 ]
فرانک : من چندسالی هست اینجوریم.یکی رو دوست دارم امابه خاطراین موضوع نمیتونم این انتظار رو داشته باشم [ 1392-01-28 ]
HaMeD : منم 6سالی هست که لک دارم. ولی با استفاده از دستبند مغناطیسی مسی و یه پماد که از اصفهان می گیرم داره آروم آروم خوب میشه. بدون هیچ اشعه یا لیزر. من که راضی ام. واسه من که جواب داده. شاید غیر منطقی باشه ولی می دونم کسی که این بیماری رو داره حاضره هر کاری کنه. پس ارزش امتحان و داره . راجب Copper Magnetic bracelet یه سرچ کنید تو Google , Youtube خالی از لطف نیست. [ 1392-01-12 ]
پیمان عیوضی : انشاء اله در درمان وتیلگو موفق باشید و بنده حقیر نیز یک از خدمات شما سروران بهره مند باشیم [ 1392-01-18 ]
حمید : من الان9-10ساله این بیماریو دارم به هر دکتری که بگی رفتم گیاهیشم امتحان کردم نه تنها بهتر نشد بلکه بدترم شد..خوش باشید من اصلا بخواطر این بیماری ناراحت نیستم تازه خوشحالم که خدا بی من و بنده هاش فرق گذاشته شاید حکمتی داشته ..موفق باشید [ 1391-12-27 ]
علی : کاش می شد راه درمانی پیدا کرد .وای خیلی با این بیماری.... [ 1391-11-11 ]
mahsa : سلام منم 20 سال این بیماری رادارم .همه درمانا جواب داده ولی بعد ازمدتی دوباره همونه واقعا خسته شدم ...بچه ها واقعا رویان الکیه؟],k hldnl trx fi h,k f,n [ 1392-02-08 ]
مهشید : سلام من 25 سالمه 18 ساله این بیماریو دارم ..هر درمونیم کردم واسه یعضیا جواب میده واسه بعضیا مثل من نه...صورت و گردنو پاهام هست خیلی اذیتم از لحاظ روحی چندبار خواستم خودکشی کنم اما از آبروی خانوادم ترسیدم ...بی اعتقاد شدم....یکی رو هم دوست دارم اما وقتی فهمید اینجوریم میخواد ترکم کنه...رویان هم دروغه ...من رفتم عوضیا بعد پیوند باید محلولیو بعد 1هفته میزدم اما آقایییی دکتر مسافرت رفتن و فراموش کرده بودن محلولو بنویسن و خیلی راحت گفتن دیگه پیوندها کنده شدن نمیشه کاری کرد واسه هرکیم یه بار انجام میدن...میخوام بخاطر عشقم برم اصفهان ...اگرم نشد سفید کنم یکدست نمیدونم...نمیخوام از دستش بدم... ناامیدم....ویتیلیگو خیلی چیزارو ازمن گرفت [ 1392-04-05 ]
داریوش : با سلام.من بر خلاف نظر سارا خانم، 2 سال پیش متوجه این بیماری شدم (روی دست و زیر گردن)منتهی کاملا با یه درمان موضعی و دو نوع قرص(پابا)کاملا درمان شد.پس درمان دارد.سپاس [ 1391-06-04 ]
زهرا : من نزدیک 18 ساله که این بیماریو تحمل کردم همه روش ها را هم امتحان کردم .کار رویان هم فقط شعاره هیچ کاری نتونست برای من انجام بده . [ 1391-07-09 ]
احمد : سلام وای چقدر آروم شدم بچه ها واقعا ما همو درک میکنیم هیچکس نمیفهمه چی میکشیم اما خداروشکر که مریضیمون چیز بدتری نیست مردم دردای بدی دارن واقعا خداروشکر خانم دکتر لطف کنید آدرس یا شماره واسم بزارید ممنون [ 1392-05-03 ]
افشین : خواهشا اونایی ک این مریضی رو دارن ازدواج نکنن ویه بچه بیگناهو بدبخت نکنن من این مریضی رو دارم الانم پسرم مبتلا شده .بزارین این نسل بیخود تموم شه وبه کسی سرایت نکنه تروخدا [ 1393-01-26 ]
داداشی : من 18 ساله که این یماری رو دارم تا الان خیلی نارحت غمگین ودم ولی حالا که بخاترش از سرازی معاف شدم دوسش دارم [ 1392-06-29 ]
javad : سلام به همه ن هم 15سالی هست که این بیماری رادارم تمام راههای درمان را هم امتحان کردم جواب نداد . لطفا اگرکسی درمان شده اطلاعات کامل تری داخل سایت بذاره .مثل همون که میکه توی افغانستان درمان داره .بگه چه جوری وکجا درمان کرده . متشکرم [ 1392-05-15 ]
هستی : سلام.من 14 سالم بود که دچار این بیماری شدم.خیلی کم بود تا 4 سال پیش که بچه دار شدم .تغییرات هورمونی دوران حاملگی باعث شده بود که بیماریم برگرده.خیلی ناراحت بودم تا اینکه رفتم فوتوتراپی (بیمارستان راضی)میتونم راحت بگم که بعد از مدتی تا 90 درصد خوب شدم.حتما برید/باور داشته باشید که خوب میشید [ 1392-05-23 ]
امیر : سال 90 برای ادامه درمان به موسسه رویان مراجعه کردم ولی بعد از کلی هزینه هیچگونه بهبودی حاصل نشد.باور کنید تعداد زیادی بیمار به این مرکز مراجعه کرده بودند ولی جواب نگرفتند.به نضر میرسه تبلیغاتشون بسیار فراتر از نتایج علمیشون بوده باشه.واقعا متاسفم. [ 1392-06-05 ]
احسان : وقتی کسی این بیماری رو داره همه به یه چشم دیگه نگاش می کنن من وقتی می رم خیابون بعضی وقتا مردم زول می زنن تو صورتم وجلوراهشونو نمی بینن از خودم خجالت می کشم چون اینطوریم!براهمین ازخونه نمیام بیرون وکلنی آدم افسرده ای شدم وبسیارغمگین ولی شایدتقاصه وخدامی خوادمارو امتحان کنه! وقتیم داروهاشو استفاده می کنم صبرم طاقت نمی یاره چون خیلی وقت گیره ونوع دارو هاشم من خوشم نمی یاد.هیییییییییییییییییی..... [ 1392-05-12 ]
مریم : سلام . منم 9 ساله این بیماری رو دارم باعث افسردگی شدید در من شد ک دارو مصرف میکنم اما الان باهاش هستم کنار نیومدم ولی وقتی چند دوره درمانی جواب نداد بی خیال شدم اعتماد ب نفسمو کم میکنه ومن فقط باهاش می سازم [ 1392-05-12 ]
شکوفه : سلام.من2سال ک این بیماری را دارم یکبار از کرمLEDاستفاده کردم خوب شدم اما سال بعد ب قدری استرس کنکور و...داشتم ک افزایش شدید یافت و دیگه اون کرم هم پیدا نمیشه دارم دق میکنم امیدوارم همه بیماران خوب شن و من ودوستانی ک این مشکل پوستی رو داریم هرچه زود تر ب لطف خدا خوب شیم. باتشکر.التماس دعا [ 1392-06-06 ]
dada : من هم این بیماری رو 10 ساله که دارم پیش خیلی از دکترها رفتم ولی نتیجه انچنانی نگرفتم . فقط توصیه می کنم سعی کنید که کمتر استرس داشته باشید. امیدوارم روزی یک داروی قطعی برای این بیماری کشف بشه. [ 1392-06-16 ]
رامین : با سلام در کشور مراکش ادعا میکنن در یک ساعت درمان میکنند با نشتن عبارت عربی زیر در یوتیوب ببینید:علاج البهاق فى ساعة [ 1392-06-24 ]
بهزاد : من دو سال پیش توی پژوهشکده ی رویان کشت سلول انجام دادم ولی جز دردو هزینه هیجی واسم نداشت.وقتی سلول توی صورت تزریق می شه شیری که از مادرت خوردی و بالا می آری.به خدا هیچی جز درد نداره [ 1392-06-24 ]
ندا : سلام دوستانی که با من همدردید.من32سالمه از 9 سالگی این بیماری رو دارم.راههای مختلفی رو برای درمان امتحان کردم به قول شماها بعد مدتی برمیگرده من الان جاهای زیادی از بدنم این لکه ها رو دارم و در حال پیشرفته.بیخیال شدم دیگه زندگی ارزش این همه استرسو نداره فقط برای اینکه بتونید از نطر روانی و ظاهری 1 کم اروم بشیدviticolor zhel اگه پیدا کردید بخرید اینو که روی لکه ها میزنید مثل حنا میمونه 3-4 روز رو لکها میمونه نمیزاره سفیدیش به چشم بزنه اگه هم پیدا نکردید خود حنا روتو اب خیس کنید کمی بمونه بعد از صافی رد کنید ابشو بمالید روی ضایعات دقت کنید دورش نزنید بعد که کاملا جذب پوست شد چند ساعت بعدمیبینید تغییر رنگ میده روزی 1 با این عملو تکرار کنید تا به رنگ دلخواه برسه این عمل لک رو کاملا از بین نمیبره ولی کمرنگش میکنه .ضمنا به اون دخترایی که از زندگی نا امیدند بگم که من 7 ساله ازدواج کردم از زندگیم هم راضیم شوهرم هم هیچ مشکلی با بیماری من نداره چون اول ازدواج این مورد رو باهاش در میون گذاشتم شما هم نا امید نشید مطمن باشید کسی اگه واقعا دوستتون داشته باشه این چیزا براش مهم نیست ایشالا شما هم جفت خودتونو پیدا می کنید و خوشبخت میشید [ 1392-07-16 ]
fatemeh : سلام من 16ساله این بیماری رو دارم و سال قبل به رویان رفتم اما فایده نداشت!دلم حسرت بعضی چیزارو خیلی میخوره !ماها همیشه باید توکلمون به خدا باشه وناامید نشیم. [ 1392-07-12 ]
مهدی : روزگاره دیگه کاریش نمیشه کرد اینطور که پیداست درمانش واسه بعضی ها جواب میده واس بعضی ها نه. کاش میشد این بیمارا با هم ازواج میکردن که اینقدر دچار شکست و افسردگی روحی نشن و مهمترین مشغولیت فکریه یه جوون هم عشق و ازدواجشه....و دیگر هیچ [ 1392-07-30 ]
سمیرا : سلام من 26 سالمه و 5 ساله بیمارم.لکه هام انقدی نیست ولی کاش اونم نبود چون روحیمو تحت تاثیر قرار داده.برای همتون ارزوی بهبودی میکنم.انشاله خدا بهممون ارامش و راه درست درمانو نشون بده. [ 1392-07-27 ]
samira : مهشید جان اگه کسی دوست داشته باشه ویتیلیگو که هیچی اگه خدا نکرده HIV هم داشته باشی ترکت نمیکنه. درست ظاهر خیلی مهم ولی اگه دوست داشته باشه واسش مهم نیست. [ 1392-08-19 ]
حمید : سلام دوستان من تازه به جمع شما آمده ام نمیدانستم این بیماری اینقدر شدت داره تا مطالب شما رو خوندم - یکی از بستگان ما سالها دچار این بیماری بود اما در اصفهان نزد دکتری به نام شاهمرادی رفت و کل پوستش را سفید کرد و الان خیلی خوشتیپ تر از قبل شده نهایت کار - یک پیر مردی بمن گفت در جوانی دجار این بیماری شدم دعا نویس دزفولی بمن گفت زنگ روی آهن رو خیس کن و به صورتت بمال این کار رو کردم و فردای صبح هیچ آثاری از لکها نبود من شخصا این کارو رو کردم اما جواب نگرفتم شاید روی بعضی از شما جواب دهد - جدیدا در اینترنت منتشر شده فلفل سیاه درمان بسیار خوبی برای این بیماری میباشد -چیزی که از دست من بر می آمد اطلاعاتی بود که داشتم و در اختیار شما گذاشتم موفق باشید [ 1393-04-22 ]
AHMAD : سلام . من تقریبا از 10سال پیش اولین آثار ویتیلیگو رو روی مچ دستم دیدم . اولش خیلی دکتر رفتم تو ونک و هفت حوض . شاید 7 یا 8 بارم رفتم مطب دکترای فوق تخصص . هر دکتری انواع و اقسام داروهای ساختنی و کورتون و ویتامین و ... تجویز کرد ولی هیچ رقمه جواب نگرفتم / بحدی از زندگی نا امید شدم که حس و حال هیچی رو دیگه ندارم . چند بارم به توصیه آشنایان رفتم solar ولی فایده ای نداشت . درسته که بواسطه ویتیلیگو معاف شدم از سربازی ولی باور کنید دوست داشتم این مریضیو نداشتم و بجای 2 سال میرفتم 5 سال سربازی . یه زمانی تو نوجوانی خدای اعتماد بنفس بودم ( البته واقعی نه کاذب ) ولی الان تو سن 27 سالگی هیچ رقمه اعتماد بنفس ندارم . ویتیلیگو تمام ارزشها و آرزوهای جوونیمو خراب کرد . الانم برای درمانش به بن بست رسیدم . نمیدونم چیکار میشه کرد . قفل کردم . :( [ 1392-09-18 ]
منصور : سلام . من 20 روزی هست که به این بیماری دچار شدم تو اموزشی سربازی هستم اما یک ماهی قبل این بیماری هم بود اما چون سفید پوستم دقت نمیکردم ولی ریشم سفید بود نمی دونم چه کنم الان 2 هفته که دکتر رفتم اما تا الان بی تتیجه بوده اما میگم خدا بزرگه.... [ 1392-10-26 ]
سمیرا : منهم حدود17ساله این بیماری رو دارم ودرمان های زیادی کردم که همه بی نتیحپجه بود واگه هم نتیجه میدتد بعد مدتی بیماری بر میگشت بخاطر این بیماری کل زندگیم خراب شدوالان هم اینقد افسرده وبی حوصله ام که فقط دلم میخاد زود این زندگی لعنتی تموم شه. تمام آرزوهام به بهدر رفت از بس درگیر بیماری ودرمانش بودم واصلا فراموش کردم که از زندگی چی میخواستم وآرزوهام چی بود [ 1392-11-05 ]
نانا : وای ددی بزرگ من این بیماریو داره اون قدر دلم می خواد زود خوبشه [ 1392-11-06 ]
مرتضی : سلام دوستان.من هم 7 ساله که دچار. این بیماری شدم.اما خوشبختانه چون رنگ اولیه پوستم سفید بود،زیاد بین رنگ قبلی و این لکه ها تفاوتی نیست.فکر کنم شانس آوردم.ضمنا دنبال درمانش گشتم نبود،پس نگرد که نیست [ 1392-12-04 ]
eli : سلام بچه ها موسسه یا دکتری تو کرج یا تهران سراغ دارید واسه درمان این لعنتد [ 1392-12-13 ]
mahtisa : منم 20 ساله که این لکارو دارم رویانم رفتم تزریق کردم کلی دارو و هزینه و زمان و امید همش یه جا پریدو جواب نداد الانم که خیلی بیشتر شده .هر چی خدا بخواد همون میشه [ 1392-12-15 ]
ابی : من دنبال یکی مثل خودمم.برا ازدواج.ابی شاغل 30 ساله. همدان. [ 1392-12-22 ]
majid : سلام من حدود 25ساله ویتیلیگو دارم هیچ کس به اندازه من سختی نکشیده چه از لحاظ اجتماعی وخانوادگی وموفقیت اما با تمام چیزا سعی کردم روحیمو حفظ کنم وبهش فکر نکنم میخام بگم ما خاص هستیم اکثر اونایی که دیدم متفاوت بودن پس فکرتونو مشغول نکنید وبه آمادیی که فهمشو ندارن توجه نکنید وبه نیروهای دیگه ای که تو وجودتونه بیشتر تمرکز کنید .دوستون دارم [ 1392-12-22 ]
سجاد ملاحي : با تشكر از مطالب مفيدو جامع [ 1393-01-04 ]
فاطمه گلی : آخیشششششش پس خیلیا مثل من هستن ،همین که بدونی یه عده آدم بات همدردن کافیه [ 1393-01-05 ]
لیلی : سلام بچه ها، خوشحال شدم از این که حرفاتونو شنیدم. بعضیهاتون امیدوار بودید و برخی نامید. من یکی مثل شمام. این روزا تولد یک سالگی ویتیلیگو من است. عمر و جوانی ام را به هدر داد. دیگه هیچ آرزویی ندارم جز این که یه کار رسمی و ثابت پیدا کنم و مستقل بشم تا لااقل هزینه درمانم را خودم تامین کنم و محتاج نباشم. خدا را شکر تاحالا محتاج نبودم. از خدا میخوام درکان قطعی اش پیدا بشه و همتون شفا بیابید و تو همین سایت به هم دیگه تبریک بگیم. این ایمیل منه. خوشحال میشم با شما در ارتباط باشم. l.tagir@gmail.com [ 1393-01-08 ]
مهدی : خانم دکتر سلام چند وقت پیش شنیدم درمان لک وپیس در اصفهان مهیا شده است [ 1393-01-18 ]
کیمیا : سلام دوستای عزیزم منم مشکل شما رو دارم 23سالمه بیشتراز15 ساله که لک دارم ولی باهاش کنار اومدم بعضی وقتا یادم میره که این مشکل رودارم شماهم سعی کنید بهش عادت کنین.من این رویه نعمت الهی میدونم واقعا هم ازخداممنونم که این لک ها روبهم داده.توروخدا سخت نگیرین دوست دار همه شما موفق باشید [ 1393-02-06 ]
فایزه : سلام دوستان نظرات همتونو خوندم من هم دچار این مشکل هستم 31سال سن دارم از پنج سالگی دچار این بیماری شدم همه روشهای درمانی راهم رفتم خیلی سختی کشیدم خصوصا توفامیل ماکه این بیماری را به یه چشم دیگه نگاه میکنن حدودده ساله ازدواج کردم درسته همسرم بااین بیماری مشکلی نداره ولی خودم نمیتونم باهاش کنار بیام شده برام یک معضل حالا دوتا بچه دارم اونا خداراشکر این مشکلو ندارن ولی خیلی میترسم نگیرن [ 1393-02-13 ]
فرشته : سلام من از7سالگی این بیماری رودارم الانم 22سالمه ازدواج کردم 3ساله همه میگن کی بچه دار میشین ولی خیلی میترسم که به بچه هم انتقال پیدا کنه از زندگی خیلی راضی ام همسرم خیلی درکم میکنه امیدوارم این مرض لعنتی یه روزریشه کن بشه حصرت بعضی جاها رفتن برام یه حس به همتونو دوس دارم خوشحال شدم که با شما اشنا شدم بهم دلگرمی میده دوستوننننننن دارم زیاددددددد امیدوارم خوشتون بیاددددددددد........ [ 1393-02-09 ]
کاظم : بچه ها منم مبتلام یه بارم رفتم فتو جواب داد ولی بعد از یکی دو سال باز برگشته ولی چاره ای نیست بخدا توکل کنید شافی المرضا اونه . ماه رجب ایام بیض رو فراموش نکنید . حداقل اعمال ام داوود رو بجا بیارید . مطمئنم جواب میگیرید . درموردش یه چیزایی بپرسید . داروی دنیوی همه چیزه !!!!!!!!11 [ 1393-02-13 ]
نادیا : سلام بجه ها باآرزوی سلامتی برای همتون من میخوام نوردرمانی رو شروع کنم ممکنه بازم برگرده ؟ آخه لکه های من دارن زیاد میشن من می ترسم [ 1393-03-10 ]
سیما : سلام من 5 سال این بیماری را دارم و اصلا اینقدر مثل بعضی از شما نگران نیستم و بهش فکر نمیکنم بیماری بی ازاری پس شما هم بهش کاری نداشته باشید و خدا را شکر کنید به امید روزی که همه درمان قطعی بشوند [ 1393-03-13 ]
e.b : باسلام خدمت شما دوستای خوبم.منم همه راهارو رفتم فایده نداشت تا اینکه بهترین راه و پیداکردم اونم سفیدکردن توکمترین زمان که واقعا عالی وغیرقابل بازگشت باکمترین هزینه [ 1393-03-25 ]
ایلیا : سلام ببخشید اقا احمد خواهش میکنم اگه درمان شدید بگید چیکار کردید چه چیزی استفاده کردید . [ 1393-03-24 ]
مهسا : سلام بچه ها واقعا بیماری زشتیه ولی حرص خوردن بذترش میکنه پس بیخیال شیددمنکه اعتمادبه نفسم در حد بنزه حتی حاضرنیستم بپوشونمش ...اینه دیگه [ 1393-03-28 ]
لیلا : سلام دوست عزیز منظورت از سفید کردن چیه؟ یعنی کل پوستتو سفید میکنی؟ اخه بدبختی من اینجاست که موهامو هم سفید کرده اونارو چیکار کنم واقعا خجالت میکشم تازه بیست و سه سالمه ولی اکثر موهام سفید شدن [ 1393-03-26 ]
لیلا : سلام منم از درمان خسته شدم لم میخواد ازدواج کنم با یکی مثل خودم،نمیخوام بچه دارم بشم که به اون این ارث بیخود برسه،من روی پاهام دارم یه دونه هم آرنجم داره،38 سالم هست ساکن کرجم [ 1393-04-17 ]
مجید : راستی دوستان سعی کنیدهرروز استحمام کنید خیلیی تاثیر داره. بدبختی من اینچاست که قارچم زده روشون توموهامم قارچ دارم . نمیدونم شاید خودمو خلاص کنم.موفق باشید [ 1393-04-06 ]
مهدي : سلام دوستان عزيزم.منم به بيماري شما دچار شدم باور كنيد قبلا به خيلي ها از نظر روحي كمك مي كردم ولي حالا ازخودم درمانده شدم ويه راهي بعنوان پاك كردن صورت مسئله مي گم بهتره ازكرم پودر براي صورت ودستها استفاده كنيم چون لااقل ديگه تامدت كوتاهي چشممون بهش نمي افته [ 1393-04-24 ]
لیلا : سلام مهدی آدم که نمیتونه خودش و گول بزنه باید این مسئله و پذیرفت خیلی خیلی خیلی سخته میدونم،توی پژوهشکده رویان یه دکتر تازه اومده با دارو خیلیارو درمان کرده من رفتم پیشش دکتر عطاایی،توی صورت و پاک کرده اینم امتحان کنید میدونم دیگه خسته شدین ولی ناامید نشو،پزشکا دارن تلاششون و میکنه به خدا توکل کن. [ 1393-04-25 ]
ساناز : سلام بچه ها منم از13سالگي دچار اين بيماري شدم تاالان كه 21سالمه همه راه رفتم نشده ولي نميدونم چرادلم روشن رويان برم خوب ميشميكي منودوست داره ميگ عشق واقعي ظاهر نيست بلكه باطن ولي كسي نميتونه به جز يه ويتيليگويي آدم درك كنه هرچند بگم بدجورعاشقم و ميگ به زيبايي صورتت استيلت مهربونيتم توجه كن نااميد نباش ولي من خيلي باز افسردم [ 1393-05-06 ]
شقايق : سلام من 18 سالمه و 14 سالي ميشه كه درگير اين لكه ها هستم و بايد بگم هر سال بيشترم شده تو شهري كه توش زندگي ميكنم(گرگان) هيچ امكانات درماني خاصي وجود نداشت اول فقط پشت پلكام بود بعد زانوهاموآرنجام,الانم كه مچ پاهام و مقداري كم از پشتم خيلي اذيت ميشم كه پيشرفتشو روز بروز دارم ميبينم و كاري از دستم بر نمياد محدوديبودن پوشش خيلي كار آسوني نيس اميدوارم مشكلمون حل شه سريعتر [ 1393-05-10 ]
shaghayegh : سلام من يك در مان سنتي بلدم كه اتفاقا روي خودم جواب داده 10سالي ميشد انگشتام لكه هاي سفيد داشتند درمانم بدين شرح بود كه;اب سير رنده شده در حد 10قاشق+اب ليمو ترش تازه رو به مقدار نيم ليوان تا 21 روز ميل كنيد وبعد هر بار خوردن سير هاي له يا رنده شده را روي لكه ها بگذاريد نيم ساعت بماند. اميد وارم رو شما هم جواب بده من كه راضي بودم راستي نميدونم دقيقا دستورش از كجا اومده از كسي شنيده بودم قبلا البته چون كاملا گياهي و بدون عوارض بود امتحان كردم [ 1393-05-10 ]
حسن : سلام.حسنم 30ساله از شاهرود.من چند ساله در گیر پیسم.اصلا بهش اهمیت ندین.اگه خواستین بهم ایمیل بزنین بیشتر باهم صحبت کنیم. [ 1393-05-18 ]
Ahmadi : سلام.من 36 سالمه و 10 ساله این این بیماری رو این بیماری رو دارم.فایده نداره.خوب شدنی نیست [ 1393-05-30 ]
لیلا : سلام شقایق منم میخوام راهی و که گفتی امتحان کنم ولی آب سیر رنده شده رو بخورم دهنم بو نمیگیره آخه من شاغلم [ 1393-05-31 ]
shima : سلام منم ده دوازده ساله این بیماری رو دارم دنبال یه راه درمان قطعی میگردم چون واقعا ازش خسته شدم به خصوص لک های بزرگی که توی صورتم هست [ 1393-07-18 ]
مهدی : درود بر خودمون که پوستمون با بقیه فرق میکنه :)) 23 سالمه و 5 سالی هست که پوستم متفاوت شده اینجوری میگم چون حقیقتا متفاوته:) من بیشتر کامنت هارو خوندم ،کامنت هایی که نا امیدیه فراوانی توشون موج می زد.و جوونایی که واقعا از این بیماری رنج می برن، اهل نصیحت نیستم و اما کاری رو میگم که خودم جواب گرفتم ، همه مون میدونیم که درمانی نداره و تنها کاری که باید کرد اینه که نگاهمون رو به دنیا به ادما و به خودمون قشنگ تر کنیم.اما بیشترین غصه ای که ما بیمارا می خوریم غصه ی عشق و ازدواجه و الا بقیش رو بیخیال :) و ای کاش یه انجمنه کامل و جامعی بود که این بچه ها بتونن با هم ارتباط داشته باشن این واسه روحیشون هم خوب بود. ولی غمتون نباشه رفقا خودمو عاشق همتونم با همین پوست متفاوتم .آخرشم هممون قراره بریم زیر یه متر خاک پس غصه پرررررررررررررررر [ 1393-07-23 ]
محمد م : ممنون از راهنمایی شما [ 1393-09-11 ]
Younes : موفق باشين بچه ها [ 1393-09-19 ]
elnaz : سلام من 16 سالمه8سال درگیر این بیماری ام تا 12سالگی درمان میکردم هیچ نتیجه ای نگرفتم بیماری خیییلییی پیشرفت کرده تا پارسال بهش اهمیت نمیدادم ولی امسال دچار افسردگی شدم حدود70درصد بدنم سفید شده... تورو خدا اگه راهی پیدا کردین درمان شدین به منم بگید.. فقط کسایی که این بیماری رو دارن میتونن همو درک کنن. [ 1394-05-18 ]
الهام : سلام.من بیش از 20ساله ویتیلیگو دارم خیلی از درمانها موثر نبودند ولی استقاده از کرم تاکرولیموس و استفاده از فتوتراپی یانوردرمانی عالی بود و ترکیبشان نزدیک به معجزه شد. اما تأثیر هیچ روشی باندازه داشتن آرامش نمیتونه به درمانهای متفاوت کمک کنه. دوستتون دارم. شاد باشید [ 1393-09-29 ]
hawra : سلام علیکم دوستان عزیز مادرم این ببیماری رو داره و دکتر بهش یه کرمی رو داد که کلا خودشو سفید کرد خیلی قشنگ شده منم تازه این بیماری رو گرفتم اگه بیشتر شد خودمو سفیدمیکنم [ 1393-10-13 ]
میثم : سلام: بچه ها بی خیال لکه ها، زندگی را عشقه [ 1393-12-16 ]
حسین : با سلام من هم ٢۵ساله که از این بیماری رنج میبرم.به گل این دوست عزیز فقط ویتیلیگو میتونه ویتیلیگو رو درک کنه. از همه شما التماس دعا دارم. [ 1393-12-17 ]
مریم : سلام من هم این درد رو دارم می خوام خوب بشم اگه کسی درمان شده راهنمای کنه ممنونم [ 1394-04-13 ]
م. ح : من با یکی بودم منو همینطوری میخواست چون بعد اینکه بخطر خودش جوش و غصه خوردم بیشتر شد .اما وقتی زیاد شد خودم اعتماد به نفسم کاملآ از بین رفت و اونم رفتاراش انگار دلسوزانه شد و ترکش کردم و بخاطر زیبایی ظاهری خاطرخواه زیاد دارم و بخاطر مشکل بدنیم که نمیتونم به کسی نزدیک بشم زجر میکشم [ 1394-05-23 ]
m.h : به قول مامانم بیاین با هم باشیم ازدواج کنیم خب ماها که از بیماری رنج میبریم ولی میدونیم نه ترسناکه و نه واگیردار فقط رنگ پوست یکم تغییر کرده [ 1394-05-23 ]
کمپیت ویتیلیگو در اینستا گرام : سلام دوستان لطفا به کمپین بیماری پوستی ویتیلیگو در اینستا گرام بپیوندید ممنون از همراهی شما فالو و لایک و تبلیغ کمپین ما این کمپین اولین و تنها کمپین ویتیلگو در ایران است و از خانم دکتر حمایت میخواهیم ادرس ما در اینستا گرامkampin_vitiligo [ 1394-06-19 ]

پکیچ های زیبایی
خدمات کلینیک هور
معرفى هتل در نزديكى كلينيك
راهنمای ثبت سوالات
کاشت مو
چگونه بهتر زندگی کنیم
پرسش : پوستم دچار شلى و افتادگى شده ، بدون جراحى چكار ميشه كرد كه سفت وكشيده تر بشه ؟
صفحه اصلي
گالری عکس
گالري عكس
تزریق چربی
آدرس و کروکی
بیوگرافی
تجهیزات کلینیک هور
لیست موضوعی مقالات
سوالات پزشکی كاربران
توصیه های پزشک
پيام هاي كاربران
جستجوی مطالب
 
 
 
Isfahan University of Medical sciences