منو
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / دانستنی ها / تاتو یا نقاشی روی بدن

تاتو یا نقاشی روی بدن

ایدز از آرایشگاه تا منزل مسکونی
این روزها بسیاری ازخانم هاوآقایان را می بینیم که درصورت وبدنشان تاتودارند.با تاتو ابرو, به ابروها مدل می دهند ویادم ابروها رابالامی برند.بعضیهاهم ازبدنشان نقش ونگارهای مختلف تاتومی کنندغافل ازاینکه اینگونه مواد رنگی که درپوست داردمی کنندچه عوارضی می تواند داشته باشد.
عوارض تاتو :
عوارض تاتوباموادرنگی می تواندسبب ایجادReloid (به اصطلاحگوشت اضافی) سبب عفونت درمحل,حساسیت,sarroidosis,گوانولوم واسکارنماید.عفونت میتواند سطحی باشد به شکل زرد زخم وتبخال منتشرو یاعمقی تربه شکل سلولیت.
آلرژی می تواند به موادرنگی ایجاد شود که معمولا با رنگهای که ترکیبات جیوه (دررنگ قرمز)است بیشتردیده میشود.تاتوهمچنین میتواند سبب انتقال انواع بیماریهای واگیردارازجمله Alps(ایدز) وهپاتیت شود. ازعوارض دیگرتاتواین که درصورتی که شخص نیازبه عکس برداری با MRI داشته باشد, تاتودرمحل می تواند به دلیل وجودفلزات سنگین ماننداکسیدآسن با اینگونه تصویربرداریها تداخل نماید وتشخیص را دچارمشکل نماید.
باگذشت زمان رنگ تاتوکم رنگ ترمی شودویاکلا می کندوازقهوه ای به قرمزویا ازمشکلی به کمبودی می گراید ویا به دلیل تغییرات مد روزوتصمیم به پاک کردن ویا ا زبین بردن آ ن می گیرد که معمولا به همان فردی که تاتوا نجام داده مراجعه می نماید.این افرادمعمولابا رنگ های هم رنگ, پوست محل تاتوشده رامجددا تاتومی کنندوبه اصطلاح آن رنگ قبلی را پاک می کنند.این درحالی است که رنگهای قبلی درپوست موجودمی باشندورنگ جدیدکه هم رنگ پوست است فقط رنگ های قبلی رابه عمق می فشاردوجایگزین آن می شود. دربعضی موارد دیده می شود که یک خانم جوان در زیرا برویش 4- 3 -2خط ابروی متعدد روی هم انبا شته ومواد رنگی هم رنگ پوست پاک شده که ظاهری ناخوشایندایجادمی کند.
هشدارها:
متاسفانه دربعضی موارد به دلیل عدم آ گاهی افراد غیرحرفه ای ویا عدم اطلاعات کافی بهداشتی وطبی, مراجعه کنندگان به افراد که تاتوانجام می دهند فقط به حرف این که برای اویک سوزن استریل بازکنندخیالشان راحت میشودکه هیچ خطرانتقال ایدزوهپاتیت برای آنان وجودندارد.درصورتی که اگرافرادآرایشگرویاکسی که تاتو راانجام میدهد ازیک ظرف رنگ برای افرادمختلف استفاده کند به دلیل اینکه باید مرتب سوزن رادررنگ بزندمیتواندازطریق ظرف ماده ی رنگ, بیماری رابه دیگر افرادانتقال دهد. بنابراین باید برای هرفرد یک ظرف استریل ویا حداقل ضدعفونی شده ویک سوزن استریل ویک جفت دستکش استریل استفاده شود.
توصیه :
اخیرا طی یک بررسی که در دا نشگاه علوم پزشکی اصفهان ا نجام شده است دیده شده که افرادی که تاتوی ابروانجام داده اندتعدادپیازهای موی ابروکاهش یافته است واین می تواندبه دلیل ترمایی باشدکه موقع تاتوبه فوکول داردمیشودوخون ریزی که درفولیکول حاصل می شودسبب فیبروزوازبین رفتن دائمی مو می شود.
حتی الامکان ازانجام تاتودرابروهاخودداری شود وفقط درموارد بسیارشدید کاهش موی ابرو,آلوپسی آرئتا, دست به این کاربزنند وهمچنین بهتراست این کارزیرنظرفردی باشدکه بارعایت اصول کامل بهداشتی انجام شودودارای مجوزبهداشتی نیزباشد ودرصورت نیازبه ازبین بردن تاتوحتما به پزشک متخصص پوست مراجعه شودتادرصورت امکان بااستفاده ازانواع لیزر,تاتوراازبین ببرند.
جهت از بین بردن تاتولیزر Q-Switch N-D yag مناسب ترین دستگاه است که می تواند بدون آسیب به پوست ذرات رنگ را در زیر پوست تبدیل به ذرات بسکوچک یار تری نماید که بعدا توسط بدن جذب شده و از بین میرود .بسته به میزان رنگ موجد در پوست و عمق آن این روش درمانی باید با به صورت هر 1 یا 2 ماه تکرار شود تا به مرور از بین برود. گاه بدلیل میزان زیاد رنگ یا جوهردرتاتو ممکن است تعداد جلسات لیزر زیاد شود و حتی به 10 جلسه برسد . ولی معمولا اکثرا بین 2 تا 5 جلسه لیزر نیاز دارند.به این صورت هیچ اثری از جای زخم یا تاتو باقی نخواهد ماند.

لطفا از عکسهای قبل وبعد بیماران درگالری عکس دیدن فرمایید.

آدرس:اصفهان- خ چهار باغ بالا جنب مجتمع پارک ساختمان گلستان طبقه فوقانی بانک سپه مرکز لیزر هور (دکتر مریم ملکی )

تلفن :03116662224

اشتراک این مطلب :

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، جنب مجتمع پارک ، طبقه فوقانی بانک سپه
تلفن : 36662224 - 031

مطالب مرتبط

تعداد 30 مطلب مرتبط با این موضوع پیدا شد

ثبت سوالات پزشکی

خدمات کلینیک هور

جهت مشاهده همه خدمات کلینیک هور اینجا کلیک کنید

دکتر مریم ملکی در سال 1369 تحصیلات خود را در رشته دکترای عمومی با کسب رتبه اول کشور و در سال 1377 دکترای تخصصی پوست و مو را با کسب رتبه اول استان و رتبه سوم کشور به اتمام رسانید.او در سال 81 به عضویت انجمن متخصصین پوست امریکا و در سال 83 به عضویت انجمن متخصصین پوست اروپا در آمد. او همیشه در تلاش برای کسب علوم و فنون جدید و همچنین خرید جدیدترین تجهیزات به روز دنیا به کشورهای اروپائی و امریکائی سفر نموده و در سمینارها و کنگره های تخصصی پوست و موی داخل و خارج از کشور حضور فعال دارد.او در تاریخ 89/8/12 موفق به ثبت اختراع دستگاه سنجش عمر گرافت های مو در عمل پیوند موی طبیعی شد .ایشان دائماً سعی کرده کلینیک خود را از نظر خدمت رسانی و همچنین تجهیزات هم سطح کلینیک های مدرن اروپا و امریکا تجهیز نماید تا هم وطنان عزیز بتوانند از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه پوست و مو بهره مند شوند.

فرم ثبت نام مشاوره تلفنی رایگان

نام و نام خانوادگی : شماره تلفن همراه : نوع درخواست :
نام و فامیل : تلفن همراه : درخواست :

آخرین تصاویر گالری

جهت مشاهده همه تصاویر کلینیک هور اینجا کلیک کنید

جدیدترین مطالب

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس چیست

بیماری هیلی هیلی یا پمفیگوس یک اختلال ژنتیکی است که موجب تشکیل تاول های دردناکی که پاره شده و گاهی هم عفونی و يا آبکی در زیر بغل، کشاله ران، زیر پستان و گردن ديده می شود ادامه مطلب

عوارض پوستی داروها

عوارض پوستى داروها هم در اثر مصرف داروهای خوراکی پیش می آید و هم داروهای تزریقی یا موضعی که با علائمی مانند خارش، قرمزی و تورم بر روی پوست همراه است. ادامه مطلب

پسوریازیس یا بیماری صدف

در بیماری پسوریازیس یا صدف ضایعات ضخیم و قرمز رنگ پوشیده از فلس های نقره ای بر روی پوست به وجود می آید، این بیماری مسری نبوده و درمان قطعی ندارد اما می توان آن را تحت کنترل درآورد. ادامه مطلب

جوانسازی و زیبای دور چشم

چشم ها یکی از اصلی ترین اجزای چهره هستند که در زیبایی صورت نقش بسیار موثری دارند و هرچه از پوست اطراف آن بیشتر مراقبت شود در جوان به نظر رسیدن شما تاثیر بیشتری خواهد داشت ادامه مطلب

پاهای سالم و زیبا

داشتن پوست پای زیبا، نیاز به مراقبت روزانه دارد که باید یکسری نکات مانند؛ ششتشوی روزانه پاها، ماساژ دادن پا، پوشیدن کفش مناسب و استفاده از سنگ پا را رعایت کنید. ادامه مطلب

جهت مشاهده همه مطالب و مقالات اینجا کلیک کنید

گواهینامه‌های بین المللی

استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465