کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
مشاوره تلفنی و تلگرامیعکس ها و فیلم های عمل های انجام شدهدید تصاویردکتر ملکی

برای افزایش رشد موها حتما به این موارد دقت کنید


مو از جمله نمادهای زیبایی در انسان به ویژه خانم ها محسوب میشود. البته آقایان نیز به طور طبیعی از موهای سالم و پرپشت خوششان می آید اما متاسفانه درصد افرادی که چنین موهایی دارند، نسبتا کم است. خیلی ها دنبال راه و روشهای موثری میگردند که به کمک آنها بتوانند رشد موهای خود را تسریع کنند.اینکه رشد موهایتان کافی باشد و به اندازه رشد کند نشان از سلامتی پوست و مو و سلامتی عمومی بدن دارد. خیلی از ما دوست داریم موها پرپشت باشند و سریع رشد کنند اما اغلب این اتفاق نمیافتد. استفاده زیاد از مواد شیمیایی روزانه و ماهانه، رنگ کردن زیاد مو، فر کردن مو، صاف کردن آن و ور رفتن زیاد با مو مانع از رشد کافی مو میشوند و چه بسا ریزش مو نیز ایجاد میکنند.اگر دارویی وجود داشت که میتوانست رشد موها را افزایش دهد قطعا خبر وجود چنین محصولی تمام دنیا را منفجر میکرد. اما تا زمانی که چنین دارو یا محصولی کشف شود، سلامتی، سبک زندگی و بهداشت و مراقبت از مو میتوانند سلامتی موهای شما را بهبود ببخشند. با اینکه دوره رشد مو دوره ثابتی است، اما تغییر این روند میتواند در استحکام و رشد ریشه موی شما تاثیر گذار باشد.عوامل زیادی می تواند باعث به حداكثر رساندن توانایی رشد موهاتان باشد اما بستگی به فاكتورهای مختلفی دارد كه آنها نیز محدودیت هایی دارند. در ادامه سعی شده به نكاتی كه می تواند برای شما در مورد افزایش سرعت رشد مو مفید باشد اشاره شود.

منابع غذایی تان را مدیریت کنید
منابع غذایی که روزانه مصرف میکنید بر روند رشد و استحکام موهایتان تاثیر دارند. بیوتین با افزایش طول فولیکول مو و تحریک سلولها باعث بهبود رشد سالم و طبیعی مو میشود. روزانه سعی کنید 5000 میکروگرم بیوتین مصرف کرده یا رژیم غذایی مقوی شامل مغز دانه ها، آووکادو و ماهی آزاد (سالمون) مصرف کنید. غذاهای حاوی ویتامین B6 مانند کلم پیچ و کلم بروکلی و غذاهای حاوی ویتامین B12 مانند ماهی و لبنیات جزو مواد مغذی در سلامت و بهداشت مو به شمار میآیند.با ظرافت رفتار کنید .مو بسیار شکننده و حساس است. با کمترین تنشی دچار شکستگی میشود. به همین دلیل باید از شانه های مناسب استفاده کنید که کمترین تنش را به تارهای مو ایجاد کند. با حوصله موها را شانه کنید. گره های مو را با آرامش باز کنید و موقع شانه کردن موها را نکشید. ابتدا گره های مو را به آرامی با دست یا با یک شانه مناسب باز کنید تا کمترین فشار را به ریشه و ساقه مو بیاورید.

به سمت روش های درمانی سالم بروید
چرب کردن پوست سر با محصولاتی که حاوی روغنهای مغذی و مقوی مو هستند برای موها مفید است. برای تحریک جریان گردش خون و بهبود رشد موها حتما در روز چندین بار از ماساژهای 1 الی 2 دقیقهای روی پوست سر خود استفاده کنید.روزانه به کمک سر انگشتان، پوست سر را ماساژ دهید. به این ترتیب اکسیژن بیشتری به ریشه موها میرسد. البته این روش را برای برخی افراد چندان توصیه نمیکنیم زیرا در افرادی که پوست سر چربی دارند، ماساژ دادن کف سر یا شانه کردن بیش از حد باعث چرب شدن بیشتر موها و ریزش آن میشود. برای افزایش جریان خون روشهای دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها استفاده از ماینوکسیدیل است. امروزه لیزرهای شانهای هم وارد بازار شده تا به کمک امواج لیزر کمتوان کف سر را گرم کنند و با تحریک عروق، باعث افزایش جریان خون شوند.روغنهایی مانند روغن نارگیل، آووکادو و یا زیتون از جمله موادی هستند که علاوه بر سود فراوانی که برای موی سر دارند، جنبه تزیینی هم داشته و شما میتوانید برای زیبا و براق جلوه کردن موهایتان از آنها استفاده کنید.

پرهیز از بستن موها
برس زدن های تهاجمی و استفاده از کش موهایی سفت یا بافت موهایی که مو را در کشش قرار میدهد، مانع رشد مو میشود. استفاده از کش مو یا بستن و بافتن مو خوب است و مانع اصطکاک زیاد مو با لباس میشود اما باید مو را با شیوهای درست و ابزار مناسب بست. در عین حال، باید اجازه داد موها هرازگاهی هوا بخورند. بستن مرتب موها یا استفاده مداوم از روسری و کلاه باعث خفه شدن ریشه موها میشود.

به انجام کارهای مفید عادت کنید
مصرف دخانیات از هر نوعش که باشد باعث توقف گردش خون در سر شده و منجر به کاهش رشد مو میشود. یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش کورتیزول میشود استرس و فشار روانی است؛ کورتیزول دلیل عمده ریزش مو به حساب میآید. سعی کنید از این عادات بد فاصله گرفته و به سمت عادتهای خوب روید. همزمان که رژیم غذایی سالمی را دنبال میکنید، با تنظیم ساعات خواب، مدیتیشن و ورزش کردن آثار استرس و فشارهای عصبی و روانی را کاهش داده و یا کاملا از بین ببرید. به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خواب از بالشهای ابریشمی استفاده کنید و به هیچ وجه از کش مو استفاده نکنید. در عوض، یک روسری دور موهایتان ببندید تا از شکستگی و ژولیدگی آنها جلوگیری کنید.

پرهیز از مواد شیمیایی
رنگ و مش کردن موها، صاف و فر کردن و استفاده مرتب از سشوار و اتوی مو به ساقه مو آسیب میرساند و سبب خشکی و کدری آن میشود. در صورتی که به طور مرتب از این روشها استفاده کنید، ممکن است حتی ریشه مو هم صدمه ببیند.

موهای تان را با حوله خفه نکنید
برخی عادت دارند که موهایشان را با شدت تمام با حوله خشک کنند. این کار موجب میشود تا رشته های باریک حوله، موهای شما را بکشند. علاوه بر آن، برخی از زنها حتی عادت دارند حوله را دور موهایشان گره بزنند که این کار موجب شکسته شدن برخی از رشته های ظریف مو میشود.

فالو اینستاگرام و تلگرام
دیدن تصاویر

انواع جوش

آکنه اصطلاحی است که به دانه های سر سیاه و سر سفید و انواع جوش های پوستی اطلاق می شود آکنه بیشتر بر روی صورت قفسه سینه شانه ها و پشت دیده می شود اصطلاح آکنه خفیف هنگامی بکار برده می شود که تعداد جوش های سر سفید یا سر سیاه کمتر از بیست جوش های ملتهب کمتر از پانزده و سایر انواع آکنه کمتر از سی عدد باشد

کاشت موی طبیعی و اسامی متفاوت آن در کلینیک های مختلف

اگر در فکر درمان طاسی سر هستید و در اینباره در حال تحقیق و جستوجو هستید حتما با این مساله مواجه شده اید که کاشت موی طبیعی تحت عناوین مختلف در روزنامه ها مجلات تلویزیون و اینترنت در حال تبلیغ و معرفی می باشند اما به راستی این همه اسامی مختلف برای انجام یک کار مشخص به چه دلیل است در این مقاله هدف ارائ

از متخصص کاشت مو بپرسید

چگونه می توان از فولیکولیت های بعد از عمل پیشگیری و یا آنها را درمان کرد فولیکولیت التهاب فولیکول مو ناشی از علل مختلفی مانند باکتری ها ی انسداد مواد شیمیایی و غیره است شایع ترین علت ایجاد فولیکولیت پس از کاشت مو این است که موی پیوند شده به عنوان یک جسم خارجی عمل می کند درمان انتخابی برای هر جسم خار

علل شایع ریزش مو در خانم های ایرانی چیست

در تحقیقات به عمل آمده در ایران مشخص شده است که کمبود ویتامین دی بعد از فقر آهن دومین عامل ریزش مو در خانم ها می باشد جهت ساخته شدن ویتامین دی مورد نیاز بدن لازم است هر روز به مدت حداقل یک ربع ساعت بخش هایی از پوست بدن بدون هیچ پوششی مستقیما در مقابل تابش نور خورشید قرار بگیرد اما در ایران و دیگر کش