کادر پذیرش و درمانی کلینیک هور
تزریق معتبرترین انواع ژلتخفیف ویژه لیزر الکس سردتیکسل و پلکسرعکس ها و فیلم های عمل های انجام شدهزیبایی بینی بدون جراحی

برای افزایش رشد موها حتما به این موارد دقت کنید


مو از جمله نمادهای زیبایی در انسان به ویژه خانم ها محسوب میشود. البته آقایان نیز به طور طبیعی از موهای سالم و پرپشت خوششان می آید اما متاسفانه درصد افرادی که چنین موهایی دارند، نسبتا کم است. خیلی ها دنبال راه و روشهای موثری میگردند که به کمک آنها بتوانند رشد موهای خود را تسریع کنند.اینکه رشد موهایتان کافی باشد و به اندازه رشد کند نشان از سلامتی پوست و مو و سلامتی عمومی بدن دارد. خیلی از ما دوست داریم موها پرپشت باشند و سریع رشد کنند اما اغلب این اتفاق نمیافتد. استفاده زیاد از مواد شیمیایی روزانه و ماهانه، رنگ کردن زیاد مو، فر کردن مو، صاف کردن آن و ور رفتن زیاد با مو مانع از رشد کافی مو میشوند و چه بسا ریزش مو نیز ایجاد میکنند.اگر دارویی وجود داشت که میتوانست رشد موها را افزایش دهد قطعا خبر وجود چنین محصولی تمام دنیا را منفجر میکرد. اما تا زمانی که چنین دارو یا محصولی کشف شود، سلامتی، سبک زندگی و بهداشت و مراقبت از مو میتوانند سلامتی موهای شما را بهبود ببخشند. با اینکه دوره رشد مو دوره ثابتی است، اما تغییر این روند میتواند در استحکام و رشد ریشه موی شما تاثیر گذار باشد.عوامل زیادی می تواند باعث به حداكثر رساندن توانایی رشد موهاتان باشد اما بستگی به فاكتورهای مختلفی دارد كه آنها نیز محدودیت هایی دارند. در ادامه سعی شده به نكاتی كه می تواند برای شما در مورد افزایش سرعت رشد مو مفید باشد اشاره شود.

منابع غذایی تان را مدیریت کنید
منابع غذایی که روزانه مصرف میکنید بر روند رشد و استحکام موهایتان تاثیر دارند. بیوتین با افزایش طول فولیکول مو و تحریک سلولها باعث بهبود رشد سالم و طبیعی مو میشود. روزانه سعی کنید 5000 میکروگرم بیوتین مصرف کرده یا رژیم غذایی مقوی شامل مغز دانه ها، آووکادو و ماهی آزاد (سالمون) مصرف کنید. غذاهای حاوی ویتامین B6 مانند کلم پیچ و کلم بروکلی و غذاهای حاوی ویتامین B12 مانند ماهی و لبنیات جزو مواد مغذی در سلامت و بهداشت مو به شمار میآیند.با ظرافت رفتار کنید .مو بسیار شکننده و حساس است. با کمترین تنشی دچار شکستگی میشود. به همین دلیل باید از شانه های مناسب استفاده کنید که کمترین تنش را به تارهای مو ایجاد کند. با حوصله موها را شانه کنید. گره های مو را با آرامش باز کنید و موقع شانه کردن موها را نکشید. ابتدا گره های مو را به آرامی با دست یا با یک شانه مناسب باز کنید تا کمترین فشار را به ریشه و ساقه مو بیاورید.

به سمت روش های درمانی سالم بروید
چرب کردن پوست سر با محصولاتی که حاوی روغنهای مغذی و مقوی مو هستند برای موها مفید است. برای تحریک جریان گردش خون و بهبود رشد موها حتما در روز چندین بار از ماساژهای 1 الی 2 دقیقهای روی پوست سر خود استفاده کنید.روزانه به کمک سر انگشتان، پوست سر را ماساژ دهید. به این ترتیب اکسیژن بیشتری به ریشه موها میرسد. البته این روش را برای برخی افراد چندان توصیه نمیکنیم زیرا در افرادی که پوست سر چربی دارند، ماساژ دادن کف سر یا شانه کردن بیش از حد باعث چرب شدن بیشتر موها و ریزش آن میشود. برای افزایش جریان خون روشهای دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها استفاده از ماینوکسیدیل است. امروزه لیزرهای شانهای هم وارد بازار شده تا به کمک امواج لیزر کمتوان کف سر را گرم کنند و با تحریک عروق، باعث افزایش جریان خون شوند.روغنهایی مانند روغن نارگیل، آووکادو و یا زیتون از جمله موادی هستند که علاوه بر سود فراوانی که برای موی سر دارند، جنبه تزیینی هم داشته و شما میتوانید برای زیبا و براق جلوه کردن موهایتان از آنها استفاده کنید.

پرهیز از بستن موها
برس زدن های تهاجمی و استفاده از کش موهایی سفت یا بافت موهایی که مو را در کشش قرار میدهد، مانع رشد مو میشود. استفاده از کش مو یا بستن و بافتن مو خوب است و مانع اصطکاک زیاد مو با لباس میشود اما باید مو را با شیوهای درست و ابزار مناسب بست. در عین حال، باید اجازه داد موها هرازگاهی هوا بخورند. بستن مرتب موها یا استفاده مداوم از روسری و کلاه باعث خفه شدن ریشه موها میشود.

به انجام کارهای مفید عادت کنید
مصرف دخانیات از هر نوعش که باشد باعث توقف گردش خون در سر شده و منجر به کاهش رشد مو میشود. یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش کورتیزول میشود استرس و فشار روانی است؛ کورتیزول دلیل عمده ریزش مو به حساب میآید. سعی کنید از این عادات بد فاصله گرفته و به سمت عادتهای خوب روید. همزمان که رژیم غذایی سالمی را دنبال میکنید، با تنظیم ساعات خواب، مدیتیشن و ورزش کردن آثار استرس و فشارهای عصبی و روانی را کاهش داده و یا کاملا از بین ببرید. به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خواب از بالشهای ابریشمی استفاده کنید و به هیچ وجه از کش مو استفاده نکنید. در عوض، یک روسری دور موهایتان ببندید تا از شکستگی و ژولیدگی آنها جلوگیری کنید.

پرهیز از مواد شیمیایی
رنگ و مش کردن موها، صاف و فر کردن و استفاده مرتب از سشوار و اتوی مو به ساقه مو آسیب میرساند و سبب خشکی و کدری آن میشود. در صورتی که به طور مرتب از این روشها استفاده کنید، ممکن است حتی ریشه مو هم صدمه ببیند.

موهای تان را با حوله خفه نکنید
برخی عادت دارند که موهایشان را با شدت تمام با حوله خشک کنند. این کار موجب میشود تا رشته های باریک حوله، موهای شما را بکشند. علاوه بر آن، برخی از زنها حتی عادت دارند حوله را دور موهایشان گره بزنند که این کار موجب شکسته شدن برخی از رشته های ظریف مو میشود.

فالو اینستاگرام و تلگرام
دیدن تصاویر

بیماری فاکس فوردایس (قسمت اول)

بیماری فاکس فوردایس یک بیماری پوستی بسیار نامتعادل شبیه به آکنه است در این بیماری ضایعات یا جوش های قرمز رنگ ملتهب در زیر بغل ناحیه شرمگاهی و اطراف نوک سینه پدیدار می شود بیمیری فاکس فوردایس تقریبا منحصرا در زنان جوان ایجاد می شود این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که غدد کوچک تعریق به خصوص غدد اپوکرین م

تبخال دستگاه تناسلی

تبخال دستگاه تناسلی یک بیماری مقاربتی است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود این بیمیری مقاربتی باعث ایجاد تبخال می شود که ضایعاتی تاولی شکل و دردناک هستند تاول ها ممکن است پاره شده و مایعات داخل آنها خارج شود حدود شانزده درصد از افراد چهارده تا چهل و نه ساله دچار این بیمیری مقاربتی هستند چه عواملی

تزریق نانو چربی چیست ( قسمت دوم )

چگونه برای تزریق نانو چربی آماده شویم هیج کار خاصی برای آماده شدن برای درمان لازم نیست تزریق نانو چربی چگونه انجام می شود این کار تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد تنها در صورتی که همراه با عمل های دیگری انجام شود ممکن است برای آن از بیهوشی عمومی استفاده شود همیشه برای برداشت چربی از محل اهدا ترکیبی ازب

تزریق نانو چربی چیست ( قسمت اول )

نانو چربی یا نانو فت چربی صاف و محلول شده است سلول های چربی خرد شده و از صافی عبور داده می شوند تا محلولی از آنها باقی می ماند که حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی است سلول های بنیادی به سلول های زیست شناختی گفته می شود که هنوز متمایز نشده اند و قابلیت تبدیل شدن به سلول های اختصاصی را داشته و می ت